Lze nějak vymoci finanční podporu před narozením dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
samonny
Nováček 4 příspěvky 13.01.19 07:44
Lze nějak vymoci finanční podporu před narozením dítěte?

Raději odcházím z konverzace. Tady jsou opravdu samé negativní vědmy, které hned reagují přehnaně. Neříkám, že nemám nic našetřeno a neptám se na výklad mé minulosti - proč mám méně peněz a žila jsem u tety. Styďte se!

Příspěvek upraven 13.01.19 v 10:28

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 13.01.19 08:06

@samonny a ten pravnik ti rekl co? Pravnik ti asi poradi lip nez my tady. On se v te oblasti pohybuje.
Kazdopadne si myslim, ze mas zatim smulu. Existuje vyzivne na neprovdanou matku, ale to ty zatim nejsi. Mel by uhradit pulku nakladu na vybavicku, takze schovavej doklady.

samonny
Nováček 4 příspěvky 13.01.19 08:20

@1mila2
Neřekla mu víceméně nic. Také ať schovavam doklady. Ale když musím kupovat věci z druhé ruky, protože na nové nemam, tak uz mu neřekla, jak se to řeší. Řekla jen to, že k tomu každy soud přistupuje “jinak”.

Russet
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 13.01.19 08:24
@samonny píše:
Všechny Vás srdečně zdravím,
už si nevím rady a proto si jdu k Vám pro pomocnou radu/zpětnou vazbu.
Otěhotněla jsem s někým, kdo dítě chtěl, chtěl ho se mnou, intenzivně se o něj snažil… Už před zjištěním mého tehotenstvi jsem zjistila, že je to proutník, rozešla jsem se s ním. Poté jsme to spolu zkusili znovu, odjeli na víkend a tam zjistili, že jsem těhotná… Jenže uz při cestě zpět domů jsem zjistila, že mi opět lže…
Rozešli jsme se podruhé a začali řešit, co bude dál… Jelikož už jsem si jednou interupcí prošla a dostávala se z toho 5 let, mam nějaké zdravotní komplikace, mam uz vhodný vek a snad i dost rozumu a zodpovědnosti a ON jevil o dítě stále zájem, že se těší, pomůže mi atd., rozhodla jsem se si dítě nechat…
ALE zájem mu samozřejmě nevydržel moc dlouho, začal se chovat nepochopitelně, byl až zlý… Neviděla jsem od nej ani korunu na cokoliv. Jeho matka se nejdříve zajímala, dokonce mi až vynutila jeden z jejich bytů, abychom měli kde být a neplatila jsem předražený nájem… Poté se “něco” stalo, a ani mi nedala vědět, že si to rozmyslela a začala se chovat stejně jako její syn. Pro upřesnění bydlí bývalý s rodiči, neplatí samozřejmě ani korunu, podniká a nemá se vůbec špatně. Já do té doby bydlela u tety, finančně jsem vycházela, ale žádná sláva.
K dotazu… Jsem v 25tt, doteď jsem zvládla koupit jen kočárek a postýlku, sehnat nájemní byt (už na kauci jsem si musela půjčit od otce), musela jsem si nechat opravit auto, které nezbytně potřebuji na cestu do práce. V praci krom návštěv u doktorů nezanedbávám. Proste a jednoduše se snažím to zvládat. Ale když zjišťuji, co vše je potřeba, prestavam na to stačit a dost to odnáší psychika.
Ze začátku jsem chtela, aby mi podepsal, že se dítěte zříká, abychom od sebe měli oba klid, když to odmítl s tím, že dítě chce a ze se po porodu bude soudit, když bo neuvedu do rodného listu, nechala jsem sepsat základ dohody pravnickou, aby se k ni vyjádřil. Jenže to zase reagoval jen podmínkami pro společně soužití - zblnul mě. Když jsem souhlasila, že to zkusíme, zase si to rozmyslel - respektive si se mnou hrál. Navíc mi v té době volala i jeho bývalo/současná přítelkyně, že se doslechla, ze jsem těhotná, co je na tom pravdy, ze se k ni plánuje vrátit - bla, bla, bla… Další rána. Nakonec se se mnou odmitl na čemkoli dohodnout. Když jsem se ptala, zda-li mi pomůže s kauci, jak sám zmínil nebo s dánim auta do kupy či pomoci ho prodat a pořídit nové, vykroutil se ze všeho…
Nechala jsem si tedy podat navrh žaloby, avšak prý se s nim mam ta každou cenu zkusit dohodnout mimosoudně - vážně rada bych, ale netuším jak. Nutně potřebuji i mimo soud finančně před porodem nějak pomoci, abych to zvládla uplatit, ale je to vůbec možné?
Omlouvám se za sloh, ale viděla jsem par diskuzi, kdy se tu do tatajicich se některé maminky dost poušti - ze si s nim neměly dítě pořizovat nebo měly jít na potrat… Což je dost ošklivé. Můj bývalý se před tím vším choval jako báječný chlap. Ano, asi jsem byla naivně slepá a je to ma hlouposr, jaký je, jsem pochopila pozdě a nechtěla jsem si znovu projít tím peklem spojeným s interupci..
Děkuji, že reagujete k věci a neřešíte mé rozhodnutí či jiné skutečnosti či domněnky, které nelze změnit…

A na matrice jste byli podepsat, že je otec?
Nechápu, když máš už věk a jsi „rozumná“, že nemáš žádné úspory a vlastní bydlení. Že po jednom potratu už si hodně nevybíráš otce svých budoucích dětí. Řešila bych souhlasné prohlášení na matrice. Nebo prostě chtěla po narození testy otcovství. Ať platí to, co má. Když jste se teda jako na snažení dohodli.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15364 příspěvků 13.01.19 08:53

před porodem z něj asi těžko něco dostaneš po porodu by měl teoreticky platit alimenty a i něco na tebe do myslím dvou nebo dvou a půl let dítěte :think:
ale psát že jsi rozumná to mi nepřijde , jak dlouho jste se znali? Takových idiotů co moooooooooooooooc chtějí dítě jsem taky pár potkala.

Jana206
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 13.01.19 08:56

Pokud bys v budoucnu chtela cerpat dávky hmotné nouze,musíš mít uvedeneho otce v rodném listu a pobirat výživné. První se stará otec,potom stát.
Schovavej si veskere uctenky,navrh na soud muzes podat uz pred narozením dítěte,ale jak z nej rychle vysypat prachy,netuším. Než se navrh dostane k soudu,trvá to par měsíců.

toma0105
Kecalka 330 příspěvků 13.01.19 09:04
@samonny píše:
Všechny Vás srdečně zdravím,
už si nevím rady a proto si jdu k Vám pro pomocnou radu/zpětnou vazbu.
Otěhotněla jsem s někým, kdo dítě chtěl, chtěl ho se mnou, intenzivně se o něj snažil… Už před zjištěním mého tehotenstvi jsem zjistila, že je to proutník, rozešla jsem se s ním. Poté jsme to spolu zkusili znovu, odjeli na víkend a tam zjistili, že jsem těhotná… Jenže uz při cestě zpět domů jsem zjistila, že mi opět lže…
Rozešli jsme se podruhé a začali řešit, co bude dál… Jelikož už jsem si jednou interupcí prošla a dostávala se z toho 5 let, mam nějaké zdravotní komplikace, mam uz vhodný vek a snad i dost rozumu a zodpovědnosti a ON jevil o dítě stále zájem, že se těší, pomůže mi atd., rozhodla jsem se si dítě nechat…
ALE zájem mu samozřejmě nevydržel moc dlouho, začal se chovat nepochopitelně, byl až zlý… Neviděla jsem od nej ani korunu na cokoliv. Jeho matka se nejdříve zajímala, dokonce mi až vynutila jeden z jejich bytů, abychom měli kde být a neplatila jsem předražený nájem… Poté se “něco” stalo, a ani mi nedala vědět, že si to rozmyslela a začala se chovat stejně jako její syn. Pro upřesnění bydlí bývalý s rodiči, neplatí samozřejmě ani korunu, podniká a nemá se vůbec špatně. Já do té doby bydlela u tety, finančně jsem vycházela, ale žádná sláva.
K dotazu… Jsem v 25tt, doteď jsem zvládla koupit jen kočárek a postýlku, sehnat nájemní byt (už na kauci jsem si musela půjčit od otce), musela jsem si nechat opravit auto, které nezbytně potřebuji na cestu do práce. V praci krom návštěv u doktorů nezanedbávám. Proste a jednoduše se snažím to zvládat. Ale když zjišťuji, co vše je potřeba, prestavam na to stačit a dost to odnáší psychika.
Ze začátku jsem chtela, aby mi podepsal, že se dítěte zříká, abychom od sebe měli oba klid, když to odmítl s tím, že dítě chce a ze se po porodu bude soudit, když bo neuvedu do rodného listu, nechala jsem sepsat základ dohody pravnickou, aby se k ni vyjádřil. Jenže to zase reagoval jen podmínkami pro společně soužití - zblnul mě. Když jsem souhlasila, že to zkusíme, zase si to rozmyslel - respektive si se mnou hrál. Navíc mi v té době volala i jeho bývalo/současná přítelkyně, že se doslechla, ze jsem těhotná, co je na tom pravdy, ze se k ni plánuje vrátit - bla, bla, bla… Další rána. Nakonec se se mnou odmitl na čemkoli dohodnout. Když jsem se ptala, zda-li mi pomůže s kauci, jak sám zmínil nebo s dánim auta do kupy či pomoci ho prodat a pořídit nové, vykroutil se ze všeho…
Nechala jsem si tedy podat navrh žaloby, avšak prý se s nim mam ta každou cenu zkusit dohodnout mimosoudně - vážně rada bych, ale netuším jak. Nutně potřebuji i mimo soud finančně před porodem nějak pomoci, abych to zvládla uplatit, ale je to vůbec možné?
Omlouvám se za sloh, ale viděla jsem par diskuzi, kdy se tu do tatajicich se některé maminky dost poušti - ze si s nim neměly dítě pořizovat nebo měly jít na potrat… Což je dost ošklivé. Můj bývalý se před tím vším choval jako báječný chlap. Ano, asi jsem byla naivně slepá a je to ma hlouposr, jaký je, jsem pochopila pozdě a nechtěla jsem si znovu projít tím peklem spojeným s interupci..
Děkuji, že reagujete k věci a neřešíte mé rozhodnutí či jiné skutečnosti či domněnky, které nelze změnit…

Píšeš,že už jsi dost stará na dítě,pracuješ a to jako nemáš nic našetřeno?

AninkaCV
Kecalka 132 příspěvků 13.01.19 09:08

Je mi moc líto, čím si procházíte. V těchto případech je ideální zkusit mediaci, mimosoudní řešení sporů. Je to sice většinou placená služba, ale ve finále řádově rychlejší a levnější než soud. Nevím odkud jste, ale dnes jsou mediátoři v každém větším městě. Kdybyste měla zájem o více informací, kontaktujte mne přes SZ. Anna

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 13.01.19 09:13

Koukám, že nás všechny zaráží to samé. Píšeš, že jsi dost stará na dítě, dítě jste chtěli a snažili jste se o něj. Jak jste se mohli snažit o dítě, když nemáš nic našetřeno a ani jste spolu nebydleli? Píšeš, že on bydlí u rodičů a ty jsi bydlela u tety a přesto jsi to sotva utáhla, to nejsou zrovna podmínky do kterých se plánuje dítě. Hele nehoupeš nás trochu? :think: Jinak pokud jsi po něm chtěla, aby ti podepsal že se zříká dítěte, tak se ani nedivím, že ti nechce dát ani korunu dokud nemusí, to není moc košér. Každopádně píšeš, že alespoň jeho máma se zpočátku chovala slušně, takže bych to možná zkusila přes ní. Přece jen to bude její vnouče. :palec: A co je špatného na věcech z druhé ruky? Kočárek, postýlky, autosedačku, oblečení, přebalovák, hacku a další věci máme z druhé ruky a to si můžeme s přehledem dovolit nové, jen nesnáším plýtvání ať již věcma nebo penězma. Nic špatného mi na tom nepřijde.

vokishka
Extra třída :D 14801 příspěvků 13.01.19 09:19

@Serpentini já to pochopila tak, že u věcí z druhé ruky nejsou účtenky. Pokud od někoho něco koupím na inzerát, většinou k tomu účet nedostanu.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 13.01.19 09:24

@vokishka Jo takhle. Tak bych si schovávala printscreen inzerátu + emailovou konverzaci s prodávajícím a ještě výpisy z účtu, že mi z něj odcházely ty peníze. A i u osobního převzetí bych posílala peníze předem na účet. :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 69358 příspěvků 13.01.19 09:26

Stará možná jsi, rozumná vůbec. Stěží se dokážeš postarat sama o sebe, ano to bez půjčování, dítě si uděláš s blbem, se kterým se rozejdeš a pak se k němu vrátíš…naprosto bez špetky rozumu. A to chodíš do práce, jsi sama jediná dospělá osoba a už teď se nedokážeš postarat ani sama o sebe a nakoupit potřeby pro dítě, což je při rozumném nákupu otázka pár tisíc, a potřebuješ k tomu asistenci chlapa. Který ale byl blb už před tím. Co jako budeš dělat po porodu, až budeš mít zodpovědnost i za dítě a nebudeš mít plat? Před porodem z něj nedostaneš nic. Po porodu nějaké alimenty, možná i na tebe, když se budeš soudit, proplatí polovinu výbavy. Budeš se s ním handrkovat o peníze i o dítě. Vyhlídky jako nic moc. A spoléhat se na to, že jako on ti to finančně vykompenzuje, to je taky mimo. Před porodem dítě neexistuje a ty jsi cizí člověk, nikdo a nic ho nedonutí, aby ti dával peníze.

Rive
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 13.01.19 09:29

Moje kamarádky, které před porodem zůstaly samy byly schopné celou výbavičku, včetně kočárku, postýlky sehnat za 10-11 tisíc.
To není zase taková pálka, kterou by si pracující žena v průběhu několika měsíců nemohla dovolit.
Stačí nechtít kraviny, dítě toho moc nepotřebuje…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15364 příspěvků 13.01.19 09:30
@Rive píše:
Moje kamarádky, které před porodem zůstaly samy byly schopné celou výbavičku, včetně kočárku, postýlky sehnat za 10-11 tisíc.
To není zase taková pálka, kterou by si pracující žena v průběhu několika měsíců nemohla dovolit.
Stačí nechtít kraviny, dítě toho moc nepotřebuje…

to sice není , ale ona evidentně nemá ani na nájem :think:

medunka23
Kelišová 7388 příspěvků 13.01.19 09:41
@samonny píše:
@1mila2
Neřekla mu víceméně nic. Také ať schovavam doklady. Ale když musím kupovat věci z druhé ruky, protože na nové nemam, tak uz mu neřekla, jak se to řeší. Řekla jen to, že k tomu každy soud přistupuje “jinak”.

Pokud kupujes z druhé ruky, plat vše přes účet a schovej si výpisy a dopis co za co bylo. Jinak bych řekla, že asi po porodu budeš muset podat žalobu o otcovství a poté snad alimenty na dítě i tebe do dvou let věku dítete a též se bude řešit proplacení poloviny nákladů na vybavicku, proto ty účty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama