Kuchyně do novostavby

442
20.4.20 13:48

Kuchyně do novostavby

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat těch, co stavějí nový dům, na kolik vás vyšla kuchyně?
Já dneska byla u truhláře pro návrh a odhad ceny máme cca 320 tis bez spotřebičů (je to teda včetně spodní digestoře). Ale nevím jestli to není pouze napálená cena. Je to teda nadstandartně vybavená kuchyně včetně vestavných skříní místo špajzu. Ale pořád nad tím uvažuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2859
20.4.20 13:55

Nepíšeš jak je velká kuchyň, z jakého materiálu, tak jak to máme vědět, jestli je cena odpovídající :nevim:
Snad jsi nepoptala jen jednoho truhláře, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4160
20.4.20 13:56

To se mi zdá hrozná cena. My zatím kuchyň neřešíme, ale počítáme tak s půlkou ceny. Uvědomuji si, že tam nebudu mít všechny možné vymoženosti. A tys s takovou cenou počítala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10795
20.4.20 13:56

Kolik má mít linka metrů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4421
20.4.20 13:59

Neuvádís metry ani materiál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
20.4.20 14:02

Pardon chtěla jsem k tomu přidat orientační foto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
20.4.20 14:02

Cena mi prijde dost vysoka, ale ty nepises zadne parametry :nevim: Mrkni treba i na kuchyne - inspirace na fb, super skupinka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15256
20.4.20 14:21

@medgirl pokud je kuchyně nadstandardně vybavená, budeš tam mít drátěné programy, samodojížděcí šuplíky a kvalitní materiály, tak mi to přijde jako odpovídající cena. Zkus si nechat udělat rámcovou kalkulaci ještě někde jinde. Ale opravdu záleží hlavně na kvalitě zpracování a použitých materiálech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
20.4.20 14:37

@medgirl no pokud tam budete mit vselijake vychytavky jak bylo psano, pouzite kvalitni materialy a kovani. Hlavne je to velka kuchyn, spis velmi velka kdyz je to s temi skrinemi spize vsechno dohromady. Takze cena tomu muze odpovidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10795
20.4.20 14:43

Podle nakresu bych řekla, že by cena mohla odpovídat. Ale klidně zkuste poptat ještě někoho dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7554
20.4.20 14:45

@medgirl No, tak záleží, co si můžete dovolit. Já to třeba dnes hodnotím tak, že za kuchyni jsem dal při rekonstrukci bydlení zbytečně moc a dost věcí bych vyřešil levněji (a možná v některých detailech i funkčněji - typický příklad vestavná myčka a lednice, nebo materiál za pracovní desku na zeď - mozaika z ručně dělaného italského kaleného skla vypadá sice hezky, ale čistit to je očistec).
Vlastně věc na které bych určitě nešetřil je deska - kamenná je vážně oproti jiným materiálům super.
Tzn. zkusil bych sednout s manželem a říct si, na čem případně ušetřit, pak sednout s dodavatelem a jít položkově po rozpočtu a hledat třeba levnější provedení toho, co není vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7554
20.4.20 14:56

@medgirl PS: Podle nákresu mi cena přestřelená nepřijde a kuchyň se mi líbí. Určitě lze ušetřit na materiálech, výrobci, ale jinak jestli je to kuchyň podle tvých představ, tak nešetři tak moc, aby ti to pak bylo při jejím používání líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
20.4.20 14:56

Máme podobnou kuchyni a cena se mi teda přemrštěná nezdá. My dali za kuchyni včetně spotřebičů něco přes 500 tisíc, včetně kamenné desky. Mmch jak máte řešenou digestoř? Tu tam nevidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
20.4.20 14:59

Dle nákresu mi cena přijde odpovídající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
20.4.20 15:00

@Premek_Orac : vidíš, já jsem z vestavné lednice a myčky dost nadšená, kdyby byly volně, byla by to kočkopes, takto je kuchyně krásně spojená. Otázkou je, co bude v čase, až bude třeba výměna. Utěšuju se tím, že máme kvalitní značku… i když spoléhat se na to nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat