Posudková komise - invalidní důchod

Anonymní
14.1.19 11:31

Posudková komise - ID

Zdravím, tento týden mám jít před posudkovou komisi ohledně přiznání invalidního důchodu a vůbec netuším, co mám očekávat, kolik tam bude lidí, na co se mě budou ptát, jak dlouho to tvrá, kolik je přítomných lidí a podle čeho vlastně posoudí, zda mám narok nebo ne. Moje diagnoza jsou deprese, úzkosti atd. O možnosti zažádat jsem se dovzvěděla od své obvodní lékařky, která se trošku zděsila, co beru za léky, že by na to min. I. stupeň být mohl. V zaměstnání bych samozřejmě ráda pokračovala, ale mohla bych si dovolit např. kratší úvazek. No a právě už se trošku tou komisí nervuji předem, protože si vůbec nedokážu představit ten průběh, případně bych se ráda připravila na to, co se mě budou ptát. Za případné sdílené zkušenosti děkuji.
Anonym z důvodu zdrav. stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.1.19 11:54

Už je dávno rozhodnuto na základě těch papírů, co tam pošleš. Samotná komise je na 5 minut. Zeptají se tě jak se cítíš, jestli můžeš pracovat. Když pracuješ doteď na plný úvazek, můžeš i dál, ne? Jsou tam obvykle 2 lidi. Doktor a zapisovatelka. Tuhle zkušenost mám já. Bohužel. Taky bych mnohem radši byla zdravá a tohle nemusela absolvovat. Mám poškozenou míchu i mozek, ale bohužel jsem utrpěla vzdělání a mám asi špatnou barvu pleti, tak mám smůlu ikdyž k chůzi často potřebuji hole a to je ten minoritní problém.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.1.19 11:59

Je to asi jak kde, ale je pravda, že už je dávno rozhodnuto. Teď už je to jen formalita. Tchýně ale dostala na deprese a úzkosti 1. stupeň ID s dělá na zkrácený úvazek. Je ale pravda, že do práce rok nechodila. Byla na nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
29091
14.1.19 12:03

Už je rozhodnuto,bodové hodnocení se nedělá na místě,jen se vyřkne verditkt. Hodně záleží,jaký je posudkový lékař a jak jsou napsány původní lékařské zprávy. Na tom podle mě záleží asi nejvíc. A potom ještě na tom papíru,co k tomu vyplňuje obvoďák. To jsou důvody,proč osoby se stejnými nebo podobnými diagnozami někdy ID mají a někdy ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12920
14.1.19 12:34

Na místě už nevyřešíš nic. Záeží, co ti do papíru napsal doktor. Pokud chceš ID, tak neříkej, že chceš v práci pokračovat. Ale třeba něco v tom sylsu, že bys zkusila zvládout zkrácený nebo tak. Ale fakt záleží, jak ti to napíše doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.19 12:40

Díky všem za reakce, no mně když to navrhla obvodní sama, že bych to měla zkusit, tak jsem si zažádala, říkala jsem si, proč ne? No v období nejhorších problémů jsem byla na mateřské, resp. rodičovské, na které jsem podle nich doteď, protože nechopitelně to tam paní napsala do 4 let věku dítěte, i když do práce jsem nastoupila ve 3 letech dítěte… Zkrácený už ted mám,ale jenom o půl hodiny a určitě by to pro mě bylo lepší, jsou různá období, někdy realitvně OK, ale někdy je to děs. Tak jsem právě moc nechápala, co tam bude pán, který mě uvidí poprvé v životě, řešit. Jako chápu to u úrazů nebo u něčeho, co je vidět, ale tohle se asi posuzuje špatně. A to mi řeknou rovnou, zda ano nebo ne?

Anonym zdrav. stav.

• Nahlásit
  • Citovat
12920
14.1.19 12:42

Oni to posoudí jen podle papírů a myslím, že ti konečné rozhonutí přijde až poštou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.19 12:46

Když jsem byla s mamkou žádat o ID, tak řekli rovnou, že ano a jaký stupeň. Poštou to přišlo jen formálně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.1.19 17:36
@P4ja píše:
Oni to posoudí jen podle papírů a myslím, že ti konečné rozhonutí přijde až poštou.

manželovi to rovnou řekli. Papíry a peníze přišly potom až za několik měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.19 09:27

Holky díky, tak mi 1. stupen přiznali, byla jsem tam včera a řekli mi to rovnou.

Anonymita - zdravotní stav, jinak smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.19 09:29
@Anonymní píše:
Už je dávno rozhodnuto na základě těch papírů, co tam pošleš. Samotná komise je na 5 minut. Zeptají se tě jak se cítíš, jestli můžeš pracovat. Když pracuješ doteď na plný úvazek, můžeš i dál, ne? Jsou tam obvykle 2 lidi. Doktor a zapisovatelka. Tuhle zkušenost mám já. Bohužel. Taky bych mnohem radši byla zdravá a tohle nemusela absolvovat. Mám poškozenou míchu i mozek, ale bohužel jsem utrpěla vzdělání a mám asi špatnou barvu pleti, tak mám smůlu ikdyž k chůzi často potřebuji hole a to je ten minoritní problém.

Tak to je mi moc líto, no včera se mnou sedělo v čekárně vcelku dost tmavých tváří, samozřejmě to nevím, ale tipovala bych, že nepracovaly nikdy a je mi jasné, jaký tam způsobí povyk, pokud jim dávku nepřiznají. Zkoušej dál, třeba to na další pokusy vyjde.
Anonym - zdrav. stav

• Nahlásit
  • Citovat
407
19.1.19 16:32

Anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
11.3.19 01:22

Posudková komise po půl roce PN

Ahoj, nevíte, prosím, jak je to s posudkovou komisí, která rozhoduje o trvání PN po půl roce na neschopence? Je to taky jen na základě lékařských zpráv? Komise pak rozhoduje podle nějakého bodového ohodnocení, jestli bude PN dále trvat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18143
11.3.19 06:11
@smilmar17 píše:
Ahoj, nevíte, prosím, jak je to s posudkovou komisí, která rozhoduje o trvání PN po půl roce na neschopence? Je to taky jen na základě lékařských zpráv? Komise pak rozhoduje podle nějakého bodového ohodnocení, jestli bude PN dále trvat?

To je az po roce,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21518
11.3.19 07:33
@vokishka píše:
To je az po roce,ne?

Spíš podle toho,jak dlouho člověk v posl.roce marodil. Když ne,tak to může být fakt až po roce.
Ale nejdřív o délce PN rozhoduje lékař,co ji vystavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama