Kúpeľňa - vaňa alebo sprchový kút?

505
21.10.09 09:16

Kúpeľňa - vaňa alebo sprchový kút?

prerábame panelákový byt, v pláne je výmena umakartového jadra na murované, len máme dilemu či dávať znovu vaňu, alebo len taký štvrťkruhový sprchový box s vaničkou…
nám s manželomby box stačil, lebo sa aj tak len sprchujeme a do vane vlezieme raz za čas, ale máme dieťa a tak neviem, či by mu tá malá vanička v boxe stačila na čľapkanie
obidva - aj vaňa aj box - sa nám tam nezmestia, je tam málo miesta
výhody boxu - menšia plocha, dvierka (nebude voda na zemi), masážna sprcha
ako to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

781
21.10.09 09:21

Ahoj, právě nakupujeme poslední materiály na rekontrukci jádra :).
My jsme se rozhodli pro vanu se sprchovou zástěnou, tak bude pohodlné sprchování i fajn koupání pro dítě/děti.

A navíc, my máme doma problém, že „ve sprcháči kolo neumeješ“ - jak mi bylo řečeno :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
21.10.09 11:47

exisatují i různé mezikroky, sprcháč s hlubší vaničkou, krátká vana a pod
masážní trysky ve sprcháči (říká manžel) žerou děsně vody, protože se tam voda nerecirkuluje jako v masážní vaně.
k vaně si můžeš dát vysokou skleněnou zástěnu a nenacákáš též.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
21.10.09 11:53

I my máme vanu (obr, protože se nám vejde) se zástěnou. Holky se rády ráchají, manžel koupe a já se sprchuju. Místo masážního hebla bych investovala do dobré izotermické baterie a kvalitní zástěny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
21.10.09 11:55

Taky o tom přemýšlím. Tedy vidina vlastního bytu je ještě daleko, ale přece jenom - vím, že budeme mít malou koupelnu. S manželem se ani jeden nekoupeme, takže nám dvěma v poho stačí sprchový kout. Horší je to, kde koupat děti - takže se budeme rozhodovat mezi vyšší vaničkou ve sprše a vanou se zástěnou na sprchování. Osobně se zatím přikláním k tomu prvnímu.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
21.10.09 11:58

ahoj, taky to budeme řešit a já jsem pro vanu se zástěnou, krom kola jak píše Katka :-))) se dá ve Vaně umýt či vydrhnout více věcí, zejména těch neforemných či velkých :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
21.10.09 11:58

Máme oboje. Ve vaně se koupe jen Mates a asi tak 1× měsíčně já. Mě se moc líbí taková ta rohová vana, co je zároveň i sprcháč. Jinak zažila jsem i obyč vanu se zástěnou a přišlo mi to fajn, jen musí být něco na dně, aby člověk nesklouznul.

Tady nám udělali trojdílné dveře na sprcháč atypického rozměru, v Siko to vycházelo na 9tis, máme je za 3,5tis… Dělají i různé zástěny na vanu. Byli rychlý, ochotní, dovezli do Prahy. Byla jsem s nimi opravdu moc spokojená. Dveře bezchybně slouží už přes rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
21.10.09 12:38

Ahoj, v zimě budeme předělávat koupelnu (taky v paneláku). Rozhodli jsme se pro sprcháč (vlastně už dávno). Koupelna je malá a vanu (napuštěnou) používá snad jen Julka 1× za měsíc, jinak se u nás jen sprchujeme :wink: Ve vaně se při sprchování i spotřebuje víc vody a teplejší, protože se tělo víc ochlazuje než v uzavřeném sprcháči. Mám to na sobě dobře vyzkoušené :D Projekt mám hotový, teď už jen dolaďuji detaily (např. obklady) - jsme asi nějak nároční nebo co :lol:
Naši si taky nechali jen sprcháč a nevadí to. Koupou v něm i bez problémů psa :D Ten se tam méně bojí, ve vaně byl vždycky dooost nesvůj :D
Kdyby byla vana, tak se do kopuleny vejde jen jeden člověk a bude tam minimálně místa. A stejně bude vana nevyužitá. Takže radím rozhodnout se podle využívání stávající koupelny (a zejména té vany).
Hluboké vaničky pro sprcháč nedoporučuji. Jsou to vlastně minivany, sice jsou celkem hluboké, ale celý roh je zabrán sedátkem a tím je plocha vaničky zmenšená. To snižuje významně její funkčnost.
Kdybych měla velkou koupelnu, tak bych dala obojí - vanu i sprcháč - ale nemám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.10.09 13:23

Ahojky, my jsme se stěhovali před 2,5 rokem a vana byla v bytě oprýsklá, takže vanu či sprcháč. Vyhrál jednoznačně sprcháč a jak přišlo vyúčtování záloh šok-ta spotřeba byla nízká, jako u rodiny dvoučlenné (nás je 5). Prostě ve vaně kluci (dnes 22,21 a 19) udělali toto sedli si tam a nechali na sebe crčet sprchou horkou vodu, no a ve sprše proč by tam stáli, že. Tak tam vlezou sprchnou namydlí spláchnou a hotovo. Kolegyně si teď pořizovala kout s tryskama a když jsem se jí ptala, protože si píšeme spotřebu vody, tak řekla, že jsou na tom hůř než byli s vanou.
Jinak dnes bych taky sprchový kout s hlubší vaničkou, už kvůli přeprání něčeho, či vymáchání je to praktičtější než nízká vanička. Myslím si -můj názor, že vana se zástěnou je pořád vana a kdo má tendenci se „nakládat“ do vany, tak tam vleze ikdyž bude zástěna. Ještě naše diskuse s mým bratrem ohledně spotřeby vody a myčky-myčku má rok a úsporu vody nepoznal, jenže švagrová s dcerou se nakládají i 3-4× v týdnu do vany, tak kde má úspora být, že-doporučila jsem mu oddělat špunt z vany :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
21.10.09 13:48

Ahoj, taky bydlíme v paneláku, koupelna malá a protože jsme jádro měli už hotové při nastěhování, neměli jsme moc možnosti. Vanu jsme kvůli místu nechtěli, oba se raději sprchujeme, takže jsme zvolili sprchový kout s hlubokou vaničkou a jsme spokojeni. V rámci úspory místa super, holky se ve vaničce vykoupou taky a sedátko používají jako stoleček..Máme 90 rozměr, jediné, co selhalo, byl hned špunt, ale jinak spokojenost..Kdybych měla hlasovat pro sprcháče, tak hlasuju :wink: Jo a máme to od Ravaku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
21.10.09 14:09
PeZa píše: … Jo a máme to od Ravaku..

Taky jsem nakonec vybrala Ravak :wink: Vaničku sice normální - (Rondo PU, rozměr 90 cm), ale manža si přeje navíc sedátko - důchodce asi, no :lol: A taky jsme se rozhodli pro termostatickou baterii, dražší, ale komfortnější - už kvůli dětem :wink:

Anulko, já na myčku nedám dopustit. Nižší spotřeba je opravdu znát a navíc je to má věrná kamarádka :D :wink:

Našim se spotřeba vody po pořízení sprcháče snížila. Já se na sprcháč vyloženě těším :D Už mi nebude zima při sprchování a nebudu si muset prohřívat tělo tolik horkou vodou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
21.10.09 14:16

vďaka za vaše názory!
my uvažujeme nad sprchovým boxom s vysokou vaničkou hlavne kvôli synovi, ktorý si predsa len potrebuje vo vani posedieť, ale stačí mu troška vody a veľká vaňa je pre neho zbytočná…
je fakt, že cena teplej vody do budúcna len porastie
ja navyše vo vani bicykel ani psa neumývam :-) :-) a predpieram v umývadle
len ma dosť prekvapujú tie ceny boxov a navyše u niektorých je uvedené, že záruka sa dá uplatniť len na box, ktorý bol inštalovaný certifikovanou firmou :-(
ešte mám otázku - keď máte vaňu a zástenu voda pri sprchovaní vám tečie z druhej strany na kachličky? nedrží sa tam potom pleseň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
21.10.09 14:35
LuciaM píše:
ešte mám otázku - keď máte vaňu a zástenu voda pri sprchovaní vám tečie z druhej strany na kachličky? nedrží sa tam potom pleseň?

Nedrží, kachlíky myje uklízecí slečna tak 1× za měsíc. Zástěnu a okraj vany taky tak 1× za měsíc desinfikuje Savem z rozprašovače (nastříkat, otevřít okno, nechat tak hoďku být, osprchovat, hotovo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
21.10.09 15:45

Baraf kolik prosimtě bere uklízecí slečna za hodinu? Ne že bych chtěla nějak zkoumat tvoje socioekonomické podmínky, ale kámoška po tomhle nedávno pátrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
21.10.09 15:57

máme domek a do mého těhotenství jsme měli pouze vanu! ale když jsem v 8 měsíci už fakt nemohla z vany vylézt.. koupili jsme sprchový kout - masážní s vyšší vaničkou! a věřte - od té doby do vany nikdo nevlezl! a i malého koupu v té vaničce u sprcháče.. přivřu mu ty zašupovačky - jednu stěnu a je mu i tepleji! ale asi bych se vany úplně nezbavovala… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama