Mikoplasma a ureaplasma v těhotenství

132
6.8.15 10:04

mikoplasma a ureaplasma v teho

Ahoj maminky a budouci maminky, mam na Vas otazecku setkala se nektera z Vas z ureaplasmou a mikoplasmou v tehu? Vcera mi to bylo oznameno na ambulanci a celkem me to vydesilo. Beru ATB azytromicin1-0-1 a probiotika.. od vcera 21:00 a o pulnoci me prekvapila bolest bricha a nasledne prujem. Dnes mi neni o moc lip, nevim zda je to lekama nebo vedrem :(… jsem uz nestastna :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

854
6.8.15 11:15

Nesetkala, za to jsem se setkala se streptokokem, ale neboj antibiotika zaberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 22:19

@Nikolkar Ahoj, bohužel zkušenost mám. Mně po Azitromycinu bylo špatně od žaludku, na zvracení a průjem. Užívala jsem to při jídle, což trochu pomohlo. Ale úplně dobře mně bylo až jsem ten sajrajt doužívala. Asi jsem Tě moc nepotěšila :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21128
6.8.15 22:27

Kdysi jsem ureaplasmu měla, naštěstí netěhotná. Musela jsem víc jak měsíc brát silná ATB, příjemné to nebylo. Ty léky co Ti Dr. napsal, se v těhot. smí? Ví o tom, že jsi těhotná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.15 10:36

@pe-terka Sice je to driák, ale mně to napsala doktorka v rizikové poradně ve 33. týdnu. Ujišťovala mě, že se může i v těhotenství. Pro mimčo je lepší přeléčit, jinak to může být rizikové při vaginálním porodu a může to vyvolat i předčasný porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21128
7.8.15 11:30
@Mišutinka píše:
@pe-terka Sice je to driák, ale mně to napsala doktorka v rizikové poradně ve 33. týdnu. Ujišťovala mě, že se může i v těhotenství. Pro mimčo je lepší přeléčit, jinak to může být rizikové při vaginálním porodu a může to vyvolat i předčasný porod.

jj, to nerozporuju. Spíš považuju za zázrak, že jste to i s ureaplasmou doklepali do 33tt :lol: Tak ať jste fit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.15 16:18

@pe-terka Jo, jo. Nakonec jsem rodila ve 37+0. Doteď nechápu kde jsem k něčemu takovému přišla :cert: Malý je naštěstí v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
9.8.15 10:53

@Mišutinka ja prasky beru poctive a beru i probiotika kvuli prujmu, a v tehle hicech je to masakr. Mam o male strasnej strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
9.8.15 10:57

@pe-terka ano ja byla primo na porodni ambulanci :) prave to resila s asistentem jake leky mi muze dat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.15 16:06

@Nikolkar Neboj, to zvládnete. Prcek bude určitě v pořádku, také jsem měla strach, ale zvládli jsme to. A vy to také zvládnete. Je mně jasné, že ta vedra tomu moc nepomáhají, ale musíš věřit, že to bude v pohodě. Ta horka hůře snášejí maminky, než miminka v bříšku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.15 18:39

ureaplasma v 17tt

Ahoj holky,
dnes mi dr sdělila, že mám pozitivní ureaplasmata. Jsem z toho nešťastná. Nasadila mi atb. Holky měly jste je některá? Pomohla léčba?

• Nahlásit
  • Citovat
8.9.19 10:04

Ahoj maminky. Ve 14 týdnu těhotenství mi kultivací byla zjištěna Gardnerella vag, ureaplasma a mykoplasma. Lékařka mi předepsala Augmentin. Na kontrole nyní (18 týden) jsme udělali kontrolní kultivaci. Výsledky ještě neznam. Lékařka mi řekla, že léky na Ureaplasmu mi v těhotenství nesmí dát, neboť by mohli poškodit vývoj zubů dítěte. Plán je takový, že při každé další kontrole mi bude měřit délku hradla děložního, protože infekce prý může zapříčinit zkracování hrdla a tím bud předčasný porod nebo dokonce potrat. Mám velký strach, máte někdo podobnou zkušenost jako já? Navíc mi řekla, že běžně se kutltivace na ureaplasmu v těhotenství ani nedělá, ale že z opatrnosti ji udělala. Takže normálně bych ani o tomto problému asi nevěděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.11.19 11:24

@HelenaKasp
Ahoj, ctu tvuj prispevek. A zajima mne jak na tom jsi. Ja zacinam 37 tt a opet mi byla zjistena urea. Nejprve v 15 tt, to jsme lecili ant. A ted kdyz jsem trvala na opakovanych sterech, mi byla opet potvrzena. Snazim se zjistit kde muzu, co mne ceka pred a pri porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 10:19

@Mourk Ahojky, pokračovalo to tak, že výsledek kontrolní kultivace po dobrání ant. byl čistý. Dr.mi nedokázala vysvětlit jak to mohlo samo zmizet, když ant. byli určeny na ty druhé bakterie co jsem měla. Ale měla jsem radost tak jsem dál neřešila. Později ale jsem v noci dostala velké křeče (jakoby stahy) pravidelně po pár minutách, trvalo to asi 3h. Druhý den sem letěla k dr., znovu se udělala kultivace a znovu potvrzena Urea. Dostala jsem další ant. a čípky. Další kultivace se nedělala, na kontrolu teprve půjdu, problémy ted žádné nemám. Nyní jsem 26tt. Vůbec tomu celému nerozumím, ani můj partner. Na každé kontrole mi stále hlídá délku děložního hrdla a ta je v pořádku. Vůbec netuším co se dělá pokud máš Urea v sobě i při porodu, jen vím, že se může dětátko při průchodu ven nakazit, ale myslím si, že ti možná nasadí nějaké ant. v den porodu jako to dělají když má rodička nějakého toho streptokoka a tím ochrání miminko. Držím palečky, bude to dobré. Případně budu moc ráda když sem napíšeš jak to je u tebe dál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
3.11.19 13:41

@HelenaKasp
Dekuji, za odpoved. U mne je to trochu delsi historie. Jelikoz jsem pred 6 lety cekala take jiz 2 mimi. A ve 3 mes.jsem zacala krvacet. Okamzity prevoz do nem. Tam jsem lezela 2,5 mesice. Po 14 dnech a asi po4 ultr.mi dr rekl ze mam nizko placentu. A v 5 mes. mi odtekla plodova voda. V tuto dobu mi zjistili ureu. Bylo mi receno ze odtok zpusobila urea. Nasledovalo ukonceni teh. Byl to desny sok, z ktereho jsem se dosud poradne
nevzpamatovala. Potom mne gynek.2 × prelecoval, nez jsem se ji zbavila. A ted po 6 letech na zacatku teh.jsem na vlastni zadost chtela test na ureu, ktera byla zase pozit. Opet ve 3 mes.ant. Zase jsem ho musela urgovat, ze chci test na ureu a opet nevylecena. Ja se ty potvory nezbavim. Nastesti uz jsem temer u konce, tak zjistuji co dal. Co si pri porodu pohlidat a co mne ceka. Ted nastupuji do poradny v nemocnici, tak uvidim jak se k tomu tam postavi.Po tech letech mam zkusenost co doktor to jiny nazor. A clovek jim musi pomalu rikat co maj delat.:cry: Jinak te chci uklidnit, Vzdy pri odtoku plodovky at drive nebo pozdeji musi byt vice faktoru, nejen urea. Hlavne bud v klidu a nestresovat se. A necist ty nejhorsi komentare. A pokud se zacne neco dit vytok, paleni atd. okamzite resit. Budu drzet palecky. Potom se ozvu, jak jsem dopadla. :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama