Paragraf ve 3 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 20:45
Paragraf ve 3 letech

Prosím o radu. Synovi byly 3.1.2019 3 roky. Takže mám za leden ještě RP ale malý už chodí do školky a já od 1.1. do práce. Když s ním teď půjde manžel na paragraf, bude mu proplacený? Bere se to do dovršení věku, nebo do konce kalendářního měsíce? :nevim: Děkuji

Reakce:
Elishka1
Závislačka 2953 příspěvků 14.01.19 20:49

tobě by osetrovne vyplatili, manželovi ne, protože pobiras rp, jen by to měl v práci omluvene

mau-mau
Závislačka 3437 příspěvků 14.01.19 20:51

A bereš na něj peníze, rodičovský příspěvek ještě? Podmínka vyplácení OČR je, že na dítě nikdo jiný nepobírá RP.

Příspěvek upraven 14.01.19 v 20:54

Elishka1
Závislačka 2953 příspěvků 14.01.19 20:51

dokdy máš prispevek ti mělo přijít v rozhodnutí od úřadu prace

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 20:54
@Elishka1 píše:
dokdy máš prispevek ti mělo přijít v rozhodnutí od úřadu prace

V dopise bylo jen že se výše RP od 1.1.2019 mění, nic jiného

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 20:56
@mau-mau píše:
A bereš na něj peníze, rodičovský příspěvek ještě? Podmínka vyplácení OČR je, že na dítě nikdo jiný nepobírá RP.Příspěvek upraven 14.01.19 v 20:54

Dnes mi přišel dopis, že se výše RP od 1.1.2019 mění, ale nic jiného. To se asi bere za celý kalendářní měsíc. Já si právě myslela, že se to počítá jen do dovršení 3 let

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 20:57
@Anonymní píše:
Dnes mi přišel dopis, že se výše RP od 1.1.2019 mění a částka, ale nic jiného. To se asi bere za celý kalendářní měsíc. Já si právě myslela, že se to počítá jen do dovršení 3 let
Lendeš
Kelišová 5872 příspěvků 14.01.19 21:30
@Anonymní píše:
Dnes mi přišel dopis, že se výše RP od 1.1.2019 mění, ale nic jiného. To se asi bere za celý kalendářní měsíc. Já si právě myslela, že se to počítá jen do dovršení 3 let

Rodičovský příspěvek je na měsíce, takže když ho za leden ještě pobíráš, tak manžel nemá nárok na ošetřovné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 21:40

@Lendeš
Děkuji

mau-mau
Závislačka 3437 příspěvků 14.01.19 22:19
@Anonymní píše:
V dopise bylo jen že se výše RP od 1.1.2019 mění, nic jiného

Tak když se mění, tak je to ta poslední upravená částka, tak to zpravidla bývá. Takže někdo JINÝ na dítě RP bere. Nicméně ty bys nárok měla. Tak to finančně zvaž, zda se to vyplatí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 06:00
@mau-mau píše:
Tak když se mění, tak je to ta poslední upravená částka, tak to zpravidla bývá. Takže někdo JINÝ na dítě RP bere. Nicméně ty bys nárok měla. Tak to finančně zvaž, zda se to vyplatí.

To bych sice měla, ale jsem v práci pár dní, takže když je možnost, že půjde manžel, tak ať jde radši on, i když za to nic nedostane.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >