Mám problémy se svým psem

Anonymní
1.4.20 09:56

Mám problémy se svým psem

Ahoj holky. Mám prosbu a potřebuju se někomu vypsat už nevím co dál jsem nešťastná :,(! S přítelem jsme si pořídili krátkosrstého jezevčíka byl to můj sen od mala.. můj děda měl za svůj život jen jezevčíky a já to plemeno milovala. Ale.. máme jí necelý rok a já s přítelem jsme z ní vyřízení. Absolutně si dělá co chce.. Od malička se jí snažíme něco naučit, ale teď poslední 3 měsíce je to katastrofální! Všude močí a sre!! Nic jiného celý den nedělám než vytírám a modlím se aby to neudelala. V noci je to snad nejhorší.. jdeme s ní naposledy v půl 11 s tím, že přítel jí bere v 5:30 ráno než jde do práce. A ona? Leze do postele i když ví, že to nesmí a když jí vyhodíme vysere se a vychčije v ložnici, když jsme si zavírali v ložnici aby byla v pelechu v obýváku tak ráno to bylo katastrofální.. nachcáno před ložnici a hvna na koberci! Jsem unavená! Bydlíme v zahraničí a já jsem s ní doma 24/7 takže z nudy nebo samoty to nedělá.. ven s ní chodíme.. když jedeme o víkendu na výlet od rána do večera běhá tak po 2 hodinách doma se vychčije.. Já mám pocit, že ty chcanky cítím už všude :,( :,( Na dnešní noc jsem kvůli ní spala 3 hodiny, protože děla neuvěřitelně naschvály.. když jedeme autem tak auto muzeme koupit po jedné jízdě nové.. sliny a blitky všude.. já chápu, že jí je spatne za to nemůže, ale po celém autě máme povlak aby jsme tomu co nejvíc zabránili a ona? Vybleje se do jediné možné skulinky kde to proteče.. už nemůžu.. tak se snažím už jsem zkusila snad vše!!???? :,( Když jsem si porizovala psa počítala jsem s tím, že budu mít roukousané boty, toaletní papír, ale tuto? To není radost ani parťák to je utrpení!! Milujeme jí, ale bojím se aby se to nepřehouplo v nenávist…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

154
1.4.20 10:06

Si z vás dělá normální pr**l, vzít za čumák at si k tomu čichne, pak ji vezměte za kůži jako stěně a vyneste ji ven.
Chválit hoodně a dát pamlsek, když udělá potřebu venku, nebýt brutální, ale rázný a neústupný. do auta ji dejte kinedryl.
Každý den stejné věci musíte mít režim, když něco nesmí trvat na tom. Neustupovat v ničem, když nesmí do postele nesmí ani na gauč, to opravdu pes rozlišit neumí. I venku, vedete psa vy, ne on vás. Proste každá drobnost musíte být opravdu pečlivý.

Příspěvek upraven 01.04.20 v 10:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
1.4.20 10:08

Je v pubertě no, musíš to přežít. Dělá naschvály, fena od našich to dělá doteď, když jí někdo vykopne z postele, tak se naschvál vydělá na chodbě. Chce to chodit často ven, ať se vybije, hodně chválit. Do auta pořídit přepravku a vozit jí jen v bedně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
1.4.20 10:19

Neumite nastavit hranice a trvat na jejich dodrzovani. Pes si dela co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 10:23

Kinedryl jí dávám, ale to nemá vůbec cenu.. ona slintá jenom auto vidí.. čumák jí v tom máchám jsem důsledná i přítel, ven beru pamlsky a když se vyčůrá chválim jí do nebes, ale moje trpělivost je u konce.. několikrát jsem se kvůli ní s přítelem pohádali, protože on je z toho hotovej a já ještě víc s tím, že jsem s ní celý den.. sedačku nemáme zatím, zařizujeme si byt a do postele nesmí, ale jí to absolutně nezajima, vyhodime ji třeba 9krat za noc!! :,( Dnes ráno mi vlezla do postele 3krat, odejdu do kuchyně pro snídani přijdu a ona? Spokojeně leží v perinach, ale to její věcný chcani ty hovna? Já ten smrad úplně nenávidím! Několikrát jsem to uklizela a ze zoufalosti brecela, nemůžeme mít nic.. chápu, ze to je puberta.. ale puberta, ze schválně neudrží moc a h*vna? Možná vypadam jako hysterka, ale já už psala na všechny možný stránky a tam udělali ze mě neschopnou takže to bylo ještě horší :(

• Nahlásit
  • Citovat
Kristýnaaa1
1.4.20 10:24

@Cenarius právě že hranice mám a jasně stanovené.. nepolevuji dokud neudělá to co chci a vyžaduji..

• Nahlásit
  • Citovat
521
1.4.20 10:25

Jezevčík je na výchovu pro začátečníka docela oříšek, protože je to dosti tvrdohlavé plemeno. Má svoji hlavu. Ale pokud bude mít nad sebou pána opravdu s tvrdou rukou, dá se to bez problému zvládnout. Ale doporučuji opravdu si za každým slovem stát. Dát ji jasné hranice a jasné rituály. To znamená, aby spala jen na jednom místě, atd. Předpokládám, že když chce spát v posteli, že tam asi někdy už spala ne? A samozřejmě nějaký dobrý cvičák. Tam ti poradí, navíc se pejsek vydovádí i s ostatními :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4924
1.4.20 10:26

A kdyby s váma spala v posteli tak se nikde nevycura? Měla jsem jezevcici 16let, jsou to hodně svehlavy pejskové, toto mi teda nedělala, ale samotu taky nesnasela, dokázala výt a štěkat do nekonečna. Myslím, že nejnáročnější byly první 2 roky, pak se začala zklidnovat. Z postele jsme ji nikdy nevyhaneli, byla velký mazel a skvělá společnice, vzpomínám na ni stale..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8933
1.4.20 10:26

První mě napadlo, jestli nemá nějaký zdravotní problém, ale po dočtení musím souhlasit s tím, co se tady píše. Je v pubertě a má z vás srandu. Když se doma vytento, chytit jí, namočit jí do toho čumák, vytahat za kůži za krkem, případně jí lehce plesknout stočenýma novinama, rukou ne. To zvracení v autě, bych ale jako naschvál neviděla, náš pes taky zvrací, myslela jsem že ho to přejde, že si zvykne, ale ani skoro po 4 letech ho to nepřešlo. Msíš jí nastavit hranice, jak jistě víš, jezevčík je neskutečně tvrdohlavej pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 10:28

@Prigionia Nespala, maximálně když v noci čeká až usneme a pak si nenápadně do postele vleze a stane se, že nás to třeba neprobudí a zjistíme to ráno, ale abysme jí postel dovolovali a najednou to zatrhli tak to urcite ne..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 10:32

@arinecka Zvracení chápu, ale momentálně jsem ve stádiu kdy mě vytáčí vše co provede.. naučila se i vše dělat na koberci i když ví, že nesmí.. granule si vezme do pusy a na koberci je vyplivne a až pak sežere, vsrat se taky nevsere jinde než na koberci, stojím jí za zadkem celý den, ale jsou prostě chvíle kdy si toho nevšimnu nebo si dovolím dělat věci co potřebuji a je to.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
46
1.4.20 10:33

Naše fena je taky ťulpes s vyprazdňováním. Čůrala doma ještě nedávno a to jí budou 4 roky. Když hárá, je to nejhorší, je zmatená asi z hormonů. Nicméně tedy čůrá jen na noviny v předsíni. Nedávno ale udělala bobek v kuchyni a taky nevím proč.
Když nechceš, aby chodila do postele a kadila kde nemá, omez ji prostor. Zavři jí třeba do předsíně. Náš pes taky nemá přes noc možnost chodit po celém bytě. Když bude kňučet zabuš do dveří nebo to ignoruj, ale nikdy nereaguj na nářek otevřením a vpuštěním dovnitř. Ona si zvykne. Máme pro ni i klec. Minulý pes nám zničil prakticky celou předsíň, pak už se člověk bál spíš, aby něco nesežrala - lino apod. Tuhle jsme zavírali do klece při odchodu, na noc by to šlo asi taky. Má velkou, normálně tam má vodu, pelíšek, postaví se tam. Teď už ji tam vůbec nezavíráme, má pořád otevřeno a chodí si tam sama lehnout. Jinak si taky myslím, že je v pubertě a že to přejde. Ale chápu, že máš nervy v kýblu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 10:35

@Alušáček Ne tak to neudělá.. nebo nikdy to neudelala, když k nám tajně vlezla.. ale já nechci aby s námi spala v posteli.. za prvé do toho všeho čekáme rodinu a za druhé jsem zastánce toho, že pes do postele nepatří.. pomazlím se s ní přes den, ale v noci má svoje místo a svůj pelech.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 10:38

@CassidyC Já už zkoušela snad vše.. ale když ji někam zavřu tak celou noc škrábání na dveře, kňučení a všude moč a výkaly a jelikož když se třeba vyčůrá v noci a my máme parkety a všimneme si toho až třeba v 5 ráno natece to vše pod.. já už nevím prostě :( Rozhodne nechci být otrok svého psa, ale poslední dobou mi to přijde, že to tak je..

• Nahlásit
  • Citovat
521
1.4.20 10:38

No tak budeš muset vyhledat nějakého odborníka, který se na pejska koukne a řekne ti co a jak :nevim: protože i když píšeš, že jsi důsledná, musíte prostě dělat něco špatně :nevim: protože důsledný člověk, který má autoritu, si dokáže poradit i s problémovým psem (např. z útulku, týraným, atd.). A co třeba dát pelíšek vedle postele? To by nešlo? A zatím bych dala nastranu ten koberec, když tam jde schválně, než se na ní někdo podívá a řekne ti, co a jak :nevim: ono i tomu určitě přispívá tvá psychická nepohoda, pes to vycítí a s takovou asi moc velkou autoritu mít nebudeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama