Mozkové komory plodu

23.7.15 12:14

Mozkové komory plodu

Chtěla jsem se zeptat Vás, co již mají své krásné miminko. Našemu miminku naměřili ve 26+6tt hodnoty mozkové komory (8,5mm a 9mm) a vše ostatní bylo v pořádku. Zajímalo by mě proto, zda je tu někdo, komu také lékaři zjistili, že plod má hraniční hodnoty (ta je prý 10 mm) a jak to nakonec dopadlo? Moc Vám děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4068
23.7.15 12:42

Nevím jestli ti pomůžu, ale malému na KO našel nějaké cysty nebo co v mozku a řekl mi že je to běžné pro vývoj a že se to vstřebá, do další KO jsem byla nervozní jako pes, další KO jsem měla za 14 dní a po cystách ani památky a ted je málému skoro 3 roky a je ok.

ted jsem ještě koukala co jsem měla psáno v průkazce a jestli jsem to dobře přečetla, tak tam mám cysta 4mm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 12:53

Děkuji za odpověď, ale o cysty nejde…jde o mozkové komory…velikost…no asi uvidíme…za měsíc mám jít na kontrolu, ale chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo náhodou podobné zkušenosti…i tak moc děkuji ještě jednou za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
23.7.15 13:07

Tak jestli mas jit na kontrolu az za mesic, tak to nic snad nebude, to by te dr. Pozval driv urcite, pokud by se mu to nezdalo. Klidek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
23.7.15 13:17

Jestli dal kontrolu za mesic, tak je to ok, jen si to pohlida, si myslim :) My meli v podobnem tydnu problem s okem a celym ocnim obloukem kostnim… nevidela ho, a ze se pry uvidi priste… zkusena a normalni flegmaticka doktorka velmi znervoznela… no a oko ma a i vse okolo :) proste utz nezobrazil vse, prcek byl hodne dole…
Mozna bude mit proste malou hlavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
23.7.15 13:43

@zuzanazuza nám v 18.tt našli v mozku v pravé hemisféře jakousi dutinku a byla jsem s tím během 24 hodin u 3 doktorů, jak mě honili od čerta k ďáblu..celém konzilium se nade mnou v ambulanci v nemocnici sešlo.. Strašili, že se nevyvíjí jedna hemisfera.. chodila jsem pak co 14 dní na kontrolu.. Závěr byl, že viděli ani sami nevěděli co a zbytečně nás k smrti vystrašili.. máme krásného zdravého šestiletého kluka :) Jo a u holky zase ve 24.tt naměřili cosi hraničního u ledvin..a taky pak bylo vše OK. Neplaš.. častěji je to nakonec OK než že je opravdu problém.. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
23.7.15 17:18

Ahojky, mě u mimča naměřili v 16tt na mimořádném UZ 11mm a všichni doktoři mi říkali, že je to hraniční ale stále v normě. Pro jistotu jsem šla na plodovku, protože předtím zas hlídali srdíčko a na začátku těhu jsem špinila. První výsledky byly zatím v pořádku tak uvidíme na kompletní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 14:26

Moc děkuji všem za povzbuzující zprávy…jsem klidnější…věřím, že to nakonec bude jen vyšetření „pro jistotu“. Moc vám všem ještě jednou děkuji. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
29.7.15 15:37

@zuzanazuza Ahoj, tak ještě další uklidnění, kompletní výsledky z plodovky máme v pořádku :) A to jsem na ní šla kvůli zvětšené komoře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 06:51

Ahoj, tak to je skvělá zpráva :-) děkuji za info…věřím, že my jsme taky v pořádku…jen člověk na to musí myslet…co kdyby…atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.8.15 06:38

Ahoj. Tak vše dopadlo dobře. Komory mají teď standardní velikost - zmenšily se a kontrola bude až po porodu tzv. „pro jistotu“ :-) Tak jsem moc ráda :-) Možná přeci je byla paní doktorka jen moc pečlivá a já se obávala zbytečně. Moc Vám všem děkuji za příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.8.15 09:48

@zuzanazuza Gratuluji k dobrým výsledkům, tak hlavně aby už vše bylo v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.15 20:31
@zuzanazuza píše:
Děkuji za odpověď, ale o cysty nejde…jde o mozkové komory…velikost…no asi uvidíme…za měsíc mám jít na kontrolu, ale chtěla jsem se
zeptat jestli nemá někdo náhodou podobné zkušenosti…i tak moc děkuji ještě jednou za odpověď. [/citace @zuzanazuza dobry den mám stejný problém, jsem ve 20 TT a na velkém ultrazvuku nám zjistili zvětšení mozkových komor jedna 9mm a druhá 10 mm samozřejmě jsem se vyděsila a rozplakal a sestricka za mnou přišla do kabinky a uklidňoval a mě že to není nic dramatického a že všechny miminka nejsou podle pravítka v pátek mě čeká konziliarni 3d ultrazvuk v Ústí nad Labem tak jsem taky nervózní, ale podle toho co jsem všude možné vycetla je 10 mm hranicni. Také mě moc uklidnilo že spousta kamínek psalo že vše dopadlo dobře :), všem držím palecky a přejí štěstí a zdravý :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.15 20:41

mozkove komurky

Dobrý den jsem ve 20tt a na velkém ultrazvuku nám zjistili zvětšení mozkovych komurek jedna 10mm a druhá 9 mm paní doktorka nám řekla že to není nic dramatického ale poslala nás na konziliarni ultrazvuk v Ústí nad Labem. Samozřejmě jsem se vyděsila a rozplakala ale sestricka za mnou přišla a řekla mi že všechny miminka nejsou podle pravítka ať nemám strach. Na uz nás objednali na pátek za což jsem řada protože někdo čeká i měsíc. Četla jsem spoustu pozitivních prizpevku které mě trošku uklidnili za což jvem Vám vděčná, ale stejně mám pořad trošku strach. V pátek dam vědět jak jsme dopadli, všem Vám přejí hlavně zdraví :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
6.10.15 09:15

Jsem laik, ale postranni komory maji normu uvadenou do 10mm… tedy jste „jen“ na hranici. Podrobnejsi vysetreni neni nikdy na skodu :)
Vsechno bude fajn, ale je to stres, chapu… hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama