Laparoskopie vaječníků

957
1.4.16 16:58

Laparoskopie vaječníků

Ahoj holky, tak jsem si u gyndařky řekla o doporučení na laparoskopii, abych si byla jistá, že mám vaječníky průchozí, protože jsem měla hodně zánětů, tak pro jistotu. Ale jsem hrozný srab. Nebojím se ani tak toho, že do mě budou řezat, ale té narkózy, že se nevzbudím, nebo že mi bude hodně špatně, že nastanou komplikace,… Je tu nějaká co měla taky velký strach? Co vám pomohlo? A jak ta laparoskopie probíhá? Bože já jsem srab :zed: abych jim neutekla ze sálu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2423
1.4.16 17:10

Neboj, neni ceho!! O mimco se snazime uz 4 rok! Mame za sebou i IVF a IUI. Pak mi zjistili naky utvar u vajecniku. Pri operaci mi rovnou udelali i vysetreni pruchodnotu vejcovodu kontrastnj latkou. Nic to nebylo a za 3dny sem byka doma!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
1.4.16 17:16

Taky to budu mít s kontrastní látkou, ale bojím se, nikdy jsem na žádné operaci nebyla, jak dlouho trvá objednání? Třeba do té doby otěhotním :oops: by se tělo mohlo začít tak bát, že radši otěhotní než laparku :-D to by bylo fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
1.4.16 17:23

Mě čeká další iui koncem dubna, tedy alespoň doufám, když bude ovulace v pořádku, třeba mě objednají až za delší dobu a mezi tím se to povede. Kéž by.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
1.4.16 18:09

@Elvinerha je to jen malá operace, udělají ti jen 2 dírky v pupíku. Narkoza je v pohodě. Byla jsem na lps 2× a k tomu 2× revize (po té je probuzení těžké, ale přežila jsem to). Bude tě možná bolet pod klíčními kostmi, jak se bude pak ten plyn z nafouknutí břicha dostávat ven, ale je to fakt v pohodě. A podle mě není čekací doba tak dlouhá a hlavně po kontrastní látce se říká, že je vše průchozí a hodně holek otěhotní krátce po lps. Taky budeš určitě ten případ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
1.4.16 18:19

Neboj. Ja mela sice laparo zlucniku ale s tou narkozou jsem to mela stejne. Strasne jsem se bala ze na me nebude ucinkovat. No a pak jsem se vzbudila na pooperacnim a vsichni kolem me jeste dospavali zblbnuti z te narkozy a ja z toho stresu oci jak baterky pritom ta narkoza jeste dobihala takze jsem jim tam vykladala nesmysly no jak z filmu :-D Ale vse v poradku.
A s tou reakci ze se bojis ze budes zvracet. Tak zvracela pani co se mnou byla na pokoji a zvracela dvakrat a rikala ze dobry ze to nebylo tak strasny.
Pred operaci jsem mela hroznej strach, zrovna v den prijmu slouzila na odelleni jeptiska. Jako byla to normalni zdrav sestra ale jeptiska a tak me prijimala na pokoj tak me to nejak uklidnilo i kdyz nejsem verici-normalne me rekla co a jak bude. Pred operaci a pooperacni rezim, kde co je apod. Takze tim povidanim me zklidnila a den pred operaci nebo v den operace..uz nevim..se mi prisel predstavit chirurg a anesteziolozka. Tak to na me udelalo dojem. A i s tou anesteziolozkou jsme to probraly.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
18722
1.4.16 18:45

Neboj se je to jen maly zakrok…objednaji te tak abys byla kratce po ms…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.4.16 20:44

Ahojky, diky cyste na vajecniku mi pry taky hrozi operace. Mam docela opacny problem. Nebojim se narkozy a ani probouzeni. Mam sileny, ale opravdu sileny strach z drenu v brichu. Myslite, ze je to nutne, davat ho tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18722
1.4.16 20:47
@domajs píše:
Ahojky, diky cyste na vajecniku mi pry taky hrozi operace. Mam docela opacny problem. Nebojim se narkozy a ani probouzeni. Mam sileny, ale opravdu sileny strach z drenu v brichu. Myslite, ze je to nutne, davat ho tam?

ano musí tam být…vytahování je sice nepříjemné, ale hrozně rychlé…v podstatě to jen štípne a je to ok…toho jsem se taky bála nejvíc…ale je to vteřinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.4.16 20:59

Ja jsem slysela, ze vytahovani drenu je masakr. Pocit, jakoby vytahovali i streva. No proste z toho mam panickou hruzu. To i z porodu mam mensi strach a to uz je co rict. :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18722
1.4.16 21:09

@domajs jo to jsem taky četla…já se víc lekla než aby to bolelo…no a než jsem stihla vyjeknout co se děje, tak to bylo venku a bolest žádná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
1.4.16 21:13
@domajs píše:
Ja jsem slysela, ze vytahovani drenu je masakr. Pocit, jakoby vytahovali i streva. No proste z toho mam panickou hruzu. To i z porodu mam mensi strach a to uz je co rict. :-D

Taky jsem ho mela a uz si vubec na vyndavani nepamatuju takze to nic nebylo. Jinak bych si to urcite pamatovala-stejne jak porod :-D :-D
Me akorat bylo pak neprijemny jak jsem to mela vsude ty ranky prelepeny a sestra mi rikala at se na to obcas mrknu - kdyby prosakovala krev tak at hned zvonim. Takze pokazde jsem se desila az se kouknu ze ze me bude strikat krev. No hysterka total :-D
Suma sumarum nejhorsi byl curat do misky v posteli. Dr rikal at hodne piju tak jsem do sebe lila caj a musela furt na sestru zvonit…zvlast v noci me to bylo blby.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
128
1.4.16 21:18

Moc diky za podporu. Snad ta cysta praskne a nikdy nebudu muset mit ten dren v brise. Zdravi je opravdu to nejdulezitejsi. Jinak na porod jsem fakt zvedava. Jsem taky posera a strach mam uz jen z tehotenstvi a o porodu nemluve. No proste masakr se mnou. A pritom miminko strasne chci. :-D Jojo, je to se mnou tezke. A nevite do jake velikosti jsou cysty schopny praskat samotne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18722
1.4.16 21:19
@kazda.m píše:
Taky jsem ho mela a uz si vubec na vyndavani nepamatuju takze to nic nebylo. Jinak bych si to urcite pamatovala-stejne jak porod :-D :-D
Me akorat bylo pak neprijemny jak jsem to mela vsude ty ranky prelepeny a sestra mi rikala at se na to obcas mrknu - kdyby prosakovala krev tak at hned zvonim. Takze pokazde jsem se desila az se kouknu ze ze me bude strikat krev. No hysterka total :-D
Suma sumarum nejhorsi byl curat do misky v posteli. Dr rikal at hodne piju tak jsem do sebe lila caj a musela furt na sestru zvonit…zvlast v noci me to bylo blby.

tak to mě hned 2h po operaci hnali normal na wc 8o a chodila jsem sama, takže nebylo třeba do misky :-) asi je to všude jinak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
1.4.16 21:24

@Elvinerha nebooj to nic neni. Ja byla v osmnacti prave kvuli zanetum a nasledne nepruchozim vejcovodum a cyste na vajecniku. Byla jsem tam tusim snad jen pres noc :-D mozna dve noci abych nekecala, uz ani nevim. Narkoza? Ty se fakt neboj. Tu jsem podstoupila pak jeste dvakrat kvuli cipku a pokazde uplne v pohode. Trva to jen chvilku a nic to neni. I kdyz je fakt, ze po te laparoskopii me to par dni bolelo pri blbem pohybu (vylezt a zalezt do auta) ale jinak nic. Drzim palce a fakt se neboj ;-) je to zbytecny strach :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat