Kvasinková infekce - rady a typy

Anonymní
3.7.21 14:46

Kvasinková infekce - rady a typy

Zdravím, zakládám tuto diskuzi nejen kvůli tomu, že se bude hodit mně, ale myslím, že by mohla pomoci i vám. Mám otázku, co používáte k léčbě kvasinek? Jaká značka vám nejvíce vyhovuje, jaká je vaše prevence a jak jste se jich popřípadě zbavili? Potřebovala bych nějaké typy, trpím jimi přes rok a tak bych velice ocenila už nějaký výsledek :D Děkuji moc :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34
3.7.21 14:49

Pít kefirove mléko, doplňkovat probiotika, já občas si zavádím gynimun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
3.7.21 14:52

Endiaron 3× denně a za jeden až dva dny je po nich :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
3.7.21 14:53

Mě zachránily boraxové globule a od té doby už mám roky klid :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
3.7.21 15:06

..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
3.7.21 15:08

Proč anonym?

Prevence: Nepoužívat parfémované vložky a toaletní papír, nezůstávat v mokrých plavkách, zdržet se výrazně sladkých věcí.

Když problém nastane: 1. pomoc - bílý jogurt dovnitř, jinak na gynekologii a pro mastičku a tablety klotrimazol. Neuškodí výplachy rosalginem. Ideálně přeléčit i partnera, abyste si to nepředávali.

S ohledem na výše uvedené u mne kvasinky už hoooodě dlouho nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
3.7.21 15:30

Ja na to trpela v pubertě a to opakovaně. Co mi pomohlo nejvic je : výplach Clogin.
Kdyz to jeste nebylo rozjete, tak stacil Canesten.
Nejvic důležite za me : nebyt v mokrých plavkach dlouho a kdyz uz, tak potom poradna sprcha a umyt ji intimnim gelem.
Nenosit tolik tanga a zarezavaci kalhotky, nejlepsi jsou bavlněné.
Po kazdem sexu se dojit vycurat a osprchovat se. Kdyz mi bylo tech 16,tak jsen to nedělala a myslim si, ze to byl největší problém.
A taky nepoužívat parfemovane mydla a sprchace na pipulu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
3.7.21 15:57

Boraxové globule a nejíst sladký. Jakmile 3 dny po sobě si dám např. sušenku, tak je zle. Je to peklo, ale aspoň netloustnu :lol: Každopádně mě to trápí dlouhodobě. A fakt mi pomáhá nejíst sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
3.7.21 16:00

Nebo gynopevaryl, canesten a clotrimazol je to samé a to nemůžu, začnu po nich hned krvácet. Stalo se to nějaké z Vás? Koho znám, tak nikomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
3.7.21 18:13

Hmmm, ja mam kvasiny v podpaží a je to peklo :roll: ted doufam, ze je u more trosku rozezeru soli a po navratu se jdu pustit do protikvasinovy diety :roll: masticka nepomaha ani zbla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
3.7.21 18:15

@FlorenceF Jenkins A imazol jsi zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
3.7.21 18:17

@FlorenceF Jenkins Je to stejný jako clotrimazol, ale imazol je ve formě krém pasta, takže na takový kvasinky na částech těla, které se víc potí je lepší než klasický krém. Právě protože je v té pastě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
3.7.21 18:23
@Psisuchar píše:
@FlorenceF Jenkins A imazol jsi zkoušela?

Jeste ne, diky za tip. Zatim jen Canesten

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
3.7.21 18:45

Mě pomohl Idelyn, měla jsem čípky, mast i intimní gel. Je to sice dražší, ale zbavila jsem se kvasinek téměř po dvou letech. ;)
A používat obecně intimní myci gely, já nesnesu žádný sprchový gel, musím používat ty intimní. Jak jsem použila klasický sprcháč, kvasinky se vrátily. A taky to dělá občas HA, není špatné se pak chránit i jinak. To se, alw poraď s gynekologem :). Omezit sex na dobu léčení a ideálně pre léčit i partnera, mastí.
A nejíst sladké, nepít věci co obsahují kofein, to vše mají kvasinky rady.
Prát spodní prádlo na 60° a žehlit ho, na koupaku si vyměnit plavky i 3× aby byl spodek v suchu. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat