Lze oddálit nástup na mateřskou dovolenou?

371
3.3.16 13:14

Lze oddálit nástup na MD?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli nějak jde oddálit nástup na mateřskou dovolenou. Čekáme „neplánovaně“ třetí a druhému je teprve 1,5 roku. Takže i když jsem si navýšila rodičovský příspěvek na maximum za měsíc, dost peněz nám propadne. Proto bych potřebovala nastoupit na mateřskou co nejpozději. Jde to nějak ošulit? :lol:
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13822
3.3.16 13:18

Nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4137

@vykyluci Nejpozději 6týdnů před termínem porodu, víc to zkrátit nelze. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24116

Leda že bys třeba pár měsíců přenášela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
3.3.16 13:19

Díky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
3.3.16 13:21

@pikola O přenášení nejde. Je to dané terminem porodu. Leda ho trosku pro tuto potřebu „posunout“. Ale nevím, jestli se to dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24116
3.3.16 13:23
@vykyluci píše:
@pikola O přenášení nejde. Je to dané terminem porodu. Leda ho trosku pro tuto potřebu „posunout“. Ale nevím, jestli se to dělá.

Tak asi ho těžko soupnes o několik měsíců, o dva týdny tě to zrovna nespasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
3.3.16 13:24

@vykyluci nelze, max 6 týdnů před nástup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2336
3.3.16 13:27

Jedině že by šel tatínek na mateřskou za určitých podmínek může normálně pracovat dál :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
3.3.16 13:28
@pikola píše:
Tak asi ho těžko soupnes o několik měsíců, o dva týdny tě to zrovna nespasi.

no ale ani o ty dva tydny zadny gynekolog neposune termin. Dokazu si to predstavit o dva, tři dny, ale jinak to smrdi průserem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8788
3.3.16 13:31
@Zupa píše:
Jedině že by šel tatínek na mateřskou za určitých podmínek může normálně pracovat dál :nevim:

a tím se vyřeší co? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13343
3.3.16 13:39

@vykyluci 2. a 3. dítko máme od sebe 21 měsíců a taky, i když jsem měla 2 letou rodičovskou, tak jsem část peněz nevyčerpala. TO se nedá nic dělat. Teď mi to zase úplně nenaváže a mám tam nepokrytých 7 týdnů, což jsem řešila hlavně kvůli tomu, abych nemusela platit zdravotní a sociální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
3.3.16 13:40
@vykyluci píše:
Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli nějak jde oddálit nástup na mateřskou dovolenou. Čekáme „neplánovaně“ třetí a druhému je teprve 1,5 roku. Takže i když jsem si navýšila rodičovský příspěvek na maximum za měsíc, dost peněz nám propadne. Proto bych potřebovala nastoupit na mateřskou co nejpozději. Jde to nějak ošulit? :lol:
Díky moc.

tak ty na mateřskou můžeš nastoupit klidně až v den porodu, alespoň já ještě den před porodem pracovala :), ale zas se ti pak krátí délka té mateřské no, záleží co je pro tebe výhodnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
3.3.16 13:42

Šla jsem 5 týdnů před TP a nikdo s tím neměl nejmenší problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
3.3.16 13:53
@felbloud píše: Šla jsem 5 týdnů před TP a nikdo s tím neměl nejmenší problém.

tak pokud je v zákoně dán nástup 6-8 týdnů před TP a takovýmto postupem by zakladatelka vyčerpala nezákonně více z předchozího RP, tak věřím, že by s tím někdo problém mohl mít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama