Možná dědičná hluchota?

13118
27.2.10 20:37

Možná hluchota?

Dobrý den,
s přítelem se chceme od začátku měsíce snažit o miminko.Jeho sestra je hluchá a dozvěděla jsem se že její dr.říkal, že příteli hrozí že naše dítě na 50% bude taky hluché, pokud je to dědičná vada.To totiž nikdo neví, ona brala antibiotika jak se narodila(měla zápal plic) a nikdo neví zda to je dědičné bo z antibiotik.Tak mám trochu strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16291
27.2.10 20:40

Ahoj, a nedá se tahle dědičná vada taky vyzjistit z krve? Mi dělali testy jestli jsem přenašečka DMD (naštěstí nejsem) a ještě máme díky tatíčkově rodině otosklerozu, jen jsem nepochopila jestli to můžou mít i kluci nebo ne, když doktor říkal že přenašeči tohoto jsou chlapi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13118
27.2.10 20:45

Co je DMD?Nevím jak se to zjištuje, vím jen že po porodu dělají dítěti nějaký screening a tam mu měří sluch, ale nevím, zda už v bříšku se to dá zjistit.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36945
27.2.10 20:51

Hele neříkal to dr. o jejích dětech?

50% riziko je totiž u dominantně (autozomálně nebo gonozomálně, to je jedno) dědičných chorob - a takouvou tvůj přítel přženášet nemůže, protože by musel tu nemoc mít (musel by být hluchý)

pokud by měl na mysli některou z recesivně dědičných chorob, riziko u jejích dětí by bylo minimální, musela by mít smůlu na partnera se stejnou mutací… a riziko u vás by bylo ještě poloviční vůči ní (oba byste museli být zdravými přenašeči genu)
gonozomálně recesivně dědičné choroby vůbec nepadají v úvahu, u těch jsou naopak muži nemocní a ženy zdravými přenašečkami

myslím si, že riziko u tebe a přítele je prakticky rovno nule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
27.2.10 22:37

Měla jsem neslyšící sestru a byla jediná v celé rodové linii, nikdo před ní ani po ní se neslyšící nenarodil. měla jsem obavy při těhotenství, ale na genetice mi řekli, že je to velice nepravděpodobné. Dcera slyší jak ostříž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jjelena
27.2.10 23:03

Moje mamninka má vysokou ztrátu sluchu, slyší s obtížema, naslouchátko ani operace nepomůžou. Já jsem zdravá jako řípa a i obě moje dcery. Sourozence nemám, tak rodinnou linii nedám. Držím palce, at to dobře dopadne.
A polož si zásadní otázku… Miluješ svýho partnera v dobrém i zlém? Pokud ano, tak byste určitě oba milovali i nemocné dítko, nemám pravdu?

• Citovat
  • Nahlásit
18308
28.2.10 08:33

Postupným hluchnutím (nevím jestli to byla otoskleróza) trpěl i Ludwig van Beethoven ( a jaký to byl skladatel…) A v rodině Johanna Sebastiana Bacha ( a taky Bedřicha Smetany) se toto vyskytlo… v kombinaci s dědičným hudebním nadáním. A pak se v tom vyznejte, jak říkala Jana Hlaváčová v třetím dílu Básníků… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13118
28.2.10 16:23

Díky, snad se nám to vyhne.Doufám, že to budem mí jako Sati a byla to jen náhoda, nic víc!Ale je jasné, že se budu bát aby bylo mimi zdravé po všech stránkách ne jen ušních.To budou nervy :-? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat