Křtiny - co vse je třeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valinka2000
Povídálka 37 příspěvků 06.05.19 10:27
Křtiny...co vse je třeba

Ahojky maminky…nám se jiz narodili miminka a chteli bychom je pokrtit…ale mam mensi problem ze o tom uplne vse nevim…vím ze musi byt jeden z rodicu pokrteny coz ja jsem..partner ne…ale dalsi vec nejsme jeste svoji chceme mit svatbu letos takze by jsme krtiny udelali po svatbe ale jde o to ze jsem cetla ze musi byt krteni i kmotri? U chlapecka bych chtela kamarada ktery krteny je ale jeho partnerka neni a myslela jsem ze by mohla byt kmotra holcicky ale dovoli to farar? A dale co je potreba absolvovat…dekuji vsem za pomoc :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 06.05.19 10:29

Najdi si nejbližšího faráře či farářku církve, do které chceš vstoupit (překvápko - nejsou jen římští katolíci) a ptej se tam.

To je to první co potřebuješ udělat - najít farnost či sbor, do které chcete patřit. Tam se pak domluvte na podmínkách.

Valinka2000
Povídálka 37 příspěvků 06.05.19 10:31

@Ou a myslis ze se najde farar ktery dovoli nekrtenou kmotru? :nevim:

SADM
Povídálka 17 příspěvků 06.05.19 10:35

A proč chcete miminka křtít, když (nejspíš) nejste praktikující?

Valinka2000
Povídálka 37 příspěvků 06.05.19 10:38

No jelikoz u nas se vzdy krtili deti a za druhe treba budou prckove praktikovat…uvidime ale cetla jsem ze jde i o posmrtny zivot takže vlastne i pro to… :)

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 06.05.19 10:44

@Valinka2000 no nekřtěná kmotra je v principu nesmysl, ale záleží duchovní od duchovního.

Jinak křest je vstup do církve, ne rituál pro štěstí. A i proto že o tom zjevně nemáš zrovna jasnou představu, je potřeba zajít za představitelem či představitelkou církve do které chcete jako rodina vstoupit a domlouvat se tam.

Valinka2000
Povídálka 37 příspěvků 06.05.19 10:46

@Ou super diky za radu a zajit po svatbe nebo uz ted? Ale asi lepsi cim drive tim lepe ne? Jinak mame 17 denni miminka

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 10:48

Do kostela evidentně nechodíte, jinak byste věděli co a jak.Tak proč chcete pokřtít děti? Takové týpky faráři hrozně rádi vidí :potlesk: :potlesk: Sehrát divadlo v kostele a pak už Vás tam nikdo nikdy neuvidí, fakt Vám to stojí zato? Když se křtí dítě při mši, je vtipné se dívat na rodiče křtěných, kteří v kostele v životě nebyli, neví kdy si mají pokleknout, kdy podat ruku, o nějakých motlitbách nemůže být ani řeč, je to trapnost nad trapnost :palec:

Heivka
Závislačka 3947 příspěvků 06.05.19 10:48

@Valinka2000 Sama věřící nejsem, ale kamarádka chtěla dceru pokřtít a farář jim to nedovolil protože při křtu se slibuje že bude dítě vést k víře to znamená, pravidelná docházka do kostela a nedělní škola a otec holčičky (manžel) řekl že tohle určitě praktikovat nebudou, i sama kamarádka chodí do kostela jen na návštěvě u babičky.

Jinak já ač jsem sama jsem nevěřící tak akceptují potřebu víry ostatních a pokud to máte kvůli případnému posmrtnému životu tak myslíte že mu pomůže začít svůj život ve lži, :think: protože upřímně pokud děti praktikovat víru nenaučí rodiče, tak je celkem malá pravděpodobnost že k tomu samy dojdou (možná ano ale třeba u úplně jiné církve a náboženství).

Jeremi
Kecalka 448 příspěvků 06.05.19 10:48
@Valinka2000 píše:
@Ou a myslis ze se najde farar ktery dovoli nekrtenou kmotru? :nevim:

Pokud Ti jde o křest v římskokatolické církvi, tak by to povolit neměl. Dokonce by nemělo stačit, že byl kmotr jen pokřtěný, ale měl by být i biřmovaný (v Čechách se tato podmínka ne vždy striktně vyžaduje).

Valinka2000
Povídálka 37 příspěvků 06.05.19 10:49

No kazdopadne to pozjistim a bud pokrtime nebo ne  :)

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 10:49
@Valinka2000 píše:
No jelikoz u nas se vzdy krtili deti a za druhe treba budou prckove praktikovat…uvidime ale cetla jsem ze jde i o posmrtny zivot takže vlastne i pro to… :)

Fakt chytrá úvaha, nezapomeňte toto sdělit faráři.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 06.05.19 10:52

Jak pisou holky, na konkretnich podminkach, co vadi a co ne se musis domluvit s fararem/ faraskou cirkve, o kterou ti jde. Co se tyka kmotru: Treba rimsky katolici pripousti funkci „svedek krtu“ - kterym muze byt napriklad nepokrteny rodiny kamarad/ kamaradka. Ale k tomu musis mit jeste kmotra/ kmotru, ktery splnuje nalezitosti ( krteny, moralne bezuhony, nejlepe birmovany - v CR se vetsinou na birmovani netrva). Ve vasem pripade by bylo asi nejjednodusi, kdyby kamarad byl kmotrem oboum detem a jeho partnerka oboum svetkem krtu. Vetsi potiz bude jestli nejsou sezdani (kamarad +partnerka) cirkevni svatbou - to uz se bere jako problem, nesli by detem dobrym prikladem… To uz obvykle min vadi, kdyz rodice nejsou sezdani - proste rodice si nevybiras, ale kmotra ano, takze jsou na nej/ na ni kladeny prisnejsi naroky.

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 2108 příspěvků 2 inzeráty 06.05.19 10:57

Já když toto čtu, tak se mi vaří krev. Evidentně o tom.nic nevíš, do kostela nechodíš, praktikujici nejsi. Tak proč chceš pokrtit děti? Víš, co křest znamená? K čemu se tím zavazujes? Dělat to proto, že se to dělá, že je to pěkný a že třeba děti někdy to chtít budou… uvažovat o nekrtene kmotre. Víš, jakou úlohu kmotri mají?
Pokud chcete pěkný rituál s dětmi, běžte na vítání občánků.

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 11:03
@chaela píše:
Já když toto čtu, tak se mi vaří krev. Evidentně o tom.nic nevíš, do kostela nechodíš, praktikujici nejsi. Tak proč chceš pokrtit děti? Víš, co křest znamená? K čemu se tím zavazujes? Dělat to proto, že se to dělá, že je to pěkný a že třeba děti někdy to chtít budou… uvažovat o nekrtene kmotre. Víš, jakou úlohu kmotri mají?
Pokud chcete pěkný rituál s dětmi, běžte na vítání občánků.

Souhlasím do puntíku. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama