Chybí žárovka, ale je zapnutý vypínač, spotřeba elektřiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sevila
Povídálka 50 příspěvků 09.02.17 07:45
Máte doma elektrikáře?Prosím o radu

Ahoj, prosím o radu.Dnes jsem zjistila, že v jedné mistnosti, kde byla měsíc vyndaná žárovka, byl ale stále zapnutý vypínač(na svícení).Je možné, aby naskakovala v tomto případě nějaká spotřeba elektřiny byť třeba jen minimální? Předem děkuji za odpověd na můj zvídavý dotaz.

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 09.02.17 07:48
@Sevila píše:
Ahoj, prosím o radu.Dnes jsem zjistila, že v jedné mistnosti, kde byla měsíc vyndaná žárovka, byl ale stále zapnutý vypínač(na svícení).Je možné, aby naskakovala v tomto případě nějaká spotřeba elektřiny byť třeba jen minimální? Předem děkuji za odpověd na můj zvídavý dotaz.

Objímka bez žárovky nic měřitelného nespotřebovává.

Dulii
Kecalka 349 příspěvků 09.02.17 07:52

Ne :)

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 09.02.17 07:59
@Dulii píše:
Ne :)

Ale je to možné. Spotřebovávat může jiný spotřebič (jen málo bytů má k elektroměru připojen jediný okruh s jediným svítidlem), někde může být částečně vodivé přemostění anebo může být vadný elektroměr.

Dulii
Kecalka 349 příspěvků 09.02.17 08:33

@eumedon
Aha, já tomu nerozumím a omlouvám se. Přítel je elektrikář a jen mi řekl, že ne :)

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 09.02.17 08:41

@Dulii No… takhle přes e-mimino se asi diagnostika dělat nedá.

Amys
Generální žvanilka 20751 příspěvků 09.02.17 09:24
@Dulii píše:
@eumedon
Aha, já tomu nerozumím a omlouvám se. Přítel je elektrikář a jen mi řekl, že ne :)

Tak rozsvícení světla funguje tak, že sepnutím spínače se pomocí žárovky sepne obvod. Bez žárovky by se sepnout neměl, pokud tam tedy není strčená ta rozbitá žárovka nebo samotná objímka. Ale když píšeš, že tam žárovka nebyla vůbec, tak by to neměl být problém. A Eumedon to myslel tak, že se jistě u vás doma najde jiný spotřebič, který skrytě žere elektřinu, většina lidí spotřebiče ze zásuvky nevytahuje. Ono e to nezdá, ale pokud má člověk v offline režimu počítač, televizi a já nevím, co ještě, tak to ročně sežere docela dost.

Sevila
Povídálka 50 příspěvků 09.02.17 16:35

Moc děkuji za odpovědi:-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >