Mirena a bolestivá ovulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ňou
Stálice 61 příspěvků 04.08.19 13:35
Mirena a bolestivá ovulace

Milé ženy které trpíte na ovulační bolesti, jak to přežíváte? Mám třetím rokem tělísko Mirenu a bolesti od začátku. Dříve to bylo přijatelnější, ale letos bolesti větší. Břicho mě bolí asi 4 dny v kuse hodně a o něco míň ještě déle. Před měsícem jsem měla hrozné bolesti, byla z toho cysta na vaječníku. Taky mám poslední 2 cykly menzes asi 9 dní a silnější. Sotva skončí menzes a už je tu ovulka. Břicho jak balon, nutkání na malou, bolesti vystřelují do konečníku a do zad, celkové mám celý břicho dost citlivý. Vždycky si říkám že snad dám Mirenu pryč a budu zase radějc zobat bobule, než tohle zažívat každý měsíc. Děti už máme 2 a další nebude. Pomáhá vam něco?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7826 příspěvků 04.08.19 14:05

Tak mně konečně po přesně šesti měsících přestalo non stop krvácení a zrovna předevcirem hrozná bolest, že nemít dítě, tak jedu na pohotovost. Tak to klidně ovulace být mohla no :roll: mám se ještě opravdu na co těšit :roll: :pocitac:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 04.08.19 14:47

Mirenu mám od května letošního roku. Šla jsem do toho, abych zastavila menstruaci. Mám už roky endometriozu ( dvakrát operovanou + tři roky v kuse jsem brala orgametril - pro " umělý přechod") v celé pobřišnici a vnímám to i pochodech trávícího ústrojí. Měla jsem velmi silné bolesti cca 14 dní v měsíci I v době ovulace a vlivem endometriozy i opravdu silnou MS co 24 dnů, díky čemuž docházím ještě teď na kapačky železa, které jsem už takřka neměla. Pravdou je, že od června už nekrvácím vůbec, nicméně bolesti mám pořád, možná i větší - nebo spíš denní. Plus se přidaly bolesti bederní, které střílí do levé nohy. Navíc mi před třemi týdny začaly padat vlasy stejně drasticky, jako po porodu - přisuzuju to právě Mireně. Jsem na vážkách, zda ji nevyndat. Železo už se hezky doplňuje, ale denní bolesti a vlasy všude.

lucillee
Echt Kelišová 8620 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 15:10

@ňou já jsem měla Mirenu cca půl roku když jsem dokojila a najel mi cyklus tedy i první ovulace, byla to bolest, která mě totálně paralyzovala, musela jsem několik hodin jen nehnutě ležet, bála jsem se, jestli neodcestovala někam mimo…druhý den to bylo lepší, mazala jsem hned ráno na gyndu, doktor zkonstatoval, že mi nic není, tvrdil mi, že Mirena blokuje ovulaci…no tak u mě tedy opravdu ne, naopak, zažívala jsem tohle utrpení každý měsíc, přesně 11.den, radši jsem si plánovala, abych nebyla někde mimo domov, protože to byla tak krutá bolest, že jsem se nemohla pomalu hnout…

@mrazik6 padání vlasů mi začalo po pár měsících s Mirenou, stupňovalo se a zhoršovalo, krvácela jsem pořád jen místo dřívější pohodové MS 4 denní bez obtíží jsem krvácela 10 dní a cyklus trval jen 24 dnů. Bylo to peklo, nechala jsem ji vyndat a absolutní úleva nastala s druhou MS, několik cyklů jsem krvácela jako při potratu, vložka+tampon ani ne na hodinu, krvavé cucky…pak že se s Mirenou netvoří sliznice a je velmi nízká. Něvěřím pohádkám o Mireně asi slovo…začala jsem trpět i tinnitem, vůbec by mě nenapadla souvislost, ale prý jej také způsobuje Mirena, mimo to také pseudotumory v mozku, americká FDA už vydala varování…prý ty hormony působí lokálně v děloze, pak tedy nechápu proč naprosto rozhodí celé tělo??? Je to jedna velká lež. Nikdy už hormonální tělísko…

lucillee
Echt Kelišová 8620 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 15:13

@Bubla Bůčková tu bolest znám naprosto přesně…měla jsem pocit, že tělísko muselo snad perforovat dělohu, nezažila jsem takovou bolest, dříve pohodová MS, nikdy žádné bolesti před ani během krvácení, ovulace se mi projevovala slabounkými tlaky v podbřišku.

ňou
Stálice 61 příspěvků 04.08.19 16:29

Nutno dodat, že jsem ovulku bolestivou měla už před Mirenou po prvním a druhém těhotenství. Dříve jsem brala klasickou antikoncepci cca 9 let. Co je ovulka jsem poznala krátce po porodu když dorazila první menzes. Nechápu to, že jsem cca 2 roky neměla s Mirenou problém a teď menzes 9 dní a silnější. Doktorka mi řekla že to tak někdo může mít, že se změní hormony a třeba půl roku to zlobí a pak zase dobrý. Jenže představa že dalšich několik měšíců bude takhle dlouhá a pak zase hned ta ovulace a ty bolesti, to si člověk málem půl měsíce nazasouloží. :confused:

ňou
Stálice 61 příspěvků 04.08.19 16:32
@lucillee píše:
@Bubla Bůčková tu bolest znám naprosto přesně…měla jsem pocit, že tělísko muselo snad perforovat dělohu, nezažila jsem takovou bolest, dříve pohodová MS, nikdy žádné bolesti před ani během krvácení, ovulace se mi projevovala slabounkými tlaky v podbřišku.

Já měla bolestivou už před mirenou po těhu. To že neblokuje ovulaci jsem věděla, ale že to budou každej měsíc takový muka by mě nenapadlo. Mám rozhozený celý břicho, je mi divně i od žaludku a břicho mi asi praskne.

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 04.08.19 16:36

8o to teda nic moc zkušenosti, doktor mne jí ze zdravotního důvodu ted navrhnul v nemocnici a říkal jen ty výhody :lol:. Prý na zkoušku, ale to přece nedám tolik peněz a třeba zbytečně :jazyk:

ňou
Stálice 61 příspěvků 04.08.19 16:44
@Markéta80 píše:
8o to teda nic moc zkušenosti, doktor mne jí ze zdravotního důvodu ted navrhnul v nemocnici a říkal jen ty výhody :lol:. Prý na zkoušku, ale to přece nedám tolik peněz a třeba zbytečně :jazyk:

No na zkoušku asi moc ne no. Třeba nebudeš mít problém. Záleží jak to máš bez antiny. Ségra má už druhou a je spokojená.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7826 příspěvků 04.08.19 17:34
@Markéta80 píše:
8o to teda nic moc zkušenosti, doktor mne jí ze zdravotního důvodu ted navrhnul v nemocnici a říkal jen ty výhody :lol:. Prý na zkoušku, ale to přece nedám tolik peněz a třeba zbytečně :jazyk:

Jestli tím na zkoušku myslí, že fakt budeš mít do půl roku právo veta a vrácení peněz, šla bych do toho.

lucillee
Echt Kelišová 8620 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 18:39

@Bubla Bůčková no vetsina doktoru ale presvedcuje abys vydrzela az rok, ze je na pet let a seda si to klidne rok, reklamovat lze co vim do tech 6m ze zavazneho duvodu, ale to neni permanentni krvaceni, cysty ani bolesti…

aiwwa
Nadpozemská drbna 28397 příspěvků 04.08.19 18:41

Holky Mirena je přece antikoncepce, tak jak můžete mít ovulaci?

lucillee
Echt Kelišová 8620 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 18:46

@ňou ja prave taky uz pred zavedenim vsude cetla, ze neblokuje ovulaci, spis me zarazilo, ze mi gynekolog vehementne tvrdil, ze proste ovulace s Mirenou neni a cumel na me jak puk, kdyz jsem mu rikala, ze mam extremne bolestivou ovulaci…oni ty vsechny nezadouci ucinky prepali jinym hormonalnim lekem, pak pripadne dalsim…pokud Mirena nekomu sedi je to super, ale kdyz nesedne, je blbost to zkouset zase jinymi hormony…

Ja do ni sla v dobe, kdy nekolik blizkych kamosek neskutesne nadsenych…zadna MS, jista antikoncepce…do dvou let ji vsechny daly z ruznych pricin ven 8o 8o

Stve me, ze doktori vyjmenuji jen vyhody a jako jediny pripadny problem zmini spineni…ze mi to rozhaze cyklus, vypadaj mi vlasy, budu trpet na bolest hlavy…ty „blbe“ nalady uz byl jen takovy bonus navic. Skvela antikoncepce kdyz cely mesic bud krvacim nebo je mi zle.

lucillee
Echt Kelišová 8620 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 18:49
@aiwwa píše:
Holky Mirena je přece antikoncepce, tak jak můžete mít ovulaci?

Antikoncepce maji prece ruzny zpusob fungovani, s
HA tabletkovou je hormon v tele, ovulace neni, telo se citi permanentne jako „tehotne“ ale teliska pusobi v deloze, konkretne Mirena by mela jen blokovat rust sliznice a branit vajicku v uhnizdeni, nehormonalni telisko jen,,brani" zahnizdeni, kondom taky neblokuje ovulaci :lol: :lol: zas naopak brani spermiim

aiwwa
Nadpozemská drbna 28397 příspěvků 04.08.19 18:53
@lucillee píše:
Antikoncepce maji prece ruzny zpusob fungovani, s
HA tabletkovou je hormon v tele, ovulace neni, telo se citi permanentne jako „tehotne“ ale teliska pusobi v deloze, konkretne Mirena by mela jen blokovat rust sliznice a branit vajicku v uhnizdeni, nehormonalni telisko jen,,brani" zahnizdeni, kondom taky neblokuje ovulaci :lol: :lol: zas naopak brani spermiim
že kondom nebrání ovulaci fakt vím. :roll: tak sorry, že jsem se zeptala
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama