Měřidlo na háček na háčkování

10047
16.5.16 22:33

Měřidlo na háček na háčkování

Ahoj holky není tu některá která by věděla jestli existuje měřidlo na háček na háčkování jako jsou na pletací jehlice nebo jde měřidlo na pletací jehlice použít i na háčky? díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

164
26.7.16 21:00

měřidlo na háček

Tak abych pravdu řekla, tak toto slovo měřidlo slyším poprvé :-D musela jsem si to vygůooglit, abych věděla co to je :-D. Co jsem se koukala, tak každý háček má na rukojeti napsanou velikost, takže si myslím že měřidlo nepotřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
26.7.16 21:42

Měřidlo na jehlice ne, tam se měří tloušťka tyčky, zatímco u háčku rozhoduje to zahnutí.
Napadá mě vzít ho do galanterky a porovnat :think: Měřidlo na háček si moc neumím představit, ale lidi jsou vynalézaví.
@Digiivca ony se dřív háčky číslovaly jinak, takže velikost nemusí být na první pohled jasná, ani když tam číslo je, ale myslím, že existují převodní tabulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
29.7.16 07:29

@Digiivca Právěže u těchhle háčků je to na rukojeti jen vyražené a jakmile se vezme párkrát do ruky tak se to smaže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
29.7.16 07:30

Holky děkuju nakonec sem koupila háčky nové se silikonovou rukojetí a jsou parádní takže ty staré jsou jen ve stavu nouze :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
29.7.16 15:51

:-D já abych pravdu řekla jsem vůbec ráda že umím háčkovat. Teď jsem si koupila sadu kde je cca 10 háčků a jiné prkotinky, které ani nevím na co jsou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
29.7.16 17:46

@Digiivca :mrgreen: :mrgreen: Hod fotku třeba poradím  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
29.7.16 19:35

[* *] Ta červená a modrá blbost mají po stranách otáčecí kolečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
30.7.16 07:49

@Digiivca To červený a modrý to je na počítání řad když háčkuješ nebo pleteš tak si tam otáčíš kolik máš řad a ty druhý dvě teda typnu to nevim ale myslim že to růžový by mohlo být na jehlici nahoru jako ta koncovka a ten kroužek třeba místo náprstku? :mrgreen: :mrgreen: Nevím ty dvě fakt stílim od boku zatím jsem to nepotřebovala při háčkování a něco už sem naháčkovala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28162
2.8.16 11:26

S velikostí háčků mám taky problém, a to háčkuju už 50 let! ale ted se asi objevilo nějaké jiné číslování. Mám háčky celokovové, ty mají vyražené číslo na rukojeti, a háčky plastové, taky tak značené. Jsou to čísla jenom sudá, ale často jsem ted narazila na doporučení třeba - háček č. 3,5. Jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
3.8.16 08:23

@inkakřivák Ano háček č 3,5 používám často mám sady kde to je po půlkách začíná to na 2 a končí 6 pak už mám celá čísla nevím jak to bylo číslované předtím ale teď nabízí tyhle 2,2.5,3,3.5,4 atd myslím že by se dala najít nějaká tabulka taky třeba záleží jestli máte ty slabounké háčky na bavlnky tak ty jsou číslované taky jinak tyhle větší háčky jsou na silnější příze jako je standart atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama