Máme nárok na dávky?

Anonymní
18.8.11 12:23

Máme nárok na dávky?

Ahoj předem se omlouvám ale jsem v tomhle úplný laik,tak se pokusím popsat situaci.Budu mít od října rodičák 3800.Manžel podniká a za loňský rok měl 300 tisíc hrubého.Tchýně mu dělá účetnictví a řekla mi že měsíčně má zhruba přes 4 tisíce čistého.Chtěla bych vědět zda máme nárok na nějaký peníze?Samozdřejmě že manžel vydělává více,ne všechno přiznává.Díky moc :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
18.8.11 12:25

Bič na vás! :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71996
18.8.11 12:28

Nevím, možná budete mít nárok na přídavky na dítě, ale jistě to nevím. Ono se totiž u podnikatelů nebere jejich příjem podle daňového přiznání pokud je menší než polovina průměrné mzdy, ale bere se ta polovina, tj. nějakých necelých 12000,– právě proto, aby to nešidili.
I když zase na přídavky na dítě se bere příjem rok zpět a to si měla ještě 7600,– takže je otázkou zda to vyjde, do jakého příjmu je nárok nevím, nikdy jsem o ně nežádala.

Příspěvek upraven 18.08.11 v 12:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
18.8.11 12:29
Sunnyside píše:
Bič na vás! :twisted:

jj mě by hanba fackovala… :roll:

Jinak nárok mít budete, si to spočítej, ne? Ale jak říkám, takovýhle vychcánky nesnáším… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
18.8.11 12:34

a pak když přijde někdo ve skutečné nouzy na úřad dostane kulový …trestní oznámení na vás

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.8.11 12:39

Holky já za to nemůžu,tchýně dělá účto,já tomu fakt nerozumím.Já když se ptala,jestli to není nějak málo na měsíc,řekla mi že má nárok na 80% odpočet.To je daný ze zákona,v tom případě šidí stát sám sebe,když tohle můžou odpočíst.

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11300
18.8.11 12:48

Tak se neptej tady, zajdi na socku, vyplň příslušné formuláře a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
18.8.11 12:57

nejde přece o to jaké odpočty uplatňujete (i když 80% nevěřím) ale o váš reálný příjem a ten snad znáš…máte víc a i přesto bys chtěla vycucnout ze státu prachy…

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11300
18.8.11 13:03

A doporučuji si na úřad vzít obnošené šatstvo, když budeš tvrdit, že žijete z necelých šesti tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
18.8.11 13:12

A hlavně děti pokud nějaký máte…
Musíš je rychle naučit brečet že mají hrozný hlad :roll:
Ach jo, proč já to vůbec čtu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.8.11 13:15

Jasný, tak 80% výdajů si odečíst může, pak mu zbude malý základ. Taky to tak dělám mojemu, protože se mu paušál vyplatí. Vychází mu to na cca 6,5 čistýho měsíčně. A já sama taky jedu paušálně, takže teoreticky papírově čistého moc nemáme. Tento rok to už ale myslím neplatí a v březnu už bude dělat přiznání za 2011 tuším opět na 60%. Není to žádná levota, vydělává víc, ale v přiznání má málo. Bylo to tak uděláno kvůli krizi, aby nekrachli všichni živnostníci. Jak to ale berou na sociálce, to nevím, ale taky by mě to zajímalo, protože budu ve stejné situaci.. Anonymní 2

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.8.11 13:20

Pokud to dobře chápu, napsala jsi to špatně - manžel přiznává vše, ale odpočítává těch 80% a tudíž má malý základ. Pokud ale vše nepřiznává, to je pak jiná.. An.2

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.8.11 13:21

No podle všech tady to je levota,ale pokud to tam stát umožnil tak nevím o co každýmu jde.V našem okolí to tak dělá snad každý,nemají ale děti,tak jsem se zeptala.Anonymní díky

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11300
18.8.11 13:22

No nejsem účetní, číslům nerozuzmím, ale rozhodující by asi mělo být, kolik donese domů , jaký je příjem domácnosti, ne kolik dá nebo nedá státu.

Příspěvek upraven 18.08.11 v 13:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.8.11 13:23

Bokem měsíčně vydělá asi 3000kč,a to už tam tchýně nedala říkala,na to nemá faktury,nebo já nevím jak to pitlíkujou.Ale z jeho oboru co dělá,přiznal vše a má tak málo.Tak to přece není levota ne?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama