Ukončení rodičáku - do kdy hlásit ZP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3019 příspěvků 13.01.19 08:53
Ukončení rodičáku-dokdy hlásit ZP?

Je to ještě pořád do 8 dní? a pojišťovna bude chtít potvrzení o ukončení rodičáku?

Reakce:
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 13.01.19 09:11

Mělo by to být pořád stejně 8 dní a potvrzení není třeba, já vždy napsala jen email :nevim:

TeSudička
Kecalka 348 příspěvků 13.01.19 09:32

@Lainaire8 a kdyz to nahlasil zamestnavatel, musim to hlasit taky jeste ja? 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 09:35

Já to nikde nenahlásila. To mám teda velký průser? Co teď?

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 13.01.19 10:02
@TeSudička píše:
@Lainaire8 a kdyz to nahlasil zamestnavatel, musim to hlasit taky jeste ja? 8o

Ne, když to nahlásil, tak to vědí :mrgreen:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 13.01.19 10:05
@Anonymní píše:
Já to nikde nenahlásila. To mám teda velký průser? Co teď?

Nevím, mně se vždy ZP ozve sama když jim něco nesedí :nevim: ale pokud jsi nastoupila hned do práce, tak jim to snad došlo :mrgreen: já předcházela z rodičáku na ÚP a pak znova na rodičák, takže jsem to hlásila. Teď mě to čeká znovu, končí mi další RP k 31.1. a rodím v únoru, tak se musím nahlásit na těch pár dní jako žena v domácnosti s dítětem do 7let, aby mi platili zdravotní. Pak jim zas jen nahlásím že jsem porodila, pošlu RL dítěte.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 13.01.19 10:08

Ale fakt nevím jak to mají ostatní ZP, já mám ZPMV a vždy paráda, stačilo vše přes email, dohoda super.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 10:08

Ahoj,

je to povinnost nahlasit a dolozit Rozhodnuti o ukonceni pobirani ZP. Je tam datum ke kdy konci. Soucasne nahlasit v jake kategorii jste dal.

Pokud jste zamestnane, ma to nahlasit zamestnavatel a nic dokladat nemusite.

Stava se ovsem, ze zamestnavatel to neudělá, potom jste ze strany pojistovny kontaktovana vy, at ho zaurgujete, pripadne at dolozite sama.

CSSZ tyto udaje nehlasi, tzn. pojistovna bez oznameni nevi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj,

je to povinnost nahlasit a dolozit Rozhodnuti o ukonceni pobirani ZP. Je tam datum ke kdy konci. Soucasne nahlasit v jake kategorii jste dal.

Pokud jste zamestnane, ma to nahlasit zamestnavatel a nic dokladat nemusite.

Stava se ovsem, ze zamestnavatel to neudělá, potom jste ze strany pojistovny kontaktovana vy, at ho zaurgujete, pripadne at dolozite sama.

CSSZ tyto udaje nehlasi, tzn. pojistovna bez oznameni nevi.

Rodičovskou jsem měla do 3 let dítěte, pobirani rodičovského příspěvku jsem si prodloužila o 4 měsíce. Měsíc předtím jsem ukončila pracovní poměr. A nastoupila do nové práce. Jeden měsíc jsem pobírala rodičovský příspěvek a měla jsem i mzdu. Co teď? Předpokládala jsem, že nikde nic nemusím. Mám to někde hlásit? Teď už teda dost pozdě, když už pár měsíců pracuju.

ka2ka
Extra třída :D 13475 příspěvků 13.01.19 10:44

pro klid duše bych se zeptala na pojištovně jestli je vše o.k.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 22:22

Urcite si to overte.

Pojistovny to prubezne kontroluji, ale pri mnozstvi pojistencu se to nezjisti hned. Priadne vyuzijte podle pojistovny online pristup do evidence :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >