Mobilní klimatizace

722
23.7.07 15:49

Mobilní klimatizace

Ahoj,

nevím jestli na toto téma v těchto vedrech už nebyla nějaká diskuse, ale nenašla jsem jí. Rádi bychom si pořídili mobilní klimatizaci (pevná by jistě byla lepší, ale ta je příliš drahá). Prosím, máte ji někdo doma? Jakou značku? Jak jste spokojeni? Doporučujete koupi?

Děkuji,
Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
24.7.07 00:03

Ahoj,

mobilní klimatizace má smysl pouze za předpokladu, že díky otvorům ve zdi a ukotvením flexibilní hadice/hadic zajistíš, že vzduch do a z klimatizace bude proudit jen díky dané díře… jakmile to budeš řešit tak, jak to často vidím - jen hadici přiskřipnutou do pootevřeného okna, tak je to nanic… Vlastně se tak z klima stává docela výkonný ventilátor, ale nevyklimatizuje ti prostor, bude chlad jen tam, kam bude foukat = budou z toho zdrav. problémy.. díky neustále cirkulaci horkého vzduchu do místnosti, bude nucen kompresor neustále pracovat =brzy se vyřídí.. Jeho živostnost není dáná lety, ale hodinami provozu.. takže někdo např. 7000 hodin udělá za opravdu hodně let… vy můžete klima uštvat prakticky obratem…

Mobilita těchto klima má spočívat v tom, že si udělás po bytě např. 3 díry do okenní tabulky či ve zdi, ty máš zakrytované.. a s klima na kolečkách přejedeš do místnosti, kterou potřebuješ vyklimatizovat.. a hadici napojíš na tu předpřipravenou díru… pak se zas otvor zakryje a může jet klima jinam…

Tak nevím, jestli jsem ti poradila, jen zkrátka pozor na to, co to je mobilní klimatizace a jak by se s ní mělo zacházet…

Také u silnějších modelů je nutný odvod kondenzátu přes další hadičku… = další dírku do zdi… u slabších modelů se to řeší jen nádržkou, kam se voda zachytává, tu musíš ale vylévat…
Na to také pozor…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
24.7.07 21:19

Ef, děkuji za odpověď. Už jsem našla obsáhlou diskusi na BC.
Musíme si to rozmyslet. Nikdo by do mobilní nešel. Asi škoda peněz :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
25.5.08 17:27

Znova o klimatizaci

Ahojky,

našla jsem tohle fórum a chci se zeptat. Hledáme s manželem klimatizaci do bytu, kde se nemůžeme nic vrtat :? (pronájem v centru Prahy). Jediný řešení, co jsme vymysleli byla „mobilní klimatizace“. Našla jsem klimatizaci Remko (http://www.klimatizace-remko.cz/…e-MKT250.php). Nemáte s ní někdo zkušenosti? Nebo nemáte někdo něco jinýho ověřenýho? :?: Nechci něco, co v polovině léta přestane fungovat (tady je aspoň záruka 3 roky). Je to podkrovní byt a už mají příjít tepla, začne tam být hůř a hůř… :evil: Manžel vymyslel, že do okna dáme nějakou „vystílku“, a zvenku, tak dovnitř nepůjde teplo. Nic lepšího se asi vymyslet nedá…

Dík za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1722
29.7.13 15:26

Ahoj, prosím, nemáte někdo zkušenosti s klimatizací Daitsu? A nebo s jinou? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2135
29.7.13 15:40

S mobilní, ale inou… a je to naprd :( viac to hučí, ako chladí.. a zvládne to len malinkú miestnosť a aj to len o pár stupníkov… nedá sa to porovnať ani s klímou v aute… to tá v aute je výkonnejšia :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
1.5.14 11:27

Ahoj, chtěla bych mobilní klimatizaci
prosím vaše zkušenosti
v létě tu máme i přes 30 stupnů a v tom se fakt s dětma být nedá a stejně i na spaní v ložnici to vyleze dost vysoko
normální klimatizaci pořizovat určitě nebudem (hlavně finance)
o kolik je to schopno ochladit a cenová relace vaší vyzkoušené :)
všem díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
1.5.14 12:04

@petramrk Poměrně rychle vzduch v místnosti ochladí, klidně během 15 minut o několik stupňů. Má termostat, sama reguluje teplotu. Když zrovna nechladí, tak běží na ventilátor, takže vypnutá úplně není nikdy. A s tím souvis největší problém - hlučnost. I na ten ventilátor je dost nahlas, když jede na chlazení tak ještě víc. Na spánek to určitě není. No a nachladit přes den, by v noci bylo pěkně, taky úplně nejde, protože i dobře zateplený dům je dost rozehřátý, takže asi podobnou rychlostí, jako klima chladí, se po jejím vypnutí zase prostor ohřívá.
To jsme ale shrnula a vypíchla negativa, jinak jsme moc ráda, že jí máme, ve vedrech se ten hluk skousne a je dobře.
Určitě bych do ní šla znova (cena 10000, klasická klima spočítaná pro náš byt 2+kk 75m2 85000 :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
1.5.14 13:35

@jessikka díky moc
to jsem právě potřebovala vědět, někoho kdo ji má
měla jsem strach, že když ji pořídíme, tak nebude mít tu funkčnost a manžel mě pak zabije (je to můj nápad)
potřebuju to do kuchyně s obývákem, mám propojeno
no a hodilo by se mi to i na to spaní, tak uvidíme, dětem jen tak nějakej hluk nevadí, takže pokud by to bylo pravidelný, tak by to asi šlo, to spíš já už bych nespala vůbec :zed:
a ještě se zeptám na značku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
1.5.14 14:33

Máme De Longhi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
1.5.14 14:36

Konkrétně tuto, už se ale nevyrábí:
http://klimatizace.heureka.cz/…i-pac-an110/

Jak tu bylo napsáno výše, její účinnost je přímo úměrná zamezení vstupu vzduchu zvenčí. takže buď díru do okna, zdi a nebo vyhodit z okna, ale pořádně ucpat vše kolem. My to prozatím děláme takto (deky, hadry, polštáře), ale je to nepraktické. Plánujeme si nechat do okna uříznout sololitovou desku s otvorem na hadici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.8.15 06:47

Ahoj holky :) Bydlíme v bytě v posledním patře a v těchto vedrech mámě v pokojích běžně kolem 32 stupňů. Taky uvažujeme o pořízení mobilní klimatizace, jen jsem se chtěla zeptat, zda je to vhodné pro novorozence a jestli je to fakt k něčemu? Děkuju za reakce!

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
10.8.15 07:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky :) Bydlíme v bytě v posledním patře a v těchto vedrech mámě v pokojích běžně kolem 32 stupňů. Taky uvažujeme o pořízení mobilní klimatizace, jen jsem se chtěla zeptat, zda je to vhodné pro novorozence a jestli je to fakt k něčemu? Děkuju za reakce!

zalezi jak mate velkej byt - nam třebas vůbec evychladila co jsme chteli jen to zralo elektriku takze jsme si museli nechat udelat klasickou klimosku v bytu tu na zed pan prisel vypocital m2 naplanoval kam ji dat aby jaka část vychladila jakej kus v byte a pridelala se a je to moc super věc mame ji uz 5 let urcite a nedam na ni dopustit a deti mam 6 let a 1,5 a zadnej problém jde jen o zvyk na ni :palec:

• Citovat
  • Upravit
13743
10.8.15 07:30

Záleží, jestli ji seženeš.. Všude vyprodané..Teda koukala jsem na cca 7 stránek (elektro a specialky) :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31903
15.2.16 18:57
@Králičice píše:
Záleží, jestli ji seženeš.. Všude vyprodané..Teda koukala jsem na cca 7 stránek (elektro a specialky) :zed: :lol:

oživuji téma, za pár měsíců bude aktuální :,(.Máte, prosím, někdo mobilní klimatizaci bez hadice, co kondenzuje vlhkost do vylévací nádržky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama