Manžel platí alimenty, mně přispívat nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radka321
Povídálka 15 příspěvků 17.12.18 10:47
Manžel platí alimenty, mně přispívat nechce

Dobrý den, chtěla bych se poradit s těmi z Vás, kdo má manžela s dítětem/dětmi z předchozího vztahu. Jsme s mužem přes 2,5 roku, já jsem nyní v 8. měsíci. Nedávno jsem nadhodila téma peněz po porodu a manžel mi sdělil, že mi na dítě dávat nic nebude. Na první dceru platí prý proto, že s ní nežije, se mnou ano, takže peníze nepotřebuji. Navíc mám naspořeno a on ne. Přitom vím, že na dceru posílá více než má určeno soudem, protože ví, že daná částka je málo. Jak to máte vy? Dává vám manžel na dítě tolik co bývalé, máte společný účet nebo se prostě musíte starat samy, protože on už závazek má? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
pajisek90
Závislačka 2553 příspěvků 17.12.18 10:49

Jak jako, že na dítě nebude přispívat? Vy nemáte společné peníze?

Janli
Kelišová 6830 příspěvků 17.12.18 10:52

Pokud máte společný účet, tak není důvod. Nenapsala jsi jak to máme momentálně s penězi na domácnost apod.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 17.12.18 10:52

NO, to je těžký… O své děti se podle mého názoru mají finančně postarat vlastní rodiče. Takže ho vlastně chápu,. že nechce platit na tvé dítě z předchozího vztahu.
Nicméně, pokud po tobě on chce, aby jsi byla s jeho dítětem na mateřský, přišloa kvuli jeho dítětio příjem ze zaměstnání, tak bych já po něm vyžadovala, aby po mě přejal i závazky, které jeho v postatě nejsou.
Jako řešení spravedlivé mi přijde mu navrhnout, aby šel na mateřskou on. Nebo se ideálně u dítěte střídat. On nepřebere tvůj závazek financovat tvé dítě, ty nepřebereš jeho závazek pečovat o své dítě svou polovinou. :nevim:

zoidberg
Extra třída :D 12228 příspěvků 17.12.18 10:52

On ti peníze dávat fakt nemusí, ale musí zajistit dítěti výživu. Takže pokud zajistí bydlení, plnou ledničku, oblečení a plíny, tak svou povinnost splnil.

Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 17.12.18 10:53

To je prima manžel. K dotazu, nemáme společný účet, ale mam manzelovu kartu a tou platím vse. Muze by hanba fackovala, kdybych měla táhnout potřeby pro děti a sebe jen z rodicaku. Závazek jinde nema, ale nebyl by v tom rozdíl, proste by jen mesicne posilal určitou částku jinam a jeli bychom ve stejném módu

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 17.12.18 10:54

@Radka321 Aha, takže když s tebou žije tak vaše dítě nic nepotřebuje? Tak si nech taky vyměřit alimenty soudně :nevim: ´Že má takové prima názory jsi dřív nevěděla?

Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 17.12.18 10:54

@Lama Lama pochopila jsem to, ze to dítě je manzelovo a platí na ne aliky - ne zakladatelky z jiného vztahu

Zabatko
Závislačka 4341 příspěvků 17.12.18 10:57

Jestli to dobře chápu, tak on má dítě z předchozího vztahu a ty čekáš nyní dítě s ním a on Ti nechce mimo rodičák nic dávat? :?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 17.12.18 10:57
@Tichošlápek píše:
@Lama Lama pochopila jsem to, ze to dítě je manzelovo a platí na ne aliky - ne zakladatelky z jiného vztahu

Aha.
No, tak to je materiál… No nic, řešení furt stejné, mazala bych do práce a dítě mu na 14 dní v měsíci předala. :nevim:

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 17.12.18 10:57

@Lama Lama To dítě má on, ne ona, on nechce platit na jejich společné :think:

Zabatko
Závislačka 4341 příspěvků 17.12.18 10:58
@arinecka píše:
@Lama Lama To dítě má on, ne ona, on nechce platit na jejich společné :think:

To je něco, to si jako představuje, že žena s dítětem vyžijí z rodičáku? Bože, to je materiál.

Martassek
Kecalka 289 příspěvků 17.12.18 11:01
@Lama Lama píše:
Aha.
No, tak to je materiál… No nic, řešení furt stejné, mazala bych do práce a dítě mu na 14 dní v měsíci předala. :nevim:

A třeba kojit bude kdy? To zvládne taky manžel? :roll:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17626 příspěvků 17 inzerátů 17.12.18 11:02

@Radka321 No, pokud poplatí a logisticky zajistí sakum prdum vše kolem domácnosti, dítěte a nějakých tvých výdajů, tak si opravdu můžeš rodičák nechat jako kapesné a jiný příspěvek od něj nepotřebuješ. :lol:
Nicméně ve zdravém vztahu je normální, že ten, kterému neklesne příjem „subvencuje“ toho, kterému je z důvodu péče o společné dítě či jiné závažné životní okolnosti (např. dlouhodobější nemoc či nezaměstnanost) znemožněn nebo výrazně omezen výdělek.
Když byl muž na rodičáku, tak by mu RP nestačil ani na pokrytí poplatků, na které měl na účtě TP. Přišlo mi tedy samozřejmé mu přelít každý měsíc domluvenou částku na pokrytí fixních nákladů a provozních nákladů domácnosti (nebo nákupy apod. zajišťoval z 80% on).
Zádné předešlé závazky tedy ani jeden nemáme, ale to na situaci myslím nic nemění. Pokud by závazky byly, tak se jen pošle extra částka ze společných peněz na alimenty a dál jedeme ve stejném režimu. :nevim: Úspory máme společné a slouží k pokrytí nenadálých výdajů. Což plánovaný pobyt na rodičovské dovolené není, pokud z té jedné výplaty a rodičáku dohromady zbývá dost na poplacení bydlení, jídla, věcí okolo dítěte, auta a nějaké společné zábavy.

Příspěvek upraven 17.12.18 v 11:04

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 17.12.18 11:03

@Radka321
Když nenapíšeš, jak to u vás vedete finančně, tak se zodpovědně nedá nic poradit. Tak napiš, jak to u vás funguje a pak se uvidí. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >