Mluvení - výslovnost

Anonymní
17.4.20 00:57

Mluvení - výslovnost

Dobrý den, stává se mi že často když mluvím teď myslím bez nějakého textu a stává se mi to když s někým volám nebo když jsem s více lidma. Tak některé slova nedokážu říct a musím to hlaskovat stává se mi to často a zajímalo by mě jestli je to normální. Ještě se mi stává že něco říkám a nejde mi to a tak tam přidávám nějaký náhodný písmenka. Např : " dnes jsem měl řiaebfg(zek).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10803
17.4.20 03:07
@Anonymní píše:
Dobrý den, stává se mi že často když mluvím teď myslím bez nějakého textu a stává se mi to když s někým volám nebo když jsem s více lidma. Tak některé slova nedokážu říct a musím to hlaskovat stává se mi to často a zajímalo by mě jestli je to normální. Ještě se mi stává že něco říkám a nejde mi to a tak tam přidávám nějaký náhodný písmenka. Např : " dnes jsem měl řiaebfg(zek).

A v tvým okolí tak ještě někdo další mluví když se ptáš jestli je to normální? Asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
17.4.20 07:46
@Anonymní píše:

Ne, není. Nepíšeš, jestli to máš celý život nebo až posl. dobou…pokud stále, tak by mě to nijak neznepokojovalo, pokud je to úplně náhodně. Pokud je to v posl. době, rozhodně bych konzultova minimálně s praktickou. Mohlo by to příznakem nějaké nemoci, třeba i mozkové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17927
17.4.20 08:18

Ne - není to běžná vada řeči. POkud to máš od malička, tak je to prostě vývojová zvláštnost a když s tím půjdeš na logopedii, tak budou mít radost, že mají něco neobvyklého a zároveň můžete najít nějakou cestu, jak to trošku zkrotit..

Pokud se to objevilo někdy nedávno, třeba v řádu měsíců, tak se chceš objednat na neurologii, protože to znamená, že se v mozku děje něco, co by úplně nemělo. Pokud se to objevilo minulý týden, nebo prostě vyloženě nedávno, tak zavolej své praktické teď, pokud to trvá už měsíce, tak to počkaá do konce pandemie. Pokud k tomu máš bolesti hlavy, problémy s očima, s tím jak se ti hejbou či nejehjnou ruce či noho, s brněním někde po těle a tak, tak to taky chceš rešit co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat