Reklama

Let s dvouletým dítětem do USA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vkucerova
Povídálka 36 příspěvků 07.03.17 13:06
Let s dvouletým dítětem do USA

Ahojte, mám dotaz na všechny kdo mají zkušenost s létáním s dětmi do USA. Za dva týdny letíme se společností KLM do Atlanty přes Amsterdam. Jak to funguje s kočárkem (golfkama)? je možné je vzít s sebou až do letadla, zdarma? Musí se to někde předem hlásit? Dcerka ještě pije UM, v jakém stavu ho vzít s sebou do letadla?
Počítám, že při tom dlouhém letu ho určitě bude chtít 1-2×. Nevím jestli bude chtít jíst normální jídlo. Bude to pro ni velká premiéra, tak nevím jak to bude snášet. Máme si vzít tedy UM v prášku (v původním obalu nebo může být odsypané?) a v letadle až poprosit o horkou vodu? nebo si mám mléko přichystat a v letadle mi jej ohřejí? a musí být pouze po lahvičkách 100ml?
A ještě dotaz jaké dobrůtky můžu vzít pro malou? bonbony? přesnídávky? oplatky? je to nějak omezeno?
Letíme poprvé tak nemáme žádné zkušenosti. Předem moc děkuji všem za odpovědi ;-)

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 07.03.17 13:12

@vkucerova Se všemi dotazy bude nejlepší se obrátit přímo na přepravce… Až ti pak u vstupu nepovolí kočárek, budeš jim říkat:,,Ale na emiminu psali…?"
Zatím si přečti toto: https://www.klm.com/…3-701226.pdf

vkucerova
Povídálka 36 příspěvků 07.03.17 13:27

Jasně, ale jen jsem se chtěla zeptat jestli tady někdo nemá osobní zkušenosti. V článku co si poslal, jsem odpovědi nenašla, je tam vše dost všeobecné. Možná jsem přehlédla.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 07.03.17 13:38

Golfáče ti dovolí většinou až k letadlu, ale na přestupu už je nedávají, takže s tím počítej. Je to pěkně hloupé, tam pak nahánět dítě. Ale můžeš si požádat o erární kočár.

Já lítám s převařenou vodou v termosce, mlíko jsem měla normálně celé balení v pixle (počítej s tím, že normální zavazadlo se ti může ztratit, tak ať máš aspoň na první den dva mlíko zajištěný a nemusíš shánět). Ale letěla jsem ještě s 5ti měsíčním naposledy. Ty už převařovat nepotřebuješ, takže vodu bych nebrala, jen bych vždycky poprosila letušky, aby ti tolik a tolik ohřáli.

Bonbony a dobroty můžeš vzít téměř neomezeně.

A poradím předem zvykat na změnu času, uzpůsobovat spánek, prodlužovat odchod do postele každý den o pár desítek minut.

Držím palce.

vkucerova
Povídálka 36 příspěvků 07.03.17 13:42

@Janina81 děkuji ;-) jak to myslíš, že na přestupu je nedávají? to zůstanou v tom letadle a my půjdeme do jiného letadla bez nich? máme je právě kvůli přestupu, dcerka už se trochu pronese a nedokážu si představit, že by měla jít s námi pěšky 8o

veria
Generální žvanilka 23220 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 13:48

S kočárkem nevím, ale jídlo můžeš vzít na palubu co chceš, akorát pozor do USA se nesmí některé věci přivézt, takže je musíš před přistáním vyhodit. Jedna se hlavně o čerstvé ovoce a masné výrobky. Přesný seznam si najdi.

KalamityJohn
Kelišová 6072 příspěvků 07.03.17 13:56

Ty golfovy hole si domluv s letuskou, at ti je ulozi a vrati az budete v Shiphole prestupovat. Kdyz nebude to prvni letadlo moc narvany tak ti je muzou dat i nad hlavu, tkay jsem to zazil.

A na let pres atlantic si zarid at sedis vedle ni, nejlip u okna. Taky jsem zazil, zi mi kreteni dali dite ob radu ode mne.

Jinak jidlo/horka voda a tak - to ti vsechno na palube udelaji.

anstazia
Kecalka 115 příspěvků 07.03.17 14:02

Golfky nahlasis při check-inu, označí ti je listeckem stejně jako kufry. Akorát je neodevzdas, necháš si je a půjdeš s nima až k letadlu, tam je složis a necháš. Nám je teda dávali i na přestupu, vždy byly připraveny při výstupu z letadla. A to jsme přestupovali 2X. Jídlo pro malého mi nechali vše- lahvičku s čajem, přesnídávku, příkrm, kapsicku, susenky. Jen jsem na jedné kontrole musela jeden příkrm otevřít a ochutnat :lol: Mléko jsem měla v krabičce a vždy jsem poprosila letušku o horkou vodu do lahvičky. Ony jsou zvyklé :) Je to náročné, ty se po cestě nevyspis a musíš být stále ready, protože dítko to samozřejmě nebaví, také pořádně nespí a nebaví ho to. Pro nás byl rekord když malý usnul na 5 hodin. Což je u 16ti hodinového letu fakt málo. Vem oblíbené hračky, knížky a měj v mobilu dětské aplikace. To nám moc pomohlo. Hodně štěstí :kytka:

Nairol
Echt Kelišová 8807 příspěvků 07.03.17 14:03

S kocarem muzes az ke gatu. (Nam je tedy jednou ztratili, nebo na ne zapomneli. :roll: )

Vodu ti udelaji horkou.

Mate uz vybrana/zarezer­vovana mista?

Peeetha
Závislačka 3886 příspěvků 164 inzerátů 07.03.17 14:29

@vkucerova my jsem kocarek nikde nehlasily akorat nam rekli, ze ho nechame pred vstupem do letadla, dcera pila tez jeste um ale ja jsem ji brala takove ty hotove mlicka do letadla nikomu jsem to nerikala, ale to um si klidne muzete vzit odsypane nemusi byt v originalu v nejhorsim ten prasek ochutnate, voda pro deti je neomezena ja mela pro dceru normalne 500ml lahev a nic nerikali, jenom to stricily do nejakeho pristroje ktery tu tekutinu zkontroloval, jidlo pro dceru jsem tez mela svoje akorat pozor na cerstve ovoce stim je nejaky problem, leteli jsem 8 hodin

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 07.03.17 22:14

Tak asi přestupujeme na divnych mistech, ale Viden, Mnichov, Frankfurt a Pariz - i pres proseni kocar nedali a prendali ho jako zavazadlo. V Praze az k letadlu, vetsinou mensimu a bez rukavu, tudiz busem a na prestupu uz nam je nedali, slozili je dolu pod palubu a smula. Ale zkus se zeptat primo v KLM.

vkucerova
Povídálka 36 příspěvků 15.03.17 13:10

Děkuji za odpovědi ;-) místa jsme si vybírali hned při koupi letenky a krom jednoho letu je máme vždy u okna. Mám z toho nervy jak to vše dopadne. Snad dobře :)

Peeetha
Závislačka 3886 příspěvků 164 inzerátů 15.03.17 13:13

@vkucerova urcite dobre :) ja jsem mela take nervy ale dcera to zvladla z nas nejlepe :palec:

vkucerova
Povídálka 36 příspěvků 03.06.17 13:22

Ahoj, tak cesta už je za námi. Díkybohu :-D dcerka to zvládla skvěle.. první let téměř celý prospala a když byla vzhůru tak jsme ji pořád něčím zabavovali. Televizka s pohádkama v angličtině jí moc nebavila tak měla svůj tablet s jejími pohádkami a písničkami. Horší to bylo při cestě zpátky kdy spala asi jen dvě hodiny. Jenže tím, že jsme nebyli všichni 3 pohromadě a přítel seděl kousek za náma tak malá pendlovala od jednoho k druhému a tím se bavila celý let :-D Jinak s golfkama taky žádný problém. Vždy nám je při výstupu z letadla dali k dispozici ;-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama