mast Locoid

228
19.10.06 07:49

mast Locoid

Ahoj. 17 měsíčnímu synovi se rozjel atopický ekzém a protože žádné masti ani alternativní způsoby léčby nezabraly, skončili jsme na kortikoidech. Kožařka nám předepsala Locoid a máme mazat 1× denně.
Pokud s ním máte někdo zkušenost, jak jste ho aplikovali? Naše doktorka doporučila nanést vrstvu promašťovacího krému a na to ve slabé vrstvě Locoid. Kamarádka mazala dcerku se stejnými obtížemi na doporučení lékaře rovnou Locoidem. Jak to bylo u Vás?

Díky Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

120
19.10.06 08:14

Ahoj,
my měli Locoid už ve 4 měsících na ekzém pod krkem(měl to od brady až do půlky hrudníku hodně červený).Moc se mi do kortikoidů nechtělo,ale nakonec stačilo namazat jen 2× a zůstalo to zarudlý jen v záhybech a to jsem už udržovala Holtovou mastí.
Doktorka mi říkala,že si to mám dát na špičku prstů a na nich rozmáznout(pohyb jako když solíš) a pak těma prstama přejet po malým,aby ta vrstva byla co nejmeší.

Přeju ať se ekzému co nejdřív zbavíte.My měli štěstí,u nás se jednalo asi opravdu o kojenecký.ťuk.ťuk,ťuk..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
19.10.06 09:13

Ahoj,
my jsme Locoid taky dostali, pomohl, to je fakt, ale jakmile jsme přestali mazat, ekzém se rozjel znovu a ještě víc :( Takže jsem ho zavrhla, přijde mi to zbytečné mu dávat kortikoidy, když to nemá trvalejší výsledek. Pomohla nám ale mast z konopí - jmenuje se to Robátko nebo tak nějak. Koupila jsem to v bylinkářství, je sice docela drahá, ale do dvou dnů bylo vidět zlepšení a do týdne byl ekzém pryč. Udržujeme to tak stále bez problémů, takže super a navíc je to čistě přírodní produkt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
19.10.06 09:29

Díky za tip. Jdu shánět Robátko:-)) Určitě to znáš, jsem ve stavu zkusit všechno, hlavně už aby něco zabralo. S kortikoidy jsme čekali co to šlo, ale měl to fakt hnusný a horšilo se to. Tak si od nich slibuju, že ho dostanou z nejhoršího a pak už budeme jen udržovat. Každopádně díky.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
19.10.06 09:41

Lenko, ten Locoid jsem sama používala spoustu let, až mi postupně ekzém úplně vymizel a už to nebylo potřeba. Když ho budeš nanášet ve slabý vrstvě podle návodu, nemůže se nic stát. Lokálně jsou kortikoidy v malých dávkách neškodný. Locoid fakt pomohl rychle a zas byl na čas klid. Promašťovat nejdřív např. leniensem je podle mě zbytečný, hrozně to tu kůži zatěžuje. Nejlepší výsledky byly s kombinací Excipial tělovej lotion + locoid.

Kaede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
19.10.06 12:52

taky máme

ahojky,
taky máme locoid - lotion. mažeme jen tou vodičkou. ted nám jí nechal kožní zaimplementovat do mastičky, tak uvidím. strašně moc se to malé zlepšilo, takže budu jen udržovat. říkal mi ten kožní (je to super dědula a všichni říkají, že je to bůh), že to jsou nějaké neškodné kortikoidy, které se mohou malým dětem dávat, protože jsou v poho. tak mu budu věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.10.06 13:56

také i synovi stačilo při zhoršení natřít 1-2× ekzém lokoidem a na čas byl zase klid. Záleží, jak bude reagovat.
Nepřihlášená Evka

• Nahlásit
  • Citovat
664
19.10.06 14:54

Nás potkal Locoid už ve 2m, nechtělo se mi do toho, ale když jsem viděla že malá neumí pořádně držet hračku a umí se škrábat, změnila jsem názor. Jinak jsme mazali Lipobasi. Locoidu jsem dávala slabou vrsvu, nám bylo řečeno v tom věku mazat max.3 dny(1× denně) a minimálně 3 dny vynechat. Stačilo namazat asi 2 x. Od té doby máme klid a až teď se začíná zas objevovat. Zatím promašťuju, ale vím že když se to zhorší, sáhnu po Locoidu. Prostě myslím, že je lepší pár dní mazat než se dívat na dítě jak se škrábe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama