Miminko jde spát bez "večeře"

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.12.21 19:42

Miminko jde spát bez "večeře"

Tak jsme došli do období, kdy si to naše skoro tříměsíční miminko prostě na půl hodinky večer nezdřímne. Vydrží vzhůru něco kolem hodiny, přes den buď usne na půl hoďky nebo jdeme ven s kočárkem a pak spí dvě hodinky i déle. A protože je na UM máme to s jídlem skoro dle rozvrhu, takže jí v podstatě naposledy v pět. Pak by si měl zdřímnout mezi šestou a sedmou. O půl osmé večeře a do hajan. Jenže, tam ta spací pauza neproběhne, nebo třeba jen na pět minut a to je málo. Pak je přetaženej a začne řev, jenže já mu to jídlo dřív jak za dvě hodiny dát nemůžu. Je to kolotoč a pořád dokola už druhý týden. Už mi z toho hrabe. A ikdyž mu chci dát jídlo už v sedm, jak nespí je stejně přetaženej. Takže řve, převleču ho do pyžama a uložím. Někdy ho nechám chvíli spát a pak mu ve spánku dám najíst a někdy to vyjde a někdy ne…jsem z toho zoufalá, je to celý špatně. A ne nemůžu ho nechat vyspat v sedm, to už by spal špatně v noci a taky mám druhý, starší dítě, které je taky potřeba uložit. Klidně mě Odsuďte, ale já už to že sebe potřebovala dostat… A ano, sem hrozná máma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2284
26.12.21 19:48

Nechápu co e na tom špatně…? Tak jde spát bez večeře a co? Až se vzbudí tak. Mu dejte mliko a hotovo… On se určitě ozve a hlady neumre. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
26.12.21 19:55

Obě děti ve třech měsících chodily spát v 18h. Co je za problém ho dát spát dřív? Tudíž mu dát dřív najíst? To jsou teda problémy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.21 19:56

@mackA159 no třeba to, že je to na něho moc brzo. V osm se vzbudí a bude vyspanej…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.21 20:00

@Ufinka87 to neumře, dokonce spí pak dýl než když si dá mlíko o půl osmé… Ale prostě to tak cítím, byl to nějaký režim, nějaký rituál kdy jsem ho převlékla do pyžama, dala mlíko a dala spinkat a věděl, že teď je noc… Ono to fungovalo, jen prostě začalo tohle období a je to spíš nápor na nervy a prostě si připadám jako nejhorší máma na světě, že jde spát bez jídla :(

• Citovat
  • Nahlásit
2284
26.12.21 20:02

Neřešila bych to ať jde spát bez mlika. Dcera taky chodila podle mě o hladu spát řešila jsem to furt a ne vyřešila jsem to. Prostě až se vzbudila 5ak dostala mliko. Pochybuji že ve 3 měsících spí celou nic6 že by se nevzbudil minimálně 1* v noci na mliko… Takže jestli se vzbudí na mliko v 9 večer a ve 3 ráno je jedno… Dcera doteď chodí spát před obědem a oběd dostane až se vzbudí… Problém v tom nevidím. Moc to hrotíte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
26.12.21 20:05

Ono trvat na rituálu je pěkná myšlenka ale spánek dětí se neustále mění. Takže to co fungovalo před týdnem nemusí fungovat teď. Ne nehrotte to.. Pokud je unavený prostě chce spát a nechce mliko. Dejte až se sám vzbudí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
26.12.21 20:08
@Anonymní píše:
@Ufinka87 to neumře, dokonce spí pak dýl než když si dá mlíko o půl osmé… Ale prostě to tak cítím, byl to nějaký režim, nějaký rituál kdy jsem ho převlékla do pyžama, dala mlíko a dala spinkat a věděl, že teď je noc… Ono to fungovalo, jen prostě začalo tohle období a je to spíš nápor na nervy a prostě si připadám jako nejhorší máma na světě, že jde spát bez jídla :(

Já si trochu myslím, že tady bude problém, miminko narušilo tvůj vlastní režim a ty jsi z toho celá vykolejená, zatímco mimino je v pohodě a v klidu spinká 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.12.21 20:09

Já nevím, ale s takovým malým dítětem dodržovat nějaký režim je blbost. Myslím, že to přetažení a řev mu způsobuješ tím, že ho držíš vzhůru, (ne)dáš mu najíst, apod.. Dítě není robot, aby bylo naprogramované na přesný řád a čas. Taky určitě nechodíš spát v přesnou dobu, nejíš v úplně přesnou dobu, přes den si taky zdřímneš atd..

Věnuj pozornost tomu, co chce miminko a vyhneš se řevu z přetažení. :)

Příspěvek upraven 26.12.21 v 21:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
26.12.21 20:11

Delejte to tak, jak to vyhovuje miminu a ne vam. Je treba se prizpusobit diteti v urcitych vecech, jinak je to zybtecny stres a stejne to nebude fungovat jako hodinky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
26.12.21 20:13

Režim takto malých dětí se pořád mění, za týden to může být zase jinak a nic s tím nenaděláš :nevim:
A proč prosím tě anonym? Vždyť je to diskuzní fórum o miminech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3105
26.12.21 20:16
@Wenn.Nox píše:
Já nevím, ale s takovým malým dítětem dodržovat nějaký režim je blbost. Myslím, že to přetažení a řev mu způsobuješ tím, že ho držíš vzhůru, (ne)dáš mu najíst, apod.. Dítě není robot, aby bylo naprogramované na přesný řád a čas. Taky určitě nechodíš spát v přesnou dobu, jejím v úplně přesnou dobu, přes den si taky zdřímneš atd..Věnuj pozornost tomu, co chce miminko a vyhneš se řevu z přetažení. :)

Souhlasím. :palec:.. u nás se ji kdyz si sama rekne a spi se taky kdyz si sama rekne nebo vidim, ze uz je unavena a protivna. Nekdy jde spat v 9, nekdy v 10 vecer, vzdy davam spat vecer teda po jidle, protoze pak vydrzi do 6 do rána vetsinou uz nejist. :mavam:… kazdopadne si ani moc nedokazu predstavit, jak se ma udrzet miminko vzhuru a drzet ho vzhuru “nasilim” bych ten krik nekdy nevydrzela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5725
26.12.21 20:24

Na režim bude času dost, teď má potřebu spánku v určitou dobu, tak mu vyhov, je to jen období. Také jsme tu s 3měsíčním miminkem pochodovali večer po 21 hod., prostě jsme se přizpůsobili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
26.12.21 20:24

Chápu, že je rozdíl jedno a dvě děti. Že tam nějaký systém být musí kvůli staršímu. Ale myslím, že si hodně stresu vytváříš sama tím urputným dodržováním „rozvrhu“. U nás se kolikrát v ničem netrefíme ani do určité hodiny, natož půlhodiny. „V půl osmé večeře…“ to můžu plánovat teď, u dvouletého syna. Ale ve třech měsících fakt ne. Já si neumím představit, že cpu mlíko do spícího dítěte, jen proto, že rozvrh… Nechala bych to trošku plynout a nelámat tak na sílu něco, co se zorganizovat na minuty nedá. Dám mlíko, až se vzbudí hlady. Já kojila, a do roka a půl jsem byla vzhůru třeba i 12× za noc. Jako bylo to peklo, ale taky žiju. Tam nešlo vůbec naprogramovat nic. Nejela bych dle plánu, protože to akorát vytváří tlak, že plán vůbec nevychází :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.21 20:29

@Ufinka87 celou noc nespí, vzbudí se většinou tak 2× na jídlo. Asi jsem vážně jen nervní a možná taky přetažená matka, na něco jsem si zvykla a najednou to tak není. On to mlíko nechce, protože je unavenej a to ikdyž má hlad a vlastně chudák neví co má dělat.. Já vím, že je to jen období, že z toho vyroste a ještě budu vzpomínat, za chvíli začneme s příkrmy a zase to bude jinak. Dcera jako miminko měla taky svoje období, ale asi sem byla víc v pohodě. Jen dnešní doba je blbá a asi se to na mě celý podepsalo a hrotím i malichernosti…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat