Leidenská mutace-Antikoncepce. Je to možné?

1270
21.4.21 17:37

Leidenska mutace-Antikoncepce. Druha

Prosím kdo má leidenskou mutací, jakou má prosím antikoncepci? Gynekolog mi řekl že v mém případě toho moc není. Měla jsem nebo ještě mám evellien, ale po ní mám měsíčky 6 dní a dalších 10 dní spin. Dnes mi napsal novou za 322 Kč na měsíc 28 tablet. Dala jsem recept do lékárny název si už nepamatuju. Potom je tu možnost tělíska ale chtěla bych za rok a něco zkusit druhé miminko tak to nechci. Děkuji všem za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68824
21.4.21 17:54
@Nikol25559 píše:
Prosím kdo má leidenskou mutací, jakou má prosím antikoncepci? Gynekolog mi řekl že v mém případě toho moc není. Měla jsem nebo ještě mám evellien, ale po ní mám měsíčky 6 dní a dalších 10 dní spin. Dnes mi napsal novou za 322 Kč na měsíc 28 tablet. Dala jsem recept do lékárny název si už nepamatuju. Potom je tu možnost tělíska ale chtěla bych za rok a něco zkusit druhé miminko tak to nechci. Děkuji všem za rady

hele, to se dost různí. někteří gynekologové si nelajznout dát žádnou hormonální antikoncepci, někteří čistě gestagenní a jsou střelci, kteří napíšou cokoli.
já bych jako lékař nedoporučila rozhodně kombinovanou. Čistě gestagenní, na žádost pacientky, s vědomím všech rizik, s podepsáním informovaného souhlasu, asi jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20983
21.4.21 18:09

Nejlepší by bylo nehormonální tělísko nebo guma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
21.4.21 18:13

Divím se, že když o tom víš, Tak vůbec uvazujes o hormonální ant. Já bych se bála každou minutu, že mě prostě a jednoduše někde klepne a bude po mně. S prominutím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
21.4.21 18:14

A je nutné brát pilulky? Co nějaká nehormonální metoda? Moje mamka tu mutaci má a antikoncepci nedostala žádnou a když musela ze zdravotních důvodů podstoupit hormonální léčbu hodně jí hlídali. Já to na štěstí nezdědila, ale stejně jsem se rozhodla HA nebrat. Používali jsem kondom nebo Pharmatex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
21.4.21 18:37

Mně tedy žádný gynekolog antikoncepci napsat nechtěl a na hematologii mi řekli, že hormonální antikoncepci určitě ne. Možná jde ještě taky o to jakou formu máš, zda heterozygot nebo homozygot. Ale řekla bych, že ani u jedné není horm. antikoncepce vhodná. Asi bych neriskovala, šla bych max.do tělíska, kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
21.4.21 18:51

Dej si to tělísko, vyplatí se to. Zavedení trvá tak 5 minut na gyndě a finančně ti to za ten rok a něco vyjde nastejno, jako bys platila za prášky.
Počítejme, že ANT na 3 měsíce stojí dejme tomu 800… ×4=3200 Kč na 1 rok

Tělísko stojí od 4 000.

Rozhodně prášky nebrat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
21.4.21 18:54
@Lama Lama píše:
hele, to se dost různí. někteří gynekologové si nelajznout dát žádnou hormonální antikoncepci, někteří čistě gestagenní a jsou střelci, kteří napíšou cokoli.
já bych jako lékař nedoporučila rozhodně kombinovanou. Čistě gestagenní, na žádost pacientky, s vědomím všech rizik, s podepsáním informovaného souhlasu, asi jo.

taky mám jednu takovou v ordinaci, má Leidena a bere kombinovanou antikoncepci. Gynekolog jí pří řekl, že je to nízkohormonální a že to nevadí. Nepovedlo se mi jí přesvědčit, aby to vysadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68824
21.4.21 19:05
@Lucka1111 píše:
taky mám jednu takovou v ordinaci, má Leidena a bere kombinovanou antikoncepci. Gynekolog jí pří řekl, že je to nízkohormonální a že to nevadí. Nepovedlo se mi jí přesvědčit, aby to vysadila.

Mě bys taky svýho času nepřesvědčila. :jazyk: Ale těm doktorum se divim, že si to risknou. Já bych to jako doktor nikomu nedoporučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.21 19:08

Mě Leidenskou mutaci zjistili před týdnem, hned jsem volala na gynekologii, jestli mám přestat brát antikoncepci a prý ne, ta co beru prý nevadí :roll: No čekám na lékařskou zprávu z hematologie a hned potom si jdu pro tělísko. Ale opravdu takoví experti jsou 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
21.4.21 19:32

Moc všem děkuji asi zruším vše a bude kondom. A když se zadari druhé v budoucnu pak tělísko. Děkuji 🙏 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
21.4.21 19:44
@Lama Lama píše:
Mě bys taky svýho času nepřesvědčila. :jazyk: Ale těm doktorum se divim, že si to risknou. Já bych to jako doktor nikomu nedoporučila.

no tohle ani není žádná mladá holka, to už je máma od dětí. Tam se divím že nemá strach. Navíc s věkem riziko TEN stoupá. Ale gynekolog tomu nejspíš rozumí nejlíp, takže prý to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
21.4.21 19:54

Používáme kondomy, vyhovují nám nejvíc :nevim:.

Ideální by mi přišlo, kdyby šel manžel na vasektomii, vzhledme k tomu, že on třetí dítě prý určitě nechce, ale nutit ho nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat