MŠ v Hradci Králové

dabo
23.2.10 18:57

MŠ v Hradci Králové

Ahojda, nemáte prosím některá zkušenost s mateřskými školkami v HK Malšovicích? Jsou tam 4 a nevím kam si podat přihlášku. Sice máme ještě rok čas, 3 mu budou až 2011. Moc díky za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12300
23.2.10 19:05

Ahojda zdarvím do Hradce z Hradce :mavam:
Tak mi jdem do školky teď v září, teda doufám že mi ho vezmou, prý je to v Hradci dost masakr. Ale my jdem na Slezský předměstí takže s Malšovicema ti neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
23.2.10 20:19

Můžeš mi prosím napsat jak to vypadá se školkama na Slezským v HK?Oni bydlí totiž tam,tak aby to měli blízko :wink:

Švagrová to teď začíná zjišťovat,neteři budou 3.12. 3 roky a musí nastoupit do práce a tak má stach,aby ji malou vzali :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12300
23.2.10 20:35

Rendule na Slezským je několik školek, my se budeme hlásit do Slavíčkovi což je školka u základní školy Jih u Intersparu. Spadá pod školku v Lužické ulici takže se půjde k zápisu do Lužické. Tam jsem chodila i já když jsem byla malá a teď tam chodí kamarádky syn a nemůžou si to tam vynachválit. Mělo by se tam dojít pro přihlášku a nechat si jí vyplnit od doktorky a nejspíš i od zaměstnavatele /to ještě nemám zjištěný jestli je to nutný/ a donést se tam má až k zápisu sebou. Ještě si chválí známá školku Třebechovická, ta je taky kousek od Intersparu směrem k Lidlu. Nesmí se dát přihlášky do více školek, jinak vás hned vyřadí. Ve školce mi bylo řečeno že dítko nesmí mít pleny, samozřejmě přes den, na noc jo, to je jim šumák :-D pak si musí říct že chce na záchod a tak nějak v podstatě samostatně si tam dojít. Základy oblékání, jakože kalhoty nepatřej na hlavu a tak. Jinak můj syn nemluví, to prý nevadí. Uufff to je tak asi všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12300
23.2.10 20:37

Jo s tím že dítku budou tři až v prosinci nevím jestli jí vezmou…je hroznej nátřesk a někdo mi říkal že prostě berou děti jen do Srpna narozený a ty ostatní mají prostě smůlu, jedině až další rok. Tak ať si to zkusí přesněji zjistit, nejlepší je zajít do školky a hodit řeč s ředitelkou, ta v Lužický je moc sympatická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.2.10 20:49

ahoj kamarádka dávala kluka do školky sion a teď tam chodí i do školy, mají tam super individuální přístup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
23.2.10 21:29

Petrucho,já ji to povím,oni ještě zkusí prý školku v Ruseku,protože švagr tam jezdí do práce,sice by to švagrová měla z ruky,ale co,hlavně když Sáru někde vezmou :-?

Moc děkuju :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.9.12 08:40

Školky v Hradci Králové

Dobrý den, ráda bych obnovila tuto diskuzi - prosím Vás, s jakou školkou v Hradci Králové jste spokojené? Dcera se mi nedostala do Kotěrovky, protože je narozená až v září - tak pro příští rok pátrám i po soukromé.. poradíte?
Dcerka mi moc nechce mluvit, tak jsem pokukovala i po logopedech ve školkách - nejvíc se mi podle webovek líbila Mirienglish, ale ta cena.. :think:.. Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7643
15.11.12 12:17

Ahoj, možná předčasně, ale téma školek se nedá nikdy vyčerpat, že? Máte někdo zkušenosti se školkou SION? Případně máte dítko, které tuto školku absolvovalo a následně přešlo na jejich ZŠ? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10933
15.11.12 12:21
@qipa píše:
Ahoj, možná předčasně, ale téma školek se nedá nikdy vyčerpat, že? Máte někdo zkušenosti se školkou SION? Případně máte dítko, které tuto školku absolvovalo a následně přešlo na jejich ZŠ? Díky

@lenkabu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7643
15.11.12 12:28
@Markytkaaa píše:
@lenkabu

o té už jsem tu slyšela od kytka007 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13874
15.11.12 12:34

Čau, já mám Vandu ve školce Sion a jsem dost nadšená ;) Přístup k dětem skvělý, komunikace s rodiči též, řekla bych že se dost snaží i nad rámec školky. Přestup na ZŠ Sion plánuju, budu to řešit až za rok nějak víc, ale co jsem zatím viděla a slyšela, tak se mi i ZŠ velmi zamlouvá.

Ptejte se na něco konkrétního :)

Já ji tam dala protože ji jinde nevzali (byla jsem těhotná)ale o státní školce už vůbec neuvažuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13874
15.11.12 12:35
@mijaja píše:
Dobrý den, ráda bych obnovila tuto diskuzi - prosím Vás, s jakou školkou v Hradci Králové jste spokojené? Dcera se mi nedostala do Kotěrovky, protože je narozená až v září - tak pro příští rok pátrám i po soukromé.. poradíte?
Dcerka mi moc nechce mluvit, tak jsem pokukovala i po logopedech ve školkách - nejvíc se mi podle webovek líbila Mirienglish, ale ta cena.. :think:.. Díky :mavam:

mirienglish stojí 3000 na měsíc pokud vím, levnější soukromá školka v HK není :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7643
15.11.12 13:04

Tak já se smolím se SZ a keliška už je tady ;)
To školkovné, co mají SION na webu je předpokládám za měsíc? takže nějakých 6,5 tis. za plnou docházku? A když je to soukromé, tak předpokládám nemusím čekat nějaký přetlak dětí a honit se tam co nejdřív? Lůca bude mít 3 v srpnu, takže bych ji ráda od září někam udala.
akorát manžel má kapku problém s tím náboženstvím. jenže co jsem tak vytušila, oni nemají náboženství jako samostatný předmět, ale křesťanská tématika se prolíná výukou, takže nenásilně se dětem učí desatero apod? To se mi líbí.
Ono asi když prcek chodí do takovéhle školky, tak asi pak nemá smysl dávat ho do klasické základky, kde musí sedět v lavici celý den, takže si říkám, když už se rozhodneme, tak je to do těch 15ti let. Přeci jen bych ji ráda dala něco navíc a aby to mělo kontinuitu i na další vzdělávání…

A když je dítě nemocné, refundují školkovné, nebo to propadá?

PS: Teď ten lampionový průvod měli naprosto bombovej. A Lůla od té doby doma trsá na „Poslouchat se má, to je rada dobrá, Jonáš už to ví, potkal velrybího obra“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13874
15.11.12 13:36

Hele školkovné platím 3000 (podle počtu odchozených dní se to lehce hýbe ale kolem těch 3000 to je)…na začátku roku podáš žádost o dotované školkovné. Rovnou se na to dotazuj s přihláškou, jestli se jedná o dotované místo, těch je myslím většina. resp vím jen o jedné mamince co platí to plné školkovné. Přihlaš ji okamžitě, těch míst moc není a co vím tak mají pořadník. Nicméně letos je prý snad dost předškoláků. Mají 2 třídy v Malšovicích a jednu taky u nás na Kyjovské (Mor. Předměstí, kousek od konečné Pod Strání). Náboženství prolíná, předmět tam není. Jednou denně se pomodlí, vyprávějí si biblické příběhy. Desatero je neučí jako desatero (že by to jmenovali)ale tak nějak v praxi, jak se k sobě chovat, jak být dobrý kamarád apod. Když je dítě nemocné, neplatíš za promeškané dny jídlo.

Vandě to tam hodně pomohlo, ona byla takové sice samostatné ale ustrašené děcko s tisícem návyků a fobiií (Monk jsme jí oprávněně říkali) a i cizí lidi říkají že se hodně zlepšila co chodí do školky, je tam rok a půl a je k nepoznání.

A mají i dobré akce pro rodiče :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama