Krteček - jidelní set

7.12.19 19:08

Krteček-jidelní set

Ahoj, prosím o radu. Sháním jídelní set (mistička, hrneček, talířek) s motivem KRTEČKA pro svého 18m syna. Mám docela jednoduché požadavky bych řekla. Nádobí, které se při pádu nerozbije (plast, bambus,…?)a zároveň smí do myčky a mikrovlné trouby? Já sem fakt nic nenašla…neumím hledat, nebo ne díra na trhu? Děkuji mnohokrát. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
507
7.12.19 19:15

Do googlu jsem zadala „jídelní set s krtečkem“ a během pár vteřin jsem našla hned několik takových sad nerozbitného nádobí s krtečkem, které vyhovují zadaným požadavkům :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.19 19:18

@pujda to snad není možný? Však to tam zadavam taky…a nikde nic co by mi vyhovovalo (myčka, mikrovlnka). Prosím, mohla by jste mi sem poslat odkaz? Já sem asi úplně mimo. Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
7.12.19 19:21

Tvým požadavkum vyhovuje melaminové nádobí, s krtečkem ho mají spoustu… Ale teplé jídlo bych do toho nedávala… Za mě klasika porcelán… S krtečkem mají krásné sady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.19 19:23

@berua13 no vlastně nevyhovuje (melamin by neměl přijít do mikrovlnky). A porcelán je jaksi rozbitny. Takže…nic co by vyhovovalo mým požadavkům. Ale dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
7.12.19 19:23

Problém může být mikrovlnka, ale to se dá řešit ohřátím v něčem jiném a pak přendáš. Stejně není pro prcky úplně ideální, ohřívá nerovnoměrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.19 19:24

@misha alex právě, ta mikrovlnka bude asi kámen úrazu. Nic na trhu zřejmě není. Nebo fakt blbe hledam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24792
7.12.19 19:33

Ja teda plastove nadobi nesnasim, takze deti jedly od mala z porcelanu. Holt jsme par talirku a hrnecku dokoupili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
7.12.19 19:40
@Svistice píše:
Ja teda plastove nadobi nesnasim, takze deti jedly od mala z porcelanu. Holt jsme par talirku a hrnecku dokoupili.
omyl
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.19 19:42

Tak to vypadá, že zkrátka opravdu nic není. Tak půjdeme do porcelánu a budu doufat, že vydrží třeba déle než měsíc. Dekuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24792
7.12.19 19:48

@Lucipísek5 Ty prvni sety s krtkem nam vydrezely dlouho (a jeden jsem roztriskala ja :mrgreen: ). Ale obe deti mely okolo 3-4 roku, kdy si po sobe zacaly uklizet ze stolu, obdobi, kdy behem pul roku padly as 3 hrnky. Kupovala jsen pak v Pepcu-mely mensi s motivy zviratek za cca 30 kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1883
7.12.19 20:57

My máme porcelán Thun, mají pěkné sady s krtečkem. Přijde mi, že tady se člověk opravdu nemusí obávat nějaké zdravotní závadnosti, což bych se u plastu, bambusu a podobných materiálů asi obávala (původ nádobí, styk s horkými potravinami). Prostě porcelán je porcelán a není to zase tak šíleně drahé, že by člověk nemohl něco dokoupit, pokud se to rozbije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
8.12.19 11:36

Tak já našla to melaminové právě. O mikrovlnce tam nebyla řeč a pokud vím, je nebezpečný jen při zahřívání na hodně vysokou teplotu nebo u vaření, ale ohřát jídlo na nějakou příjemnou teplotu není problém. Aspoň tak jsem to slyšela. Nebo se pletu? A pak jsou nádobí z odolného porcelánu, ten se nerozbije při pádu na zem, těch jsem našla několik. Např. https://maxinakup.cz/…tecek-mys-2/?…

Myčka, mikrovlnka, odolnost. Takové jsme používali v MŠ a nikdy se dětem nepovedlo je rozbít. To by s tím fakt musely vyloženě fláknout na zem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
8.12.19 11:41
@pujda píše:
Tak já našla to melaminové právě. O mikrovlnce tam nebyla řeč a pokud vím, je nebezpečný jen při zahřívání na hodně vysokou teplotu nebo u vaření, ale ohřát jídlo na nějakou příjemnou teplotu není problém. Aspoň tak jsem to slyšela. Nebo se pletu? A pak jsou nádobí z odolného porcelánu, ten se nerozbije při pádu na zem, těch jsem našla několik. Např. https://maxinakup.cz/…tecek-mys-2/?…Myčka, mikrovlnka, odolnost. Takové jsme používali v MŠ a nikdy se dětem nepovedlo je rozbít. To by s tím fakt musely vyloženě fláknout na zem.

Ty jo pěkný ukládám… A hned typ na dárek pro rodinu, mít sadu nebo jen talířek třeba třikrát a dítě má furt čiste k dispozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat