Chybí žárovka, ale je zapnutý vypínač, spotřeba elektřiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sevila
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 07:45
Máte doma elektrikáře?Prosím o radu

Ahoj, prosím o radu.Dnes jsem zjistila, že v jedné mistnosti, kde byla měsíc vyndaná žárovka, byl ale stále zapnutý vypínač(na svícení).Je možné, aby naskakovala v tomto případě nějaká spotřeba elektřiny byť třeba jen minimální? Předem děkuji za odpověd na můj zvídavý dotaz.

Reakce:
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 14212 příspěvků 09.02.17 07:48
@Sevila píše:
Ahoj, prosím o radu.Dnes jsem zjistila, že v jedné mistnosti, kde byla měsíc vyndaná žárovka, byl ale stále zapnutý vypínač(na svícení).Je možné, aby naskakovala v tomto případě nějaká spotřeba elektřiny byť třeba jen minimální? Předem děkuji za odpověd na můj zvídavý dotaz.

Objímka bez žárovky nic měřitelného nespotřebovává.

Dulii
Kecalka 356 příspěvků 09.02.17 07:52

Ne :)

Extra třída :D 14212 příspěvků 09.02.17 07:59
@Dulii píše:
Ne :)

Ale je to možné. Spotřebovávat může jiný spotřebič (jen málo bytů má k elektroměru připojen jediný okruh s jediným svítidlem), někde může být částečně vodivé přemostění anebo může být vadný elektroměr.

Dulii
Kecalka 356 příspěvků 09.02.17 08:33

@eumedon
Aha, já tomu nerozumím a omlouvám se. Přítel je elektrikář a jen mi řekl, že ne :)

Extra třída :D 14212 příspěvků 09.02.17 08:41

@Dulii No… takhle přes e-mimino se asi diagnostika dělat nedá.

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 09.02.17 09:24
@Dulii píše:
@eumedon
Aha, já tomu nerozumím a omlouvám se. Přítel je elektrikář a jen mi řekl, že ne :)

Tak rozsvícení světla funguje tak, že sepnutím spínače se pomocí žárovky sepne obvod. Bez žárovky by se sepnout neměl, pokud tam tedy není strčená ta rozbitá žárovka nebo samotná objímka. Ale když píšeš, že tam žárovka nebyla vůbec, tak by to neměl být problém. A Eumedon to myslel tak, že se jistě u vás doma najde jiný spotřebič, který skrytě žere elektřinu, většina lidí spotřebiče ze zásuvky nevytahuje. Ono e to nezdá, ale pokud má člověk v offline režimu počítač, televizi a já nevím, co ještě, tak to ročně sežere docela dost.

Sevila
Stálice 51 příspěvků 09.02.17 16:35

Moc děkuji za odpovědi:-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >