Může plod dohnat svou velikost do 12tt?

Anonymní
20.10.20 11:13

Může plod dohnat svou velikost do 12tt?

Ahoj holky,
obracím se na Vás protože jsem tady nenašla odpověď na svou otázku. Jsem poprvé těhotná, v srpnu kvůli pracovním cestám proběhl jen jeden styk s manželem a nejde mi do hlavy, že celou již po druhé vycházíme o 5 dní mladší. Ovulaci si neměřím, ale najdu tady někoho, kdo věděl kdy dítě dělali a taky mu to nevycházelo podle UTZ o pět dní? Nejdříve jsem byla podle PM 6+6 (crl 4,9mm) a vycházelo to 6+1 dle UTZ, teď jsem byla dle PM 9+5 (crl 22,6 mm) a dle UTZ 9+0. Jde mi o to, že vím kdy jsme měli sex a gynekolog má velice kvalitní ultrazvuk na němž se dělá i 1. screening a ten mi tvrdí, že je plod mladší… ke špatnému měření se proto moc nepřikláním, ale myslíte si, že by se to ještě mohlo srovnat do 12tt tak, aby dítě bylo trochu blíž k tomu termínu? Protože jinak by spermie čekaly 5-6 dní ve vejcovodu a to všude čtu, že je téměř vyloučeno… :nevim:

Anonym jelikož ještě nejsem po dokončeném 12tt.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8222
20.10.20 11:16

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
20.10.20 11:21

Vubec nestresuj. Spermie si můžou počkat i těch 5 dní. A i to nejpřesnější měření je jenom odhad, rozhodují milimetry. Celkem mě pobavilo, že specifikuješ styk s manželem, on byl i styk s někým jiným? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
20.10.20 11:25
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51462
20.10.20 11:26
  1. datum sexu klidně můž datu oplodnění až o 5 dní předcházet
  2. sebezkušenější doktor se sebepřesnějším ulrazvukem to měří s přesností plus minus týden
  3. tempo růstu je různé a jestli se to bude lišit do týdne, neděje se absolutně nic

Mně první dítě ujíždělo o 5 dní, druhé o týden, datum oplodnění (nikoliv sexu) jsem znala přesně a naprosto nikdo se nad tím nepozastavil. Jedno dítě se narodilo 14 dní před termínem, druhé 5 dní po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 11:26

Ne, tím jsem chtěla spíš apelovat na to, že vím kdy to bylo když byl jenom jeden… proto mě těch pět dní zaráží… vůbec jsem s takovým rozestupem v měření, který se opakuje každý ultrazvuk nepočítala…těch pět dní mi prostě potvrzují už podruhé, tak mě zajímá, jestli někdo měl podobnou zkušenost a třeba mu to ve 12 tt zázračně sedělo, nebo se to trochu změnilo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 11:30

2 z mych 4 deti byly mladsi. Vedela jsem presne, kdy byl styk a utz to az do porodu ukazoval, ze vznikly az za 5 dni. Spermie si klidne pockaji. A obe jsou to holky.

• Citovat
  • Nahlásit
5251
20.10.20 11:41

Nechápu moc proč to zkoumas, pokud jsi byla věrná, není to jedno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
20.10.20 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
obracím se na Vás protože jsem tady nenašla odpověď na svou otázku. Jsem poprvé těhotná, v srpnu kvůli pracovním cestám proběhl jen jeden styk s manželem a nejde mi do hlavy, že celou již po druhé vycházíme o 5 dní mladší. Ovulaci si neměřím, ale najdu tady někoho, kdo věděl kdy dítě dělali a taky mu to nevycházelo podle UTZ o pět dní? Nejdříve jsem byla podle PM 6+6 (crl 4,9mm) a vycházelo to 6+1 dle UTZ, teď jsem byla dle PM 9+5 (crl 22,6 mm) a dle UTZ 9+0. Jde mi o to, že vím kdy jsme měli sex a gynekolog má velice kvalitní ultrazvuk na němž se dělá i 1. screening a ten mi tvrdí, že je plod mladší… ke špatnému měření se proto moc nepřikláním, ale myslíte si, že by se to ještě mohlo srovnat do 12tt tak, aby dítě bylo trochu blíž k tomu termínu? Protože jinak by spermie čekaly 5-6 dní ve vejcovodu a to všude čtu, že je téměř vyloučeno… :nevim:Anonym jelikož ještě nejsem po dokončeném 12tt.

I nejlepší UTZ měří pokaždé „jinak“.. jednou to lékař nakloní jinak, už má dítě o pár mm míň což znamená, že je mladší :) také to může by tím, že spermie jsou potvory a dokážou si na vajíčko počkat :) 5 dní nic není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 11:46

To je tady nějaký trend nebo co, pořád na každého hned házet nevěru? Pročítám tady ty diskuze a vždy se tam někdo takový najde… mám jen běžné obavy… a hlavně svůj dotaz mířím na to, že se píše, že ve 12 tt je měření nejpřesnější, tak jestli se najde někdo, kdo měl v měření před 12 tt nějaký výkyv a na 1 screeningu to třeba sedělo…nebo byly hodnoty jinak. Nic víc, nic míň :-)

• Citovat
  • Nahlásit
2494
20.10.20 11:46

U nás taky bylo měření dost nepřesné do cca 12 týdne i déle. Já věděla přesně den ovulace. Doktor nameri o milimetr jinak a už je to nepřesné. Buď v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
20.10.20 11:52

Já jsem přesně věděla, kdy byl pohlavní styk.
Doktor říkal, že sperma podle nové studie přežije až 5 dní. Takže mi TP posunuli o těch 5 dní dozadu* oprava.

Příspěvek upraven 20.10.20 v 14:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 11:55

Dopředu? neměli ti ho posouvat spíš dozadu?

• Citovat
  • Nahlásit
3516
20.10.20 11:57

Tak u mě to úplně na první kontrole nesedelo, mimino bylo o týden mladší… už jsem měla strach, ze zanikne. Na další kontrole za 14. dni byl pro změnu o týden ještě větší. Na screeningu mi posunuli nakonec termín o 8 dni dopředu, ze je plod větší. Jsem ve 35. týdnu a pořad je víc než týden popředu, ale jsou to odhady. Taky jsem věděla, kdy byl oplodnujici sex. Proste neresim. Jsou to odhady. U prvního syna to bylo to samé, nakonec jsem ten týden přenášela co mi dali termín a narodilo se mi úplně normální mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 11:58

Já bych se nestresovala. Tenkrát jsem byla na kontrole u jiné dr a ta mi řekla, ze malá má být nyní velikostne na 32tt a je velikostne na 37tt 8o
No týden jsem nespala. Pak jsem měla svoji a nakonec byla ještě o dva týdny menší. Takže za mě proste kdo jak měří. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama