Mateřská dovolená Přerov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monca.P90
Povídálka 19 příspěvků 15.01.19 11:41
Mateřská dovolená Přerov

Dobrý den, prosím Vás kam si mám zajít, abych zjistila zda mám nárok na mateřskou dovolenou? ( je to dost komplikované u mě ) mockrát děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 15.01.19 12:06

@Monca.P90 materskou dovolenou budes resit se zamestnavatelem. Penezitou pomoc v materstvi na čssz.

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 12:11

@Monca.P90 Pokud myslíš peníze, pak bych zašla na místní sociálku.

Monca.P90
Povídálka 19 příspěvků 15.01.19 12:14

@1mila2 zaměstnavateli se posila papír od gynekologa na mateřskou. Jenže nejsem tam tak dlouho a jsem na neschopence a další věci, a proto se ptám KDE zjistím zda mám nárok na mateřskou od zaměstnavatele, rodičovský příspěvek co dostávají všichni je mi jasný :blush:

Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.01.19 12:19
@Monca.P90 píše:
@1mila2 zaměstnavateli se posila papír od gynekologa na mateřskou. Jenže nejsem tam tak dlouho a jsem na neschopence a další věci, a proto se ptám KDE zjistím zda mám nárok na mateřskou od zaměstnavatele, rodičovský příspěvek co dostávají všichni je mi jasný :blush:

Mateřská dovolená a PPM = peněžitá pomoc v mateřství není to samé ;) Rodičovský příspěvek je zas další level. Holky ti radí dobře. Zajdi na sociálku.

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 12:21
@Monca.P90 píše:

Už jsem ti psala..musíš na sociálku.

1mila2
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 15.01.19 12:25

@Monca.P90 jestli jsi zamestnana, dostanes od zamestnavatele volno. Tedy materskou dovolenou. Pokud chces dostavat nejake penize po dobu materske dovolene, pak musis na socialku, ktera je vyplaci. Zda na ne mas narok zjistis na te socialce, nebo ti tady dokaze odpovedet dost holek, jak to v tvem pripade je. Neni to vubec nic sloziteho ;) o rodicovskem prispevku jsem nepsala ani slovo :roll:

Monca.P90
Povídálka 19 příspěvků 15.01.19 12:30

@Miasofi @P4ja ano zajdu na socialku, na bayerce či smetanka ? Popřípadě jakou přepážku hledat? Děkuji

Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.01.19 12:36
@Monca.P90 píše:
@Miasofi @P4ja ano zajdu na socialku, na bayerce či smetanka ? Popřípadě jakou přepážku hledat? Děkuji
Řekla bych, že spíš Bayerka a oddělení nemocenských davek. A myslím, že když zavoláš na infolinku, tak by ti to též mohli říct.
Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.01.19 12:39

@Monca.P90
Zkus zavolat na tohle číslo a popsat jim svou situaci 581 277 111. Ale osobně by to možná bylo lepší, však uvidíš.

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 12:42
@Monca.P90 píše:
@Miasofi @P4ja ano zajdu na socialku, na bayerce či smetanka ? Popřípadě jakou přepážku hledat? Děkuji
:P Myslí, že by to mělo být nemocenské a pokud to máš složitější, tak doporučuji vzít papíry a nebo si to sepsat. Délky zaměstnání. Zápočtové listy atd.
Monca.P90
Povídálka 19 příspěvků 15.01.19 13:04

@P4ja @Miasofi zítra je středa tak zajdu osobně. No a na jiném servru prý na smetanku a oddělení rodičovský příspěvek. No jsem z toho jelen. Zajdu na jedno a kdyžtak mi řeknou kam jít. Ale i tak moc děkuji.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.01.19 13:09
@Monca.P90 píše:
@P4ja @Miasofi zítra je středa tak zajdu osobně. No a na jiném servru prý na smetanku a oddělení rodičovský příspěvek. No jsem z toho jelen. Zajdu na jedno a kdyžtak mi řeknou kam jít. Ale i tak moc děkuji.

Tak logicky tobě nejde o RP ale o PPM, což je dávka nemocenského pojištění. Dej vědět, jak jsi dopadla ;)

Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.01.19 13:14

@Monca.P90
Na Smetance je přece úřad práce, tam budeš řešit právě ten rodičovský příspěvek. Mateřskou fakt na sociálce.

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 13:26
@Monca.P90 píše:

Rodičovský příspěvek se ale řeší na úřadu práce. Ten nemá s mateřskou nic společného.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >