Může batole omdlít?

876
17.3.08 15:38

Může batole omdlít?

Ahoj,
dcera (21 měsíců) se právě vrátila od babičky a ta, celá vystrašená, mi říkala, že když byli před obědem v obchodě, tak si Viktorka z ničeho nic lehla na zem, byla úplně bledá, až trochu namodralé rtíky, a když ji zvedla, tak byla ještě tak dvě minutky celkem apatická, ale při vědomí. Od té doby je úplně normální (zlobí apod. :D ).

Musím uznat, že může tchýně trochu přehánět, ale vzhledem k tomu, že mi naopak většinu nepříjemných věcí spíš zatajuje a tohle ji vystrašilo, tak celkem vystrašila i mě.

Může takhle malé dítě mít třeba nízký tlak? Nebo jaká by mohla být příčina něčeho takového. Už se vám to někomu stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2341
17.3.08 15:47

Ahoj,
já bych to tipla na „afektový stav“, mám s tím zkušenost u obou dětí. Vítek to dělal ve vzteku - něco ho naštvalo, začal řvát, ale měl tak dlouhý nádech, až úúúúplně zmodral a pak byl chvíli takový bledý a apatický, přesně jak píšeš. A Míše se to stalo jen jednou a to z bolesti - upadla tak nešikovně na koberci, že si o ten koberec sedřela kůži pod nosánkem.
Takže si myslím, že se holčička mohla o něco uhodit tak blbě, že ji to moc bolelo. Nebo jí babička nechtěla něco důležitého koupit :wink: Podle doktorky to není životu nebezpečné, je teda lepší tomu předcházet. Ale když už dítě zmodrá a je bezvládné, držet vzpřímeně, mluvit na něj, případně fouknout do obličeje nebo trošku postříkat vodou. Já vždycky Vítkovi opakuju DÝCHEJ DÝCHEJ DÝCHEJ! Že byla babička vystrašená se ani nedivím. Vítek mi to poprvé předvedl v 7 měsících a byla jsem s ním zrovna sama doma. Asi 20 vteřin mi na ruce viselo modré bezvládné dítě - zkuste si to stopnout jak je to sakra dlouho :( Manžel musel vyzvednout starší holku ze školky, já byla zbytek dne v šoku, manžel mě měl za blázna - do té doby než to brouček předvedl i jemu. Časem jsme si zvykli, hlavně už to kolem 3. roku hodně omezil, ale kdo ho takhle vidí prvně, panikaří.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
17.3.08 16:15

Nechci malovat čerta na zeď - ale první, co mě napadlo, byl epileptický záchvat… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
17.3.08 16:29

No to mi doktorka taky tehdy říkala, že by se podobně mohla projevovat epilepsie. Pořádně proklepni babičku, co tomu předcházelo. Pokud se vztekla nebo uhodila, nemusí o nic jít. Jestli to fakt bylo z ničeho nic, radši se nechte objednat na EEG, to už by ti doktorka řekla co a jak. My jsme na žádném vyšetřením nebyli, u Vítka to byly opravdu evidentně vzteky.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
17.3.08 16:46

Katcho nestraš 20ti vteřinama! Stačí mi, když Aneta zapomene chvilenku a jsem krapet mimo (myslela jsem, že dělá totéž, co o narození, ale slovy manžela to bylo daleko horší). Modrá, zapomene se nadechnout. Zatím zabírá fouknout do obličeje. Ale takhle se k Estivillovi za pár měsíců nedopracujem…

Jinak souhlas - probrala bych to s babičkou a pro jistotu bych se zeptala doktorky. Při prvním takovém stavu bych to asi s dr radši probrala a dál uvidíte. Snad to bude afektový stav…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
17.3.08 17:19

No já jsem ji těsně před tím babičce dala a myslím, že to mohla být i slabost z hladu, protože hlad asi měla. Myslím, že tomu nepředcházela zuřivost, protože to by mi řekla. Bouchnout se mohla. I když ona většinou strašně řve, když se bouchne. Taky nevím, jestli třeba babička nepřehání… Pro jistotu zavolám ráno doktorce a zeptám se, příp. zajdem na nějaké to vyšetření, za to nic nedám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
30.3.12 16:01

Ahoj maminky.Moje dcerka před chvilkou měla jakýsi záchvat.Hrála si,najednou asi dvakrát zakňourala a pak se prohla úplně v křečí do luku,očička vyvrácený,nemohla dýchat a pak byla uplně hadrová.Celé to trvalo nejdýl 30 vteřin,pak se nadýchla a všechno v pohodě.Chvilku ještě brekala a teď spinká.Jsem z toho pěkně vyděšená.Foukala jsem jí do obličejíku a křičela její jméno.Hlavou mi běžela studená sprcha,nebo vlastně co se v tu chvili dělá a co to proboha mohlo být za záchvat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
30.3.12 16:17

Petrus, takhle se projevuje i epilepsie, nechci malovat čerta na zeď, měl by ji rychle vidět neurolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
30.3.12 16:18

:( to zas byl výmysl jedna diskuze za 5 dní…člověk potřebuje rychle poradit a než najde podobné téma tak to zabere dost času a ještě když nenajde hodně podobné… :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
30.3.12 16:19
@Ester13 píše:
Petrus, takhle se projevuje i epilepsie, nechci malovat čerta na zeď, měl by ji rychle vidět neurolog.

Také jsem nad tím přemýšlela :( ale v rodině jí nikdo nemá…jak vlastně vypadá záchvat ve vzteku?Nemohlo by to být i to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
30.3.12 16:21

Mohlo, ale chtěla bych mít jistotu. Ona normálně takhle spinká, nebo byla hodně unavená? Nechci tě děsit prosím Tě, ale chtěla bych vědět, jestli to náhodou epi není, takhle od počítače ti nikdo neřekne, Znáš své dítzě nejlíp, ale pokud to vypadalo takhle, jela bych na neurologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
30.3.12 16:25

Mě tohle dělá dcera když řve jak prokoplá.Řve řve a najednou se skácí.Jednou jsem jí musela vrazit facku, aby se vzpamatovala a nadechla, nic jiného nezabralo, to jí bylo něco přes 3 roky.Jak píšeš ty, prostě padla jak hadrová panenka.Ale u nás je to tím, že vyřve všechen vzduch, nebo jak to mám říct, a pak se nemůže nadechnout.
Pokud to bylo u malý z ničeho nic, pelášila bych k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
30.3.12 16:29

Právě, pokud před tím jen dvakrát zakňourala, radši bych jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
30.3.12 16:34

No je pravda že kňourla,pak se rozbrečela a pak se to stalo.Ona takhle odpoledne chodívá spinkat normálně,to jo.Já jsem byla tak v šoku že se mi to všechno vybavuje až teď.Ona občas když se vzteká tak se zalyká,ale nikdy to nebylo tolik,proto jsem tak vyděšená.Seděla u topení,tak je možný že se i bouchla a já to neviděla?Ach jo,úplně mě z toho bolí žaludek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama