Menstruace - délka, zkrátit ji?

Anonymní
18.4.16 12:18

Menstruace délka, zkrátit ji?

Chtěla bych vás požádat o radu. Čím se dá zkrátit menstruace? Skoro celý život ji mám na můj vkus dlouhou (cca 9 dní). V pubertě jsem měla období, kdy jsem ji měla cca 5 dní, ale to jsem chodila na gyndu a dostávala léky, aby se to srovnalo. Znova na gyndu nechci, nechci zároveň brát něco, co by mi ztížilo další možné těhotenství. Doslechla jsem se, že délku ovlivňuje i strava (já jím normální jídla, což je asi tím pádem špatně, když ji mám tak dlouhou a celkem silnou). Za rady budu vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
18.4.16 12:19

Pokud je to takto celý život, tak nic nepomůže :think: :think: leda HA, ale pokud se snažíte o dítko, tak je to marné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
18.4.16 12:38

Taky bych to viděla tak, že je to neovlivnitelná záležitost. Jedině zkonzultovat s gynekologem. Strava ovlivňuje pravidelnost o délce jsem neslyšela. Dřív ženy nemenstruovaly skoro vůbec- jedli jinak než my dnes, fyzicky se hodně namáhali a měli víc dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
18.4.16 12:41

Ja bych na tu gynekologii tedy šla - mohou poradit lépe a ne pouze leky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.16 13:13

Já teda musím říct, že v tomhle mi pomohlo cvičení Mojžíšové pod vedení fyzioterapeutky. Po dvou měsících cvičení a aktivace pánevního dna jsem měla jednu MS úplně děsnou, že jsem nestíhala měnit vložky, tampony ani použít nešly. Ale od té doby se mi krvácení zmírnilo, a i o 2-3 dny zkrátilo.
A nic jiného než to cvičení to být nemohlo…

• Citovat
  • Nahlásit
599
18.4.16 13:33

Ahoj, mně pomohl ascorutin, je volně prodejný v lékárnách. Celkově méně krvácím a ms se mi tak o jeden den zkrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
18.4.16 14:01
@Anonymní píše:
Chtěla bych vás požádat o radu. Čím se dá zkrátit menstruace? Skoro celý život ji mám na můj vkus dlouhou (cca 9 dní). V pubertě jsem měla období, kdy jsem ji měla cca 5 dní, ale to jsem chodila na gyndu a dostávala léky, aby se to srovnalo. Znova na gyndu nechci, nechci zároveň brát něco, co by mi ztížilo další možné těhotenství. Doslechla jsem se, že délku ovlivňuje i strava (já jím normální jídla, což je asi tím pádem špatně, když ji mám tak dlouhou a celkem silnou). Za rady budu vděčná.

nejde zkratit to mame kazda dané proste ;) taky zavidim vsem kdo ji mají jen 3 dny ja ji mam 5,5 dne :nevim: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
14551
18.4.16 16:15

Obávám se, že nejde zkrátit :roll: Já ji mám 8 dní a závidím tomu, kdo ji má jen pár dní :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.16 17:18

@JayLee za 5,5 dne bych byla vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
581
18.4.16 18:27

Mně se zkrátila o 2 dny poté, co jsem přestala kompletně jíst lepek, mléčné výrobky a červené maso. Nevím, co z toho to konkrétně způsobilo, ale mívala jsem ms 7 - 8 dní a velmi silnou, teď ji mám max 5 dní a silněji krvácím jen jeden den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.16 09:07

Kontaktovala jsem gynekoložku, mám se zastavit, napíše mi prášky, což jsem nechtěla a nechci.
Já jsem ji dřív měla neuvěřitelně silnou, snesitelná začala být, když jsem začala pohlavně žít, to si i spočítám, kdy přijde. Dřív to bylo rozházené. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
3154
30.12.16 18:33

Ahoj, nemate nekdo jeste nejaky tip na zkraceni delky krvaceni?
Pred detma jsem to mela cca 5 dnu, po porodech je to 10 dnu, navic se mi zkratil cyklus na cca tech 28-30 dnu, driv jsem mela 35 a vice a narovinu, je to silenej voser. Hormony brat nechci, uvitala bych nejake prirodni reseni.
Idealne bylinky, co treba kontryhel, rebricek a dalsi zenske bylinky, nezkousel jste nekdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25284
30.12.16 18:39

Segra pije ten kontryhelovej caj, a obcas si vezme ascorutin, ne ze by to nak extremne zkracovalo, ale prej je to mnohem snesitelnejsi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2894
30.12.16 20:54

Tak asi to bude blbost(pokud nenapíše ještě někdo, že to taky tak má)ale mi se trochu zkrátila používáním menst. kalíšku. Po dětech bylo krvácení strašně silné až neunosné :roll: (první 2 dny) a tak 5dní trvala. S kalíškem se mi to zkrátilo tak na 3dny a potom 2dny jen lehké, občasné špinění. Takže já jsem spokojená :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14551
30.12.16 21:32

"@

Příspěvek upraven 01.07.17 v 12:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...