Velmi drahé “hračky”

Anonymní
16.8.21 09:45

Velmi drahé “hračky”

Dobrý den chci se zeptat na váš názor, je mi 16 let jsem kluk a za poslední 2 roky jsem od rodičů dostal spoustu věcí. Jde hlavně o MacBook, který jsem si ale polovinu (asi 16 000 Kč) zaplatil sám. Poté jsem dostal nový počítač v karanténě, hlavně kvůli střední škole jelikož můj starý už měl málo výkonu, také mi rodiče koupili k narozeninám telefon a dostal jsem k Vánocům chytré hodinky. Dohromady to vše stálo kolem 100 000 Kč a tak se chci zeptat, jestli si myslíte že jsem rozmazlený nebo ne. Cítím se teď když to všechno mám provinile, že jsem rozmazlený a chci mít všechno na nejlepší úrovni, ale už není nic jiného po čem bych toužil, takže už nic nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27072
16.8.21 09:53

Jde o to jestli to to rodiče koupili z vlastní vůle a nebo jestli sis to vybrečel. Doufám, že to nemají na dluh.
Nejlíp jim můžeš za to poděkovat znovu, říct že jsi moc rád a být rád, že máš takové rodiče co ti dopřejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10803
16.8.21 09:56

Nevím jestli jsi rozmazleny, ale tak drahý věci bych svým dětem nekoupila. Těch 16tis ze svýho jsi si vydělal na brigádě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
16.8.21 09:57

Pokud si to můžou dovolit, tak proč ne. Já bych za to v životě takové částky nedala, ale to je můj osobní postoj. :nevim:

Někdo ti to někdy vyčetl nebo co tě to tak napadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
16.8.21 09:59

Podle me je „rozmazlenost“ v necem jinem, nez v cene tohoto druhu hracek.
Pokud bych na to mela, koupim to svym detem taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 10:01
@Parninas píše:
Pokud si to můžou dovolit, tak proč ne. Já bych za to v životě takové částky nedala, ale to je můj osobní postoj. :nevim:Někdo ti to někdy vyčetl nebo co tě to tak napadlo?

Nevyčetl, já to nikde neříkám, ale když mám třeba kamarády, kteří mají “horší” ty věci, tak si připadám vedle nich rozmazleně, ale jsem za všechny ty věci vděčný. Já jsem původně ani ten telefon nechtěl, ale když jsem dostal hodinky chytré, tak jsem ho pak chtěl, jelikož bych je bez něj nemohl používat.

• Citovat
  • Nahlásit
52361
16.8.21 10:01

Tak záleží, jestli to bereš jako samozřejmost, jestli sis to prosazoval za každou cenu, jestli se chlubíš tím, jak máš drahé věci, jeslti by ses smířil na levnější variantou, atd. Takže z tvého příspěvku nse nedá poznat, jestli jsi nebo nejsi rozmazlený.
Když na to rodiče mají, tak na drahých dárcích nevidím nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10803
16.8.21 10:02
@VitaminC píše:
Podle me je „rozmazlenost“ v necem jinem, nez v cene tohoto druhu hracek.
Pokud bych na to mela, koupim to svym detem taky.

Já teda ne. Jedině pokud by si aspoň na část nevydělali sami, aby si těch věcí vážili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
16.8.21 10:04
@Anonymní píše:
Nevyčetl, já to nikde neříkám, ale když mám třeba kamarády, kteří mají “horší” ty věci, tak si připadám vedle nich rozmazleně, ale jsem za všechny ty věci vděčný. Já jsem původně ani ten telefon nechtěl, ale když jsem dostal hodinky chytré, tak jsem ho pak chtěl, jelikož bych je bez něj nemohl používat.

Pokud ty kamarády nijak neponižuješ a neřešíte to mezi sebou, tak v pohodě. ;) Já pár takových chytráků z „lepších rodin“ měla za spolužáky na gymplu, takže jsem trochu předpojatá, ale to bylo kvůli jejich chování a ne kvůli tomu faktu, že měli drahou věc. Pokud jsi normální v pohodě kluk, co má přirozený respekt a umíš si toho vážit, tak se vážně netrap. :kytka:

Příspěvek upraven 16.08.21 v 11:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
16.8.21 10:05

Přijde mi, že si dobře uvědomuješ hodnotu těch věcí a jsi za ně rodičům vděčný, takže mi to jako rozmazlenost nepřijde. Pokud se před nikým nevychlubuješ a nepovyšuješ přijde mi to v pohodě. Navíc pokud jsi třeba pc potřeboval, teď tohle všechno máš a už zase třeba žádnou dražší věc dlouho nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
16.8.21 10:05
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat na váš názor, je mi 16 let jsem kluk a za poslední 2 roky jsem od rodičů dostal spoustu věcí. Jde hlavně o MacBook, který jsem si ale polovinu (asi 16 000 Kč) zaplatil sám. Poté jsem dostal nový počítač v karanténě, hlavně kvůli střední škole jelikož můj starý už měl málo výkonu, také mi rodiče koupili k narozeninám telefon a dostal jsem k Vánocům chytré hodinky. Dohromady to vše stálo kolem 100 000 Kč a tak se chci zeptat, jestli si myslíte že jsem rozmazlený nebo ne. Cítím se teď když to všechno mám provinile, že jsem rozmazlený a chci mít všechno na nejlepší úrovni, ale už není nic jiného po čem bych toužil, takže už nic nechci.

Na to, že je ti šestnáct, tak píšeš hodně dobře a slušným slohem. Takže buď jsi troll a jdi si hrát jinam a nebo jsi geniální a všechno to, co jsi zde vypsal, si zasloužíš. A hlavně musíš mít někoho, kdo ti to zaplatí. A toho když nebudeš mít, tak můžeš být chytrý i hloupý a stejně nedostaneš nic. Tipuju, že jsi troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
16.8.21 10:07
@Uslava píše:
Na to, že je ti šestnáct, tak píšeš hodně dobře a slušným slohem. Takže buď jsi troll a jdi si hrát jinam a nebo jsi geniální a všechno to, co jsi zde vypsal, si zasloužíš. A hlavně musíš mít někoho, kdo ti to zaplatí. A toho když nebudeš mít, tak můžeš být chytrý i hloupý a stejně nedostaneš nic. Tipuju, že jsi troll.

8o 8o 8o
Proč by mladý člověk nemohl psát spisovně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
16.8.21 10:09
@Anonymní píše:

Užívej si to :lol: jestli to těm kamarádům nějak nepredhazujes, tak v pohodě. Až budeš dospělej a bydlet s rodinou, možná budeš i řešit, zda pořídit dřív novej altanek na zahradu nebo manželce auto, a rad si zavzpominas na mladá léta. A třeba tyhle hodinky budou ještě funkční :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14066
16.8.21 10:10

@Uslava Ja teda mela v 16r kvalitu slohu na mnohem vyssi urovni nez ted ve 40 po trech detech :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Jinak jako rozmazlenost mi to neprijde, pokud si veci vazis, peclive se o ne staras a nechlubis se jimi pred okolim. Zrovna treba NTB hodlam koupit jednou detem kvalitni. Chytry telefon nemam ani ja, takze tam tezko soudit, jak se k tomu postavim, az ho deti zacnou vyzadovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
16.8.21 10:12

Tak pořídit dítěti telefon, notebook a hodinky není rozmazlování. :nevim: Co se týče nákladnosti, tak to pak závisí na situaci konkrétní rodiny, každý chce dítěti pořídit to nejlepší dostupné. Co si budeme říkat, asi by se to sehnalo i levněji, ale i násobně dráž, a to už je pak jen na vůli nakupujícího. Pokud ti to nekupují každý půlrok nové, tak asi není o čem (a i kdyby, prostě to je jejich rozhodnutí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat