Injekce, CT a oblbovák - mohly plodu uškodit?

145
10.4.16 13:50

Maminky, co myslíte?

Hezký den maminky a všichni :kytka:
Dne 30.3. Jsem byla na pohotovosti s bolestmi břicha. Říkala jsem jim, že je možné, že bych mohla být gravidní. Ale ještě by bylo asi brzy na těhotenský test. Udělali mi sono břicha, na něm nic moc napsáno, že mám v pánvi volnou tekutinu a že těhotenství nevidí.. Na gynekologii mě přesto neposlali. Poslali mě na urologii, kde mi řekli, že z krve hormon hcG je mínus jedna tudíž těhotná nejsem. Píchli mi injekci.. Na druhý den jsem byla na CT břicha, jestli nemám kameny-nemám… Poslali mě na chirurgii a z chirurgie na gastroenterologii. 7.4 jsem byla na hadičce v žaludku a nechala jsem si píchnout injekci " oblbováka ".. Holky, snažíme se s přítelem přes rok o miminko.. A dnes mi vyšel jasně pozitivní těhotenský test :potlesk: :srdce: jen se teď bojím toho, čím jsem prošla.. Injekce, CT, oblbovák… Jestli to plodu mohlo uškodit :,( zítra jdu na gynekologii, tak doufám, že to bude všechno v pořádku.. Jen mě zajímá Váš názor.. Děkuji Všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

145
10.4.16 13:52

Ještě jsem chtěla napsat, že kdybych věděla, že jsem těhotná, nenechala bych takhle do sebe zasahovat, ale když mě na pohotovosti řekli, že nejsem těhotná a dnes jen tak z hecu si dělám test a dvě čárky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
10.4.16 13:53

@VerunC v začátku je to buď a nebo. Poraď se s gynekologem, ten ti dá nejlepší odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
10.4.16 13:56

@paola white já doufám, že to bude vše v pořádku :( to víte, když Vám řeknou, že těhotná nejste, tak jsem šla na vyšetření apod. aby se mi ulevilo od bolestí.. A dnes si udělám jen tak test a dvě čárky.. Snad to bude všechno v pohodě.. Děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
10.4.16 13:58

Mohlo, nemuselo. Řekni to na gyndě, aby tě na genetice důkladně proklepli a uvidíš. Držím palce, ať je všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
145
10.4.16 13:59

@Tunrida :hug: moc děkuji, já doufám, že ano… Tak dlouho jsme se snažili a teď to prostě musí být dobré :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35643
10.4.16 14:04
@VerunC píše:
Hezký den maminky a všichni :kytka:
Dne 30.3. Jsem byla na pohotovosti s bolestmi břicha. Říkala jsem jim, že je možné, že bych mohla být gravidní. Ale ještě by bylo asi brzy na těhotenský test. Udělali mi sono břicha, na něm nic moc napsáno, že mám v pánvi volnou tekutinu a že těhotenství nevidí.. Na gynekologii mě přesto neposlali. Poslali mě na urologii, kde mi řekli, že z krve hormon hcG je mínus jedna tudíž těhotná nejsem. Píchli mi injekci.. Na druhý den jsem byla na CT břicha, jestli nemám kameny-nemám… Poslali mě na chirurgii a z chirurgie na gastroenterologii. 7.4 jsem byla na hadičce v žaludku a nechala jsem si píchnout injekci " oblbováka ".. Holky, snažíme se s přítelem přes rok o miminko.. A dnes mi vyšel jasně pozitivní těhotenský test :potlesk: :srdce: jen se teď bojím toho, čím jsem prošla.. Injekce, CT, oblbovák… Jestli to plodu mohlo uškodit :,( zítra jdu na gynekologii, tak doufám, že to bude všechno v pořádku.. Jen mě zajímá Váš názor.. Děkuji Všem :kytka:

pokud bylo jeste brzy na TT, tak jsi byla jeste pred terminem MS a tudiz jsi byla v obdobi „vse, nebo nic“ - tedy embryo by na poskozeni zareagovaloi budto smrti, nebo by se plne zotavilo, vady v tomto obdobi nevznikaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
10.4.16 14:05

Tak snad bude vse ok. Tez jsem na zacatku těhotenství byla na vyšetření kdy mi strkali hadicku do zaludku, ale rozdil byl v tom, ze ja jsem věděla, že jsem těhotenstna.
Doktorka mi rekla, ze mi raději nic pichat nebude, protoze jsem v prvnim trimestru a ten je pro jakekoliv leky dost nebezpečny. Ale zase na druhou stranu co holek nevi, ze je tehotnych a berou leky ci kouri atd. a miminko je pak uplne v pořádku. Zajdi na gynekologii. Drzim pěsti - štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
10.4.16 14:57

@VerunC moc ti držím palce :#)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.4.16 15:14

@VerunC muze to byt taky biochemicky tehu a ne regulerni tehu :nevim: to ti taky udela jasny dve cerky takze ja bych počkala az na krev jaky bude hcg a az ti dr udela utz aby tehu jako takovy potvrdil a urcite ti i rekne zda to mělo na něco vliv nebo ne to cim sis proisla ;)

• Citovat
  • Upravit
10206
10.4.16 15:54

@JayLee co ty furt holky plasis s Biochem. tehotenstvim?? Tohle uz je druha diskuze kde tohle píšeš a vubec nechapu proc?!? Biochemické těhotenství ti udělá pozitivní test jelikož tvoje tělo je těhotne a začne produkovat hcg, ale embryo neni zdrave a tělo si poradí samo a bezne odejde s menstruaci, takze opravdu nechapu na jake konto to tady píšeš a zakladatelku zbytečne plasis??
@VerunC neboj se nic, pokud miminko je zdrave udrží se i po tom čim sis prošla. Držím pěsti at ti vse dobre dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.4.16 16:01

@Jitusee ja ji pouze pisu, ze s tim co pise, tak jsem mela to same a co to u me bylo takze jakypak plaseni ja nejsem clovek co ji tu bude psat jen slunickovy a pozitivni věci ;) mi prijde ze tady někdo zalozi diskuzi a kazdej jen pritakava a lichoti a pise vse slunickove ale beda jak někdo napise názor za sebe co nei slunickovy nebo pozitivni tak je zle takze jako v klidu damo pruď si nekoho jiného a ne me :* od toho tenhle server je aby slyšela všechny názory co si kdo zazil jak to mel a jak to u nej dopadlo ja osobne bych ocenila jakekoliv názory at uz pozitivni nebo negativni ;) a do toho proc co komu kde pisu tak je zrovna tobe ale ale uplne kulovy kotě ;) kazdopadne mam dneska vic nez dobrou naladu takze jsem ti to podala i s vysvetlenim ;)
No nic mizim a vsem preji hezky den :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
10206
10.4.16 16:16

@JayLee no to by me jinak šílene ranilo, ikdyz me ušetřila te stozky plku :potlesk:
Jako co si mela stejne? Ze jeden den si mela hcg na nule a za par dni uz si ho v tele diky produkci vajíčka mela a našla si pozitivní test? Tak tak asi začíná každé těhotenství, ne?
Ani ja nejsem jedna z těch co každému pritakava, ale zakladatelka o tom ze je těhotná nepochybuje -boji se zda ty procedury nemohli miminku ublížit. Takze vubec nechapu proc sem nějaké biochemické těhotenství pleteš -tady to vubec neni na miste. ale co tak sleduju obchazis všechny témata o začínajícím těhotenství a o biochemickem těhotenství se zmiňujes, proc by se někdo mel radovat kdyz se muze zbytečne stresovat vid? ;) asi te tvé neblahé zkušenosti dost ovlivnily, je mi lito. I tobe fajn den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
10.4.16 16:31

@VerunC
Já Tě uklidnim - mám ve svém okolí případ, kdy žena otěhotněla přes podany postinor do pár hodin po styku, ona nepocitala, že by mohla být těhotná, veselé si popíjela alkohol a přišla na to až ke konci 2 měsíce. Dneska je ta „nehoda“ beha už nějaký pátek po světě a je úplně zdrava. Jinými slovy, pokud je embryo správně založené, dokáže přežít ledasco. Držím palce a pokus se tím nestresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
11.4.16 06:40

Děkuji všem za názory, podporu a vše :hug: snad vše dobře dopadne… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu