Mrté moře s 16měsíčním dítětem

2
11.6.15 22:37

mrtve more

Dá se jet k mrtvému moři s 16 měsíčním dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6531
11.6.15 22:42

Tak já byla u Mrtvého moře jen asi na dva dny v rámci větší cesty po Izraeli a s takhle malým dítětem bych to nedoporučovala. Nevím jestli plánuješ jen výlet a zbytek dovolené jinde anebo celý pobyt tam. Ale v moři se cabrat nedá, děti vodu ochutnávají, rády cákají apod. a to tam jaksi nejde. Zdravotně je to určitě dobré, ale bála bych se, aby se prckovi nedostala voda do očí, pusy, taky třeba blbý záděra jak to bolí… Ke všemu kolem nic není, žádné atrakce pro děti, s stín v podobě stromů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
11.6.15 22:46
@mischelinka píše:
Tak já byla u Mrtvého moře jen asi na dva dny v rámci větší cesty po Izraeli a s takhle malým dítětem bych to nedoporučovala. Nevím jestli plánuješ jen výlet a zbytek dovolené jinde anebo celý pobyt tam. Ale v moři se cabrat nedá, děti vodu ochutnávají, rády cákají apod. a to tam jaksi nejde. Zdravotně je to určitě dobré, ale bála bych se, aby se prckovi nedostala voda do očí, pusy, taky třeba blbý záděra jak to bolí… Ke všemu kolem nic není, žádné atrakce pro děti, s stín v podobě stromů…

Planujeme to jako léčbu pro mě, mám lupenku, tak se ji chci zbavit :D a řešíme jestli brát malou sebou, nikdy jsem od ní nebyla dyl jak den tak nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6531
11.6.15 22:50
@Radus123 píše:
Planujeme to jako léčbu pro mě, mám lupenku, tak se ji chci zbavit :D a řešíme jestli brát malou sebou, nikdy jsem od ní nebyla dyl jak den tak nevím…

no tak jen let do Izraele je dlouhý, pobyt u Mrtvého moře po celou dobu fakt nedoporučuju, je tam šílené horko v sezoně, žádná zeleň, není to tam zařízeno na malé děti, fakt jak konec světa (samozřejmě to má své kouzlo, ale nevím pro tak malé dítě). Cáknutí do oka nebo do pusy je risk, musíš hned vylízt z vody a řešit, což s tak malým dítětem asi neovlivníš, jestli cákne. Jinak se dá jet třeba do Eilatu v izraeli a k Mrtvému moři jen na výlet. Počítej ale s tím, že vzdálenosti jsou velké, my třeba z Eilatu letěli do Jeruzaléma a pak busem k Mrtvému moři a bylo to úmorné. Mémě mladšímu dítěti budou tři a rozhodně bych ho tam nebrala. Co zkusit jiné (jakékoli) moře na lupénku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7499
12.6.15 00:09

Ve Španělsku je laguna Mar Menor, říká se tomu druhé Mrtvé moře. Jela bych rozhodně tam, zvlášť, když bude cestovat i batole. http://www.cestopisy.net/…e-evropy.php

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
12.6.15 12:00

Nebrala bych. Dítě ve vodě upadne a je průser. Nesmí se voda dostat do oči, napít se a tak. Ta voda je dost agresivní. na lupenku určitě super ale pro dítě určitě ne. My plánujeme jet do podhajský - podobná voda, ale jsou zařízený i pro děti. Ja tam chci kvůli příteli - má astma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
12.6.15 13:49

@achesa1 Podhajska je fajn. Jen je to tam samy cesky duchodce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
12.6.15 18:06

@Black Cat my tam jeste nebyli, tak uvidíme :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
13.6.15 11:31

Já tam byla před rokem konkrétně v Ein Gedi Spa a můžu doporučit. K Mrtvému moři jezdila kyvadlová doprava každých asi 10 minut a byli jsme tam asi za minutu. Venku jsou sprchy. Hotel má spoustu procedur. Ale dítě bych tam určitě nebrala, po polknutí vody to nebylo příjemné a pokud jsi trochu spálená tak taky nic moc :) Vedro tam bylo ale nebylo to zas tak šílené, alespoň ne pro mě.

Určitě bych jela ale sama, je to krásný zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat