Malá mateřská

456
30.4.06 08:56

Malá mateřská

Ahoj holky, právě jsem dostala pásku s výpočtem mateřské. Za 11 dní mi to dělá 639,– zdá se mi to hodně málo. TArif na mateřskou tam mám zapsán 8.000,– asi čistého nebo co. Jsem už podruhé u téhož zaměstnavatele na mateřské a vždy s tím byl problém.Nebyla výplata, ve které by mě neošidila. Má toho už po krk. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Budu ráda, když mi poradíte. Děkuji Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
30.4.06 09:41

sonko, zkus tohle:

http://www.mpsv.cz/cs/1377

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
30.4.06 09:49

tak z toho taky nejsem moc chytrá. :? :? Na pásce mám akorát tarif 8.000,–, pak na nemocenskou 75.83, na náhrady 49.76, na hodinu 43.48. No a to je vše co na pásce najdu. :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
30.4.06 10:15

Ahojky,

pokud chceš, pošli mi mail s přehledem hrubých mezd a odpracovaných dní za posledních 12 měsíců. Např. pokud jsi nastoupila na MD v dubnu tak stačí součet hrubých mezd a odpracovaných dní za období 4/2005-3/2006. Mail je pivik.bo@centrum.cz.
Já ti to spočítám.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
30.4.06 10:39

Ahojky, tak jsem Ti poslala nějaké podklady k tomu vypočítání. Ještě jednou mooooooooooc děkuji. :D
Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
30.4.06 10:44

Sonko,

taky mám psáno rovných 8.000 a nějak jsem se tím neprokousala. Těch 8.000 mi i přišlo na účet. Jakou jsi měla hrubou mzdu? Já rovných 15.000 a to by i odpovídalo pak přibližně těm 69%, jestli to správně chápu.

Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
30.4.06 10:46

No, tak hrubá mzda byla cca 9.000,– Minule mi chodilo tak 6.500,– na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.4.06 13:51

Nepracovala jsi pri MD? Pokud ano, mas boduzel velmi nizkou materskou pocitanou z tech nizkych prijmu z treba castecneho uvazku.

Kamaradka takto pri prvnim diteti pracovala, ted nastoupila primo z RD na MD a ma PPM necelou tisicovku - no, nemusim asi moc licit, jak je z toho spatna… Delala sest hodin tydne a myslela si, jak je super, ze si privydela a jeste se dostane mezi lidi. Pravda je takova, ze ztrata na PPM je vyssi nez jeji prijmy za dva roky castesneho uvazku.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
30.4.06 14:04

Jéé holky a nevíte jak mě budou počítat mateřskou, když jdu rovnou z rodičovské dovolené na mateřskou? Budu ju mět stejně vysokou jako tu první? Při téhle mateřské jsem nepracovala tak nevím z čeho by mě to vypočítali. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
30.4.06 14:06

Ahoj holky, docela zajímavá diskuze. Jestli to dobře chápu, když si budu přivydělávat na MD a padnu pak do toho znovu a půjdu z rodičovské na další mateřskou, tak se mi to bude počítat z těch příjmů z přivýdělku ? Docela síla ! Takže radši nepřivydělávat ?
A jinak se mi ta druhá mateřská bude vypočítávat z příjmu před první mateřskou ?
Doufám, že to napíšu moc složitě, díky :wink:
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.4.06 14:21

ReNi, bohuzel je to tak - desny, ze?

verbascum, pokud jdes primo z rodicaku na dalsi materskou pocita se ti nova PPM z prijmu za posledni odpracovany rok - takze pravdepodobne i z predchoziho rodicaku (tim si jista uplne nejsem) - ale zcela urcite z dovolene, kterou cerpas po materske - v praxi to znamena, ze mas nizsi materskou nez tu prvni. Je to zhruba o 2-3 tisice. Ale dobra zprava je ta, ze pokud budes na MD az pristi rok, bude to socialka dorovnavat PPM do rodicovskeho prispevku, coz je od ledna 2007 pres 7000. Takze to asi zase az takova hruza nebude.

Hodne se mluvilo o tom, ze si maminky od ledna 2004 smi pri materske neomezene privydelat, ale uz se nemluvi o tom, ze jakmile odvedou soc. pojisteni, pocita se jim nasledna PPM prave z tohoto prijmu.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
30.4.06 15:14

Ahoj,

taky mne tato diskuse zaujala :). Mne by tedy zajimalo, kdyz mam u zamestnavatele pracovni smlouvu na dobu neurcitou a jsem ted na rodicovske a budu si privydelavat kdekoli jinde, tak dostanu pristi PPM z puvodni prace? Jinak mam jako vedlejsi OSVC, kde si nepriplacim a tak ani nic nedostavam.

Pokud tomu rozumim dobre, tak castecny uvazek u puvodniho zamestnavatele by byl pro mne „nevyhodny“ protoze by mi pak spocitali nizsi PPM …

…a jak by to bylo kdybych byla na castecny uvazek zamestnana nekde jinde? To bych dostavala PPM od obou zamestnavatelu nebo jen od toho „novejsiho“?

diiiiik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
30.4.06 15:25

Ahoj,

s tim privydelkem to vubec neni tak hrozne, jak to na prvni pohled vypada. Dulezite je, ze si nesmite k rodicaku privydelavat na svoji puvodni smlouvu - tu, na kterou jste pracovaly pred nastupem na MD. V takovem pripade by se vam opravdu dalsi materska pocitala z tohoto privydelku a prodelaly byste na tom. Proste zacnete pracovat na jinou smlouvu a tu vasi puvodni nechte „u ledu“ - neboli jste z ni stale na rodicovske dovolene. V takovem pripade se vam bude dalsi materska pocitat jednak z te puvodni smlouvy (takze bude zhruba ve stejne vysi jako pri prvnim diteti) a pokud odpracujete zakonem stanovenou dobu pred porodem, dostanete dalsi materskou - z tehle nove smlouvy (pokud z ni platite socialni a zdravotni pojisteni). Takze bacha na to. Jeste dodam, ze u stejneho zamestnavatele musite mit v te nove smlouve napsanou jinou cinnost nez mate v te puvodni. Ja uz takhle pracuji od prosince, v rijnu cekame dalsi mimco a tak se tesim na dve materske :-)

Marťoch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
30.4.06 17:07

Ta materska ma ale i nejaky strop, ze jo?Protoze mne nekdo rikal, ze zdaleko nedostanu plat jaky mam ted. Coz je pro mne docela des, protoze platim hypoteku… tak mimco bude muset co nejdirv do jeslicek a ja do prace :( A jak dlouho ji zamestnavatel plati, cca tech 6 mesicu, neco pred a delsi dobu po porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
30.4.06 17:29

ahoj,
myslim, ze strop je cca 640 Kc na den.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek