Miminko nechce pít čaj

148
1.3.20 21:36

Miminko nechce pit caj

Dobry den maminky, chci se zeptat jak jste naucily sve deti pit cajik nebo vodu nebo cokoliv? Mam 7 mesicniho syna, od narozeni na UM, od 4. Mesicu na prikrmech, ted tedy sni 210g obed a na svacu 210g presnidavky. Sni uplne vsechno, ale to piti je hruza. Ze zacatku trosku popijel cajik, nechtel ho studeny, ale teply popijel a pak z niceho nic prestal a nechce nic. Zkousela jsem snad vsechno - fenyklovy caj, kminovy, hermankovy, ovocny, malinovy.. absolutne nic. Potom i holou vodu a naredeny dzus, ale nechce vubec nic. Koupila jsem i novou flasku na piti, ale proste absolutni nezajem o to piti, takze to do nej musim rvat strikackou at aspon neco za den vypije, uz nevim co mam delat a doufam, ze mu nebudu strikat strikackou caj do pusy jeste v roce -.- jinak caj davam uz 3. Mesice takze to neni zadna kratka chvile ze by na to nebyl zvykly. A z te strikacky to vypije. Diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13024
1.3.20 21:43

@Janka3007 a důvod, proč do něho tak hystericky rveš čaj, je jaký??? :zed: má horečky přes 40 stupňů, žiješ v zemi, kde je teď nad 30 stupňů ve stínu nebo proč???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
1.3.20 21:44

@Janka3007 dcera zbožňuje kelímky s pítkem. Teď v zimě bych se na cpaní stříkačkou vykašlala. Akorát mu to znechutíš. Tekutiny jsou i v UM. Nenuť, maximálně hlídej plenky, jestli jsou dost počurané. Až bude mít žízeň, taknsi vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13024
1.3.20 21:44

@Janka3007 a jistě, že to ze stříkačky vypije, :nevim: nemá jinou možnost, než to vypít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4023
1.3.20 21:47

Obě děti nepili vůbec čaj. V tohle období je dítě furt na um/mm a prikrmech. Kupodivu nejlíp se oboum pilo z lahve od Kubíka…je to blbý já vím.. ale tu ochucenou vodu sladkou jsem vylila a pijí normálně vodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4023
1.3.20 21:49

@Janka3007 a od 3mes je to fakt zbytečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
1.3.20 22:06

Nabízela jsem vodu taky odmala, ale jen si tak občas cucla. Čím méně UM dostavala přes den, tim víc začínala sama pít. Teď má mlíko jen ráno a večer a přes den se vody dožaduje, chce zapijet jídlo i pije jen tak, prostě žízeň ji asi dostihla a vypije 3-4 lahvičky po 150ml naprosto bez problémů. Přišlo to jakoby samo postupně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
1.3.20 22:22

@Janka3007 a proč mu to nutíš? Prostě nemá žízeň. Má tekutiny v um, přesnídávce, polévce atd.
Akorát mu to zprotivíš :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
1.3.20 22:28

@Janka3007 Dite pit zadny caj nemusi. Kdyz nema zizen nepije. Cura? Nepotrebuje pit.
Nas maly do roka jen mleko (v predepsanem mnozstvi, nic vic). Doktora rikala, ze deti nemusi mit zadny „pitny rezim“. Ted pije vodu, kdyz chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
1.3.20 22:34

@stinga protoze mliko uz pije jen rano a vecer? A kdyz jsem caj nedavala moc necural? Asi jen tak bez duvodu do nej ten caj nervu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
1.3.20 22:35

@Petra Star cura kdyz vypije ten cajik. Kdyz si treba jen cucne pres den tak moc ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
1.3.20 22:35

@lampicka11 3 mesice ne od 3 mesicu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
1.3.20 22:36

@Hearty no prave ze malej uz ma mlicko taky jen rano a vecer. A kdyz ten cajik nepije tak zas tak moc necura

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
1.3.20 22:52

@Janka3007 ale on má vodu i v tom příkrmu a v přesnídávce :nevim:
Vem si kolik toho za den vypiješ ty a kolik kg vážíš. A to miminko má třeba 10kg. A přijme za den cca 800ml tekutin. To se ti zdá málo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.3.20 22:59

A kdyby místo čaje proste dostal trochu UM, tak by ho pil? Můj syn taky nechce vodu, já teda kojim několikrát za den. Když jsem se ptala pediatra, říkal, ze mléko a tekutiny v prikrmech stačí, když jsou prikrmy nesolene, tak dítě nemá žízeň, jak by si myslel dospěly, soudě podle sebe. Já dávám teda vodou zapijet jen krupky nebo piškot, a to malý pije buď z lahve s brčkem nebo taky z pet lahve, na které je pitko, jako má třeba Rajec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama