Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj
v půlce června jsem měla s partnerem nechráněný pohl.styk v období plodných dnů..ejakuoval mimo mě. Až po 48 hodinách jsem použila postinor, dostavili se vedlejší účinky a po 5 dnech jsem dostala menstruaci, která přišla i další měsíc. Těhotenský test (mamatest) byl 2× negativní. Jen mě už delší dobu, a to před i PO MS poboliva v podbřišku a mírně i prsa. Myslíte, že můžu mít pořád obavy z těhotenství? Kvůli těmto příznakům? Nebo co myslíte, že by to mohlo být. Děkuji za odpověď.
Ahoj, jestli jsi si vzala Postinor a přišla ti MS tak se nemusíš už bát. A funguje i 72 hod po pohl. styku ![]()
Když ejakuloval mimo tebe a ještě si to pojistila postinorem, tak bych se nebala vůbec
On do tebe neejakuloval, vzala sis postinor, menses ti chodí, test negativní… myslím že budeš těhotná ![]()
Pardon, nechci si dělat legraci, ale myslím, že můžeš být v klidu ![]()
@LadySell
Ohledně těhotenství bych byla naprosto v klidu…
Jinak pro příště, nechráněný, přerušovaný styk je pěkná blbost, to je pro ty, kterým by případné těhotenství nevadilo, ne pro ty, které se ho bojí.
Těhotenství se už bát nemusíte. Bojte se spíš užívání Postinoru, který obsahuje velké množství hormonů, které brání uhnízdění vajíčka v děloze a je pro tělo něčím jako hormonálním šrapnelem a velkou zátěží. Může výrazně rozhodit menstruační cyklus, nutné je počítat i s úplným posunutím menstruace nebo nepravidelným krvácením. V některých případech musí celý cyklus zpětně upravovat gynekolog. Vaše nynější potíže patrně způsobil Postinor. Zamiřte na gynekologii.