Mateřská - jak to dopadlo v parlamentu?

Issabell28
7.4.10 12:18

Mateřská

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem se vrátila z porodnice, tak jsem úplně mimo ohledně mateřské, jak to dopadlo.Je stará mateřská zpátky nebo to neprošlo a musim si tedy žádat o dorovnání do výše rodič. příspěvku?Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

irinek
7.4.10 12:25

Já si nejsem jistá, ale vím, že to navrhovali tozvýšení, dělali stím caviky, ale nakonec jim to neprošlo, říkali to v televizi.

• Nahlásit
  • Citovat
FloraBolger
7.4.10 12:26

Já naposledy četla, že to senát - podle očekávání - zamítl. A pochybuju, že je nějaká aktuální změna - bohužel :zed: . Ale třeba se tu najde někdo lépe informovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
70687
7.4.10 12:28

Změna není, je to stále stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
7.4.10 13:21

Ahoj holky zatim materska neprosla ale slysela jsem take ze by to meli po volbach schvalit ze pry i kdyby to nepodepsal prezidnt staci ze v parlamenet by byla vecsina tak to zvysej a pry to budou spatne doplacet,tak snas opravdu to tak dopadne bylo by to super.pekny dnik vsem cekatelkam i maminkam.Jarus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
7.4.10 15:38

jarus, nevěř tomu, jsou to jen předvolební sliby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
7.4.10 15:39

a upřímně, ať si tu mateřskou nechaj, raději bych osobně byla za rozvoj školek, podporu zaměstnavatelů v zaměstnávání matek s dětmi atd…atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.10 11:34

Bohužial si musiš zažiadat o dorovnanie do rodičovskeho príspevku.....ja to mam taky tak......to su ale svine mamičkam a detom zobrat peniažky.....ako keby mi sme za to mohli že oni nevedia hosopodarit! Nech sebe vezmu a nech skusia vyžit mesačne zo 7 600kč!!! Su smiešny…ani by som sa nečudovala, keby nakoniec tu matersku uplne prestali vyplácat.....dnes je všetko možne… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
9.4.10 14:15

Stejně jako Eva 76 bych radši přivítala nějaká další opatření, jako firemní školky apod., ale zároveň nechápu, proč by mateřská měla být vždycky to první, na co se sahá, když nejsou peníze. Každopádně co jsem pochytila dnes ráno na ČT24, tak Nečas prohlásil, že se ODS do voleb zdrží obstrukcí, tudíž by to zvýšení mateřské snad mělo projít… :lol: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
9.4.10 20:50

carry: neprojde, prezident se už vyjádřil, že o nepodepíše. On, když vyhraje Paroubek, tak to třeba vrátí, ale pak to několikanásobně zaplatíme stejně, škrty budou ještě drsnější, než doteď protože, kde na to chce vzít?
Ale jinak souhlasím s tím, že zrovna na mateřskou sahat teda nemuseli :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70687
10.4.10 08:06

Já bych řekla, že to, že snížili jen mateřskou bylo proto, že jsou poslanci debilové a netuší jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovským příspěvkem. Původní Janotův balíček byl celkem rozumný, snižoval všechno, ale většinu toho poslanci zrušili, jen nějak netušili (proč by taky měli, je to jen jejich práce) že mateřská patří do kolonky nemocenské a tak její snížení zrušit zapomněli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
10.4.10 15:59

ahoj no ja si to taky myslim jen sem napsala cojsem slysela,no uvidime cim nas prekvapej nejbliz.Pekny dnik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama