Matematika úkol 5. třída

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 26.11.18 16:32
Matematika úkol 5. třída

Ahoj, holky jdu si pro radu.
Dcera už to schytala, že neví a nedává ve škole pozor, ale úkol musí být hotový :think:
Mají zapsat souřadnice vrcholů. Myslela jsem, že je to písmeno po pravé straně a dvě čísla, ale u těch písmen jsou mezery a to mě mate…
Prosím pomooooc :roll:

Moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marci113
Stálice 75 příspěvků 26.11.18 16:37

Je ta dvě čísla, písmena budou označení vrcholů.

xammy
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 26.11.18 16:52

K (1,11), L (9,6), M(10,12) atd

Christienka
Kecalka 292 příspěvků 26.11.18 16:56

Tak trojúhelník s vrcholy K, L, M má souřadnice K (1;11), L (9;6), M (10;12), lichoběžník má vrcholy A, B, C, D a souřadnice A (2;1), B (11;1), C (14;4), D (5;4) a pětiúhelník má vrcholy E, F, G, H, I a souřadnice E (11;8), F (14;5), G (18;6), H (17;10) a I (11;13)

Příspěvek upraven 26.11.18 v 17:00

SAJ
Závislačka 3211 příspěvků 26.11.18 16:57
@xammy píše:
K (1,11), L (9,6), M(10,12) atd

Jen bych dala hranaté závorky a rovná se, kulatými se tradičně značí vektory. :nevim: Vím, že se body v některé literatuře značí i kulatými, ale přijde mi to značně nesystematické. Halt jsem konzerva.

evušák
Stálice 57 příspěvků 26.11.18 16:58

Ta pismena slouzi k oznaceni vrcholu tech geom. utvaru, KLM pro trojuhelnik, ABCD pro kosodelnik, … A pak podle toho, jak si vrcholy oznaci, napise jejich souradnice… napr. K[1,11] apod.

xammy
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 26.11.18 16:59
@SAJ píše:
Jen bych dala hranaté závorky a rovná se, kulatými se tradičně značí vektory. :nevim: Vím, že se body v některé literatuře značí i kulatými, ale přijde mi to značně nesystematické. Halt jsem konzerva.

Já si značení už nepamatuju, chtěla jsem jen naznačit řešení.

evušák
Stálice 57 příspěvků 26.11.18 17:00

Hranate zavorky v kazdem pripade… :)

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 17:03

Asi budu hnusný, tak jako vždy :pankac: , ALE ÚKOLY NEmají dělat rodiče, ale děti. Pokud nedává pozor ve škole, její problém, holt dostane kouli. A navíc, nedat něco takhle promitivního, jak pak chcete případně pomoci dítěti ve vyšších ročnících?

Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 26.11.18 17:09

@xammy @Christienka Takže písmena po pravé straně nic neznamenají? Nebo ano a proč tedy u některých vrcholů nejsou označená?

terinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 26.11.18 17:10
@TMana píše:
Asi budu hnusný, tak jako vždy :pankac: , ALE ÚKOLY NEmají dělat rodiče, ale děti. Pokud nedává pozor ve škole, její problém, holt dostane kouli. A navíc, nedat něco takhle promitivního, jak pak chcete případně pomoci dítěti ve vyšších ročnících?

tak sis ulevil a zase můžeš jít. Nepomohl jsi, jen jsi si kopnul. To má úroveň.

terinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 26.11.18 17:12
@Halamka píše:
@xammy @Christienka Takže písmena po pravé straně nic neznamenají? Nebo ano a proč tedy u některých vrcholů nejsou označená?

znamenají, to je označení, podle poštu písmen ta písmena přiřadí ke správnému tvaru

Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 26.11.18 17:13

@evušák Děkuji moc, teď jsem to pochopila :potlesk: :potlesk: :potlesk:

@TMana Souhlasím. Ale ona už za to pětku schytala. A já to chci pochopit. A až to bude složitější, tak nevím, jak to budu řešit. Třeba v tomto „primitivním“ úkolu jsem prostě neviděla tu logiku písmen. Ale zase je dcera výborná v češtině. Po mě :lol: :lol:

Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 26.11.18 17:14

Holky děkuji, jste skvělé :hug: :hug: :hug:
Hezký večer :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 13194 příspěvků 26.11.18 17:24
@TMana píše:

díky bože že tebe nemám doma

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >