Kvasinky nebo bakterie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.4.22 10:12

Kvasinky nebo bakterie

Ahoj dokazete to někdo rozeznat? Před měsícem mě začal bolet podbřišek a měla jsem zapáchající výtok. V lékárně mi dali probiotika. Na výtok celkem pomohla. Občas jsem měla výtok jeste nárazově ale bez zápachu. Bolest sem tam občas. Předevčírem jsem byla v bazénu, a druhý den ráno pálení, svědění, zapáchající žlutý výtok, trochu bolest v podbřišku. Jsou to kvasinky nebo bakterie? K lékaři mě vezmou až koncem příštího týdne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
863
11.4.22 10:31

Tak to je teda husté, že tě vezmou až tak pozdě. To tě nemůžou vzít fakt dřív? Co to máš za Dr.?
Těžko říct, co to je..svědění odpovídá na kvasinky, ale ty ostatní příznaky mi k tomu teda nesedí. Těžko ti tady někdo poradí. Můžou to být i klidně přemnožené kvasinky plus nějaká jiná potvora k tomu. Můžeš na to zkusit výplachy Rosalginem, ale to není lék, to ti jenom na chvilku uleví, je to něco jako dezinfekce tam dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.22 10:58
@Giovanna1 píše:
Tak to je teda husté, že tě vezmou až tak pozdě. To tě nemůžou vzít fakt dřív? Co to máš za Dr.?
Těžko říct, co to je..svědění odpovídá na kvasinky, ale ty ostatní příznaky mi k tomu teda nesedí. Těžko ti tady někdo poradí. Můžou to být i klidně přemnožené kvasinky plus nějaká jiná potvora k tomu. Můžeš na to zkusit výplachy Rosalginem, ale to není lék, to ti jenom na chvilku uleví, je to něco jako dezinfekce tam dole.

A co clotrimazol tablety?
Máme novýho dr, a je narvano

• Citovat
  • Nahlásit
863
11.4.22 11:14
@Anonymní píše:
A co clotrimazol tablety?
Máme novýho dr, a je narvano

Ten je na kvasinky. Můžeš zkusit, no. Maximálně to nepomůže. Na kvasinky je toho samozřejmě víc. Silnější je třeba Gyno-Pevaryl. Jenže když nevíš, co přesně máš, tak je to taková ta léčba naslepo, která je na houby..ještě se můžeš poradit v lékárně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
11.4.22 11:15

Můžeš zkusit Clotrimazol, působí na kvasinky i na některé bakterie. Žlutý zapáchající výtok poukazuje na bakterie a je dost možné, že to bude chtít lokální antibiotika. Teď můžeš zkusit 6 dní ten Clotrimazol a do konce příštího týdne uvidíš, jestli se ti to nevrátí. Jinak je teda mazec, jestli jsi zmínila akutní problém a k lékaři tě pozvou skoro až za 2 týdny. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
11.4.22 11:18

U kvasinek je většinou takový bílý hrudkovitý výtok…a dost to svědí, pokud se ty kvasiny rozjedou. Nejen uvnitř, ale i na povrchu na sliznici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
11.4.22 11:39

Gynella silver caps (edit - spletla jsem si to) je na obojí, kup si spíš toto. Jinak já měla akutku nedávno po dloooohé době, no taky mě vzali skoro po týdnu :mrgreen: asi to berou tak, že prvně má člověk zkusit samoléčbu (a pak případně k dr :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.22 11:48
@bublifucekk píše:
Gynella silver caps (edit - spletla jsem si to) je na obojí, kup si spíš toto. Jinak já měla akutku nedávno po dloooohé době, no taky mě vzali skoro po týdnu :mrgreen: asi to berou tak, že prvně má člověk zkusit samoléčbu (a pak případně k dr :nevim: )

Jo přesně nejdriv samoléčba za tisíce. Před půl rokem to samý, léčila jsem měsíc nevím co, nakonec ATB, a rozházena mikroflóra..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.22 11:50

@bublifucekk
Dá se to sehnat v běžné lékárně?

• Citovat
  • Nahlásit
622
11.4.22 11:51
@Anonymní píše:
@bublifucekk
Dá se to sehnat v běžné lékárně?

já to objednala na netu, ale myslím, že určitě. Online lékárny to mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
11.4.22 11:56
@Anonymní píše:
Jo přesně nejdriv samoléčba za tisíce. Před půl rokem to samý, léčila jsem měsíc nevím co, nakonec ATB, a rozházena mikroflóra..

Přesně. A člověk si to tam rozhodí a pak si to další měsíc dává do pořádku..pokud se to za ten měsíc vůbec podaří. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
11.4.22 12:07

Mela jsem nedavno podobne problemy… Nakonec jsem dostala atb, protoze se to rozjelo moc..
Dr mi rekla, ze zluty vytok je bakterialni a kdyz se objevi, at mam doma gynimun rapid, ten je na vse… Mam a funguje :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.22 12:41
@Neuz píše:
Mela jsem nedavno podobne problemy… Nakonec jsem dostala atb, protoze se to rozjelo moc..
Dr mi rekla, ze zluty vytok je bakterialni a kdyz se objevi, at mam doma gynimun rapid, ten je na vse… Mam a funguje :kytka:

Zkusim ho děkuju. Mají to v normální lékárně?

• Citovat
  • Nahlásit
835
11.4.22 12:47
@Anonymní píše:
Zkusim ho děkuju. Mají to v normální lékárně?

Ano maji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20841
11.4.22 18:43

Udělej výtěr, připrav to na mikrosopický vzorek, dej do mikroskopu co má foťák, pošli fotky a my ti to vyhodnotíme

Nebo si můžeme hodit kostkou. Jak jinak to někdo má určit?

Případně mazej na gyndu, kde tohle normálně udělá laborka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat