Reklama

Masopustní koblížek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 28.02.17 08:58
Masopustní koblížek

Dobré dopoledne,
máme dnes ve školce karneval a máme donést masopustní koblizek.
Koukala jsem na Google a vydedukovala že je to klasický koblih s marmeládou.
Je to tak? Nerada bych vypadala jako blbec že jsem donesla něco jiného :mrgreen:

Předem děkuji za ujištění že si to myslím dobře :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 28.02.17 09:00

Babicka je dělala jako takové male koblizky s marmeladou nahoře a ne uvnitř.

Edit - ja bych koupila koblihu a hotovo :mrgreen:

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 28.02.17 09:02

U nas na Masopustu se jedi normalni koblihy, ty co pred volbami rozdaval Babis :lol:

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 09:07

Ja jsem videla na mosopustu ne koblihu, ale (taky tomu nazev odpovida) koblizek:):) tedy mala kobliha, tvadu koule, velikosti pinpongoveho micku. Bez marmelady. Takova koblihova jednohubka. Ale bude to co kraj to jiny mrav.

mikinka18
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 28.02.17 09:13

Jsou to ty klasické koblihy s marmeládou. V sobotu jsme u nás na vesnici měli masopust, protože se mi nechtěli tyhle koblížky dělat :oops: udělala jsem koblížky tvarohové, nejsou tak pracné- byli taky moc dobré a jen se po nich zaprášilo. Recept kdyby někdo chtěl:250g tvarohu,250g polohr. mouky, lžička sody,2 vejce, lžíce rumu, špetka soli. Umíchat těsto, lžičkou nabírat těsto a smažit ve vyšší vrstvě oleje. Osmažené obalit v moučkovém cukru.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 28.02.17 09:15

Ja delam podle babicky tak, ze vykrojim sklenickou, uprostred udelam vareckou dulek a usmazim..pak se dava do dulku marmelada, nekdo i slehacku. Ale ta by spadla.

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 28.02.17 09:24

Ja delala letos poprvy, jsem byla uplne u vytrzeni z toho, jak se to na oleji nafouklo :mrgreen: :oops: akorat recept byl z jednoho kila mouky a mnozstvi je tak pro celou ulici… delala bych neco mensiho do skolky…

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 28.02.17 09:27
@paandatko píše:
Ja delam podle babicky tak, ze vykrojim sklenickou, uprostred udelam vareckou dulek a usmazim..pak se dava do dulku marmelada, nekdo i slehacku. Ale ta by spadla.

Tohle jsou u nás vdolky :lol:

Taky jedna
Extra třída :D 11905 příspěvků 28.02.17 09:29
@mikinka18 píše:
Jsou to ty klasické koblihy s marmeládou. V sobotu jsme u nás na vesnici měli masopust, protože se mi nechtěli tyhle koblížky dělat :oops: udělala jsem koblížky tvarohové, nejsou tak pracné- byli taky moc dobré a jen se po nich zaprášilo. Recept kdyby někdo chtěl:250g tvarohu,250g polohr. mouky, lžička sody,2 vejce, lžíce rumu, špetka soli. Umíchat těsto, lžičkou nabírat těsto a smažit ve vyšší vrstvě oleje. Osmažené obalit v moučkovém cukru.

Sníh zvlášť - a vmíchat ;)

mikinka18
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 28.02.17 09:40

@Taky jedna Jo? dělala jsem je podle receptu, tam se dávala celá vajíčka :nevim: vůbec to ale nevadilo, byli krásně nadýcháné :)

Taky jedna
Extra třída :D 11905 příspěvků 28.02.17 09:45
@mikinka18 píše:
@Taky jedna Jo? dělala jsem je podle receptu, tam se dávala celá vajíčka :nevim: vůbec to ale nevadilo, byli krásně nadýcháné :)

jj :palec:

stinga
Závislačka 3464 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 09:56

U nás to je klasický malý kulatý koblížek bez marmelády

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 28.02.17 10:41

@Borůvka1990 Aha vidis. :mrgreen:
To jsiu u nas zase plnene tvarohem. Nahore povidla a zmolenka. Pecene v troube.
Jiny kraj, jiny mrav. :)

Michalka80
Kelišová 5030 příspěvků 28.02.17 18:04

Moje babicka nam vozila na masopust plnou krabici koblizku, byly mensi, kulate, uvnitr merunkova marmelada a nahore byla mouckovym cukrem vysypana hvezdicka. Krasnejsi koblizky uz jsem pak nikdy nejedla… :srdce:
Manzelova babi zase delala koblizky tak, ze do testa davala majonezu, jinak byly tez s marmeladou…

micta
Generální žvanilka 23372 příspěvků 28.02.17 18:16
@Tarinka píše:
Ja delala letos poprvy, jsem byla uplne u vytrzeni z toho, jak se to na oleji nafouklo :mrgreen: :oops: akorat recept byl z jednoho kila mouky a mnozstvi je tak pro celou ulici… delala bych neco mensiho do skolky…

Recept dáš? U nás žerou jako kobylky, tak kilo mouky je ok

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama