Jak řešit inkontinenci v mladém věku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.10.13 13:06

Močová inkontinence

Ahojte holky,

je mi fakt trapně tak se omlouvám za anonym.Je mi 26 let a zhruba 3 roky trpím touto nepříjemnou věcí. U urologa jsem byla ale vzdala jsem to po první návštěvě kdy mě přesvědčoval že v takto mladém věku tuto nemoc mít nemohu :think: dědek. Nechala jsem to teda být s tim že jsem si zvykla nosit pořád vložky za den nutno vyměnit tak dvakrát. Zajímalo by mě zda tím také někdo trpíte a zda jste byli na nějaké léčbě. Uvažuji o nové návštěvě po porodu se mi to ještě zhoršilo i přes cvičení pánevního dna jsem z toho zoufalá

díky všem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8742
3.10.13 13:14

Na inkontinenci jsou léky, při těžší formě operační řešení. Podstoupila ho tchyně mé nejlepší kamarádky a efekt vynikající. Určitě to nenechávej být-protože psychicky to nikdo dobře nenese. Vyhledej jiného lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
3.10.13 13:17

Co to bylo za urologa? :zed:
Najdi si jiného, určitě to lze řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.13 13:17

Zakladatelka

Děkuji moc :-( je mi z toho na nic vadí mi to i při sexu prostě mi to narušuje život. Mám malou dcerku a neumím si představit jí nechat doma a jít na operaci mám to docela hodně a ve 26 letech je to kord strašní:-( pořád myslím na to co bude v 50 letech když už ted mám toto 8o :,(

• Citovat
  • Nahlásit
16421
3.10.13 13:23

Určitě si ale k dr. zajdi, možná zkusíte nejdřív léky. Zbytečně si znepříjemňuješ život. Jdi k jinému dr. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6757
3.10.13 13:54

No, pokud urolog nepomohl, tak zkus nefrologa. Dcera si ucvrkávala-spadla na kolečkových bruslích a mokro, dobíhala na poslední chvilce. Myslela jsem si, že to bude od nervů-je to divoch a asi bude mít nějakou tu hyperaktivitu nebo tak),ale ¨Mudra nás nejdřív poslala na nefrologii tam ji byl zjištěn zánět ledvin(i když teploty nemlě, nic ji nebolelo) brala ATB a kupovivu její problém zmizel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6757
3.10.13 13:55

Jo, dceři je 11let takže opravdu je zralá dost na to aby si už do gatí necvrnkala.(aby si někdo nemyslel, že píši o 3leté holčičce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
3.10.13 15:17

Nevim odkud jsi, ale vyborna na tuto problematiku je ingrid palascakova z rehaspring, k ni se objednej a ta te vysetri, doporuci cilene cviceni a pokud by se to nelepsilo, spolupracuje i s urology, kdyztak mi pisni SZ, napisu vic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35429
9.2.14 16:48
@Anonymní píše:
Ahojte holky,

je mi fakt trapně tak se omlouvám za anonym.Je mi 26 let a zhruba 3 roky trpím touto nepříjemnou věcí. U urologa jsem byla ale vzdala jsem to po první návštěvě kdy mě přesvědčoval že v takto mladém věku tuto nemoc mít nemohu :think: dědek. Nechala jsem to teda být s tim že jsem si zvykla nosit pořád vložky za den nutno vyměnit tak dvakrát. Zajímalo by mě zda tím také někdo trpíte a zda jste byli na nějaké léčbě. Uvažuji o nové návštěvě po porodu se mi to ještě zhoršilo i přes cvičení pánevního dna jsem z toho zoufalá

díky všem

Je to po porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
9.2.14 16:52

Anonymní-zkus najít v okolí urogynekologa, je to o něčem jiném než přímo urolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.7.14 23:54
@Sarah 28 píše:
S inkontinencí jsem se také jednu dobu potýkala, teď jsem ráda, že už je to pryč. Nejdříve jsem také chtěla navštívit urologa, ale řikala jsem si, že zkusím něco vyzkoušet sama. Styděla jsem se za to. Četla jsem diskuse a začala cvičit cviky na posílení pánevního dna, po čase jsem k tomu přidala ještě tabletky. Jedny už nevím jak se jmenovaly, ale ty nepomáhaly. Pak jsem brala dýňové tablety a ty mi pomohly. Přišla jsem na ně přes diskuse na webu.

Zrovna jsem se v jiném tématu ptala, jestli má někdo zkušenost s těmi novými tabletkami na inkontinenci Incovenalem. Doporučili mi to v lékárně a dýně je v tom taky, a ještě víc bylinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.14 00:19

Ahoj je mi 25 let a mam to taky. A to ani deti nemam. Takze koukam ze nejsem jedina takto mlada.

• Citovat
  • Nahlásit
9868
29.7.14 13:45

Nazdárek, já chodím na urologii už skoro od desíti let s častějším močením, jako malé mi bylo dost trapný tam chodit, ikdyž s mamkou a na čas jsem se na to vykašlala, navíc se tam v té době střídali asi tři urologové tak to bylo takové naprd a já jsem tam chodit přestala, jenže problémy samozřejmě nezmizely, přibyl i ten únik moči, tak jsem tam pak skoro po deseti letech, když už byl u nás ve městě urolog na stálo začala chodit znova, myslela jsem si že dostanu vynadáno, za to vynechání, ale pan doktor byl naštěstí moc hodnej, nakonec jsem přiznala i občasný únik moči, diagnostikoval mi hyperaktivní močový měchýř, tak ho to ani neudivilo, to k tomu občas patří též… no vystřídala jsem řadu přášků, který nic moc nepomáhali až mi pak napsali vesicare, ten mi na čůrání trochu pomohl no a na úniky jsem byly vyslána na speciální rehabilitace na cviky pánevního dna, kde mi i měřili jak je mám silné speciálním přístrojem a vyšlo mi, že teda nic moc, tak jsem cvičila a dost se to zlepšilo. Teď jsem tedy těhotná a mimčo se nejraději válí po močáku, takže opět bez vložek ani ránu, ale snad se to pak po porodu zase srovná a ikdyby ne, už vím že se nemám bát to doktoru říct. Pokud má někdo podobný problém, určitě bych poradila překonat stud a začít to řešit, bohužel se může stát že narazíte na urologa vola, pak to chce holt zkusit jiného. na stránkách o hyperaktivním měchýři jsou myslím i vyjmenovaní doktoři kteří se tim přímo zabývají. Ale pokud máte větší města daleko, tak je to o štěstí jaký urolog je zrovna u Vás nu, holt pak jedině jezdit dál. tak všem s podobnými problémy držím palce a přeji odvahu k řešení a štěstí na doktory ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.9.14 20:01

po měsíci

Tak jsem tady asi po měsíci a půl, jak jsem tu psala naposled. Koupila jsem si ten Incovenal a k tomu se snažím posilovat pánev a také poševní svaly. Pozoruju fakticky zlepšení, sice si pořád ještě beru hlavně ven mezi lidi vložku, ale v posledním týdnu ji v podstatě nemusím měnit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
26.7.15 11:12

lepší doktor

@Bábrdl píše:
Co to bylo za urologa? :zed:
Najdi si jiného, určitě to lze řešit.

Souhlasím s Bábrdl - na doktorovi fakt záleží. Střetla jsem se s podobným problémem asi před rokem a půl a velice mi pomohl doc. Otčenášek (http://www.urogynekologie-otcenasek.cz/). Hlavně neměj zbytečné obavy a jdi do toho! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat