Reklama

Může se ABKM vrátit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maličká.8
Nováček 8 příspěvků 22.12.16 19:38
Muze se ABKM vratit?

Ahoj holky,

rada bych poprosila o vase zkusenosti. Nejdrive popis problemu.

Synovi je 8 mesicu. Je na HA mleku. Uz skoro 14 dni ho trapi prujem a nemuzeme se toho zbavit. Dvakrat mu doktorka delala stery a i odber krve a vse negativni. Brisko mekke. Leky na to nezabiraji (Enterol, Hylak, Hidrasec, Smectu do nej nedostanu). Minuly tyden jsem nasadila Nutrilon allergy care digestive (vzhledem l tomu, ze uziva HA mleko a Nutrilon Low Lactose nema nastepenou bilkovinu) a davala ho do ryzoveho odvaru. Nic se nezlepsilo. Od vcerejsiho odpoledne je tedy pouze na ryzovym odvaru. Snazim se do nej dostat jeste kase, brambor, mrkev, banan, ale bud to nechce nebo jen malinko. Dneska, byt, nepozrel nic mlecneho, tak mel zatim 4 stolice. Cely tyden se motame okolo poctu 5-6 stolic. Pokadi se vzdy rano a po jidle.

Jal dlouho ho muzu nechat pouze na ryzovem odvaru? Cetla jsem, ze den nebo dva a pak postupne zavadet mleko.

V cervenci ho taky trapil prujem, ale ten se pak podarilo zastavit Hylakem a Enterolem. Pil i Nutrilon allergy care, digestive a chvili byl i na Neocate (byt krevni testy alergii neprokazaly). Expozicni test s HA mlekem dopadl dobre a tim padem uz jsme na gastro nemuseli a on pil tohle mleko… Je mi jasny, ze se budeme muset objednat znovu na gastro (pokud prujem neustoupi), ale volny termin nemaji nikde hned a prece ho nemuzu nechat celou dobu prujmovat?

Aby toho nebylo malo, tak mu do toho s nejvetsi pravidelnosti rostou zuby. Pred prujmem mu vylezla jednicka nahore. Je chvilkama i protivnej, rve. Dneska v noci najednou zacal rvat a neslo ho utisit.

Cela vec me dost trapi. Muze se ABKM vratit?

Pokud mate nektera podobnou zkusenost, tak budu rada za odpoved.

Reklama

Reakce:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 19:58

Já se z dovolením s touto diskuzí zaháčkuji. Bohužel neporadím. Ale jsme na tom podobně, 13měsíců. Cca před 3 měsíci začaly průjmy doprovázené šílenou opruzeninou. Dr radila omezit mléko, nasadit Enterol, dieta. To pomohlo. Tak jsme začali zavádět mléko zpátky, po měsíci věe zpět. Výtěr na bakterie negativní, tažke znovu vysadit mléko a mléčné věci. Pomohlo to, už to byla krása a před pár dny aniž by pozřela cokoli s mlékem průjem snad největší co kdy měla, s hlenem, fuj. Opruzená příšerně. Takže dite jen rýže, mrkev, borůvky do rýžové kaše, piškoty, černý čaj. Naštěstí Smectu mi vypila, Enterol znova jedem. JEstli to nezabere tak snad budeme muset přes Vánoce na pohotovost, uprdne si co 15min takže přebaluju a přebaluju :(
Rozbor krve ještě nebyl, k dr jdeme hned 2.1. tak uvidíme, ale prý ty testy na ABKM dost často nejasné, ale teď teda to vypadá na jiné podráždění…
Do pusy ji šahám každý den, zda tam není zub ale nikde nic naběhlého, tvrdého nemá :( Určitě to může být i zubama ale nevím jak dlouho to trvá. My jsme to měli takto u druhého a třetího zubu ale to trvalo jen dva dny těsně před prořezáním.

fia80
Závislačka 2965 příspěvků 22.12.16 19:59

Proč do něj nedostaneš Enterol - toho se dává trošku? Ten mi příje super - rozmíchat v něčem co má rád a dát mu to přes stříkačku?

Nebo co černé uhlí v prášku? Rozmíchat s nějakou kaší nebo přesnídávkou?

Někdy děti mají průjem při růstu zubů.

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 22.12.16 20:11

No jestli mu během týdne nezabral NADC, tak bych to spíš tipla na zuby. Jestli se mu prořezávají první jedničky, tak tím tuplem. I když některé děti trpí při každém zoubku. Syn teda u řezáků průjmy neměl, ale když mu rostla horní stolička, tak měl 3 týdny hnusný nakyslý průjem. (jinak u něj je nakyslá stolice častá, protože po ABKM mu zůstala int.lakt.).
Nedělala bych pokusy v různých přípravcích a nasadila enterol, ten se mi několikrát u něj u průjmu osvědčil. Pokud nezabere, (nám snížil počet stolic na 4 denně, což bylo únosné), tak to bude fakt těmi zoubky. :nevim:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 20:15

@Ha-ni

3 týdny kvůli zubu? Tak to je možný že nám to začíná a akorát je to blbá shoda náhod že předtím reagovala na to mléko…díky za zkušenost.

Maličká.8
Nováček 8 příspěvků 22.12.16 20:17

@fia80 Enterol jsem do nej dostala, ale bez efektu. Jen tu Smectu do nk nedostanu…

Maličká.8
Nováček 8 příspěvků 22.12.16 20:34

@kazda.m Opruzenej zadek ma taky porad. Tim mlikem bez laktozy se mi podarilo odstranit „kyselost“ stolice. Jenze na frekvenci evidentne nema nic vliv. Uz si rikam, jestli ho chudaka tou dietou akorat netrapim…Uz vazne nevim, prevce ho nemuzu nechat bez mleka. Je to jeho hlavni zdroj tekutin a jidla. Prikrmy jsou uz pres mesic boj.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 20:37
@Maličká.8 píše:
@kazda.m Opruzenej zadek ma taky porad. Tim mlikem bez laktozy se mi podarilo odstranit „kyselost“ stolice. Jenze na frekvenci evidentne nema nic vliv. Uz si rikam, jestli ho chudaka tou dietou akorat netrapim…Uz vazne nevim, prevce ho nemuzu nechat bez mleka. Je to jeho hlavni zdroj tekutin a jidla. Prikrmy jsou uz pres mesic boj.

My taky poprvé nasadily ten Nutrilon low lactose, protože jiné tekutiny mě vůbec nepila, a nebyl problém. Teď už jsme UM vynechali protože jakž takž pije, koupila jsem jogurty low lactose a sýr low lactose ale radši jsem je zase vysadila když se objevily problémy.
Zkus ještě omývat a koupat v černém čaji a řepíku. předpokládám že vlhčené ubrousky nepoužíváš. My přešli na perlán a vodu nebo ten řepík. Je to boj :( Navíc teď ty svátky…nikde nikdo..

Maličká.8
Nováček 8 příspěvků 22.12.16 20:57
@kazda.m píše:
My taky poprvé nasadily ten Nutrilon low lactose, protože jiné tekutiny mě vůbec nepila, a nebyl problém. Teď už jsme UM vynechali protože jakž takž pije, koupila jsem jogurty low lactose a sýr low lactose ale radši jsem je zase vysadila když se objevily problémy.
Zkus ještě omývat a koupat v černém čaji a řepíku. předpokládám že vlhčené ubrousky nepoužíváš. My přešli na perlán a vodu nebo ten řepík. Je to boj :( Navíc teď ty svátky…nikde nikdo..

Asi tak. Do toho ty svatky (ani se na ne netesim, mam hlavu plnou tohohle). Navic ani nikdo z doktoru neporadi.
Vlhceny ubrousky pouzivam jen na to, abych ho ocistila z toho nejhorsiho, pak ho omyvam cernym cajem…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama