My snad nebudeme bydlet

Anonymní
18.7.21 23:28

My snad nebudeme bydlet

Ahoj. Jdu se spis vykecat, protoze uz jsem z toho… asi zoufalá.
My snad nebudeme nikdy bydlet ve vlastním.
Koukáme po koupi domku a ty ceny = stav, to je katastrofa. A i když je něco k bydlení a +- nějaká ta mensi rekonstrukce i novostavba vyjde levnějc. A to náš kraj je ještě hodně levný oproti jiným.
Nejsou ani stavebni pozemky, proste bída.
A kdyz uz se objevi nejaky domek, tak stihnu akorát tak prohlídku, neboť nechci bezhlave polozit jistinu no a hned druhý den je fuč. Šetříme, šetříme jak divý a do toho platíme nájem, příjem máme poměrně slušný a prostě i tak náš cíl zatím stále v nedohlednu. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1451
18.7.21 23:45

Já si myslím, že Češi by měli konečně opustit tu ideu vlastního bydlení. Střechu nad hlavou předpokládám máte, takže žádný zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
18.7.21 23:51
@fera21 píše:
Já si myslím, že Češi by měli konečně opustit tu ideu vlastního bydlení. Střechu nad hlavou předpokládám máte, takže žádný zle.

Až mi někdo vysvětlí, jak z průměrného platu, ze kterého jde třetina až polovina na pronájem, našetřit na důchod natolik, abych zvládla do 90 platit pronájem, tak opustím myšlenku vlastního bydlení jako hlavní investice… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
18.7.21 23:58

S bydlenim je to ted spatne. Kazdy taky nemuze bydlet v dome. Zajemcu je hodne a chce to zhodnotit, jestli na to mam. Lidi ziji v byte a maji se taky dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2710
18.7.21 23:59
@Akve píše:
Až mi někdo vysvětlí, jak z průměrného platu, ze kterého jde třetina až polovina na pronájem, našetřit na důchod natolik, abych zvládla do 90 platit pronájem, tak opustím myšlenku vlastního bydlení jako hlavní investice… :D

Není nad to, umřít včas. :lol:

Příspěvek upraven 19.07.21 v 10:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
18.7.21 23:59

Proc nejdete do novostavby, když vychází tolik co stary dům s rekonstrukcí? To nějak nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.7.21 00:01
@fera21 píše:
Já si myslím, že Češi by měli konečně opustit tu ideu vlastního bydlení. Střechu nad hlavou předpokládám máte, takže žádný zle.

Co to meles? To nemyslis vazne ze ne? Jak jako cesi? To snad neni pravda. Ja odjela pracovat do zahranici, abych si jednou prave to vlastni bydleni poridila!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
19.7.21 00:03
@neila píše:
Proc nejdete do novostavby, když vychází tolik co stary dům s rekonstrukcí? To nějak nechápu…

Předpokládám, že z toho důvodu, že ceny pozemku dosahují ceny samotné nemovitosti :D to už je potom takovej pidi novej domeček třeba i za 11 mio :D ale zas záleží samozřejmě kde, že ano..tak jako tak, to nic nemění na tom, že ceny jsou enormně vysoký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
19.7.21 00:11

@Lilypad24 psala, ze jsou levný kraj… novostavba bylo myšleno barak už stojící, develop. projekt třeba = pozemek included :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
19.7.21 00:23
@fera21 píše:

No tak většina to chce hlavně jednou zanechat vlastním dětem, aby právě jednou měly na rozdíl od nás tu výsadu že nebudou muset platit někde enormní nájem/hypotéku a budou moci žít ve vlastním jen za poplatky, víš? 8)

Příspěvek upraven 19.07.21 v 00:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
19.7.21 00:29
@fera21 píše:

Až bude nájem nižší než splátka hypotéky, tak o tom možná bude někdo přemýšlet a tuto variantu si vybere. Do té doby :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
19.7.21 00:39

Kupte zboreninu na dobrém místě, zborte a postavte takovou tu dřevostavbu… Lepší něco než nic… Dobrým místem myslím původní zástavbu, protože tam je zasitovano, obč. Obsluha atd. Třeba i blbou stodolu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21479
19.7.21 00:42
@nototo píše:
No tak většina to chce hlavně jednou zanechat vlastním dětem, aby právě jednou měly na rozdíl od nás tu výsadu že nebudou muset platit někde enormní nájem/hypotéku a budou moci žít ve vlastním jen za poplatky, víš? 8)Příspěvek upraven 19.07.21 v 00:38

To je celkem vtipný. Když si pořídíš děti ve třiceti, tak buď musíš v padesáti natáhnout ráfky, aby jsi teda vyřešila problém s bydlením potomka, nebo dítě přesvědčit, že musí počkat do nějakých padesáti než bude bydlet ve vlastním. A to ještě musíš mít jen jedno dítě nebo se otáčet a zaplatit baráky dva… ;). Tato myšlenka prostě postrádá logiku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
19.7.21 00:53
@Janli píše:
To je celkem vtipný. Když si pořídíš děti ve třiceti, tak buď musíš v padesáti natáhnout ráfky, aby jsi teda vyřešila problém s bydlením potomka, nebo dítě přesvědčit, že musí počkat do nějakých padesáti než bude bydlet ve vlastním. A to ještě musíš mít jen jedno dítě nebo se otáčet a zaplatit baráky dva… ;). Tato myšlenka prostě postrádá logiku…

Ale jdi ty…Ne každý si bere hypo až po narození dítěte, navíc ani tak to přece neznamená, že dítě musí jít už ve 20 do vlastního :P Ale každému jak je mu po chuti ;)
Nicméně chápu že pro někoho kdo si to neumí spočítat to postrádá logiku :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21479
19.7.21 01:12
@nototo píše:
Ale jdi ty…Ne každý si bere hypo až po narození dítěte, navíc ani tak to přece neznamená, že dítě musí jít už ve 20 do vlastního :P Ale každému jak je mu po chuti ;)
Nicméně chápu že pro někoho kdo si to neumí spočítat to postrádá logiku :P

Podívej, ať počítám, jak počítám, tak pokud chci zajistit svým dětem bydlení tak, aby na něj nemusely čekat do padesáti a víc, tak buď musím zemřít brzo nebo těch nemovitostí mít víc. Mám obavy, že ten problém v počtech není na mé straně… :mrgreen: A to, kdy si tu hypotéku bereš, s tím nemá nic společnýho. To je prostě jen o tom, kdy tu nemovitost tomu dítěti uvolníš…
měly na rozdíl od nás tu výsadu že nebudou muset platit někde enormní nájem
Jak zajistíš vlastní nemovitostí, že nebudou muset platit nájem, když v ní budeš do osmdesáti bydlet, to mi prosím vysvětli…To bude tvoje dítě bydlet do padesáti ve stanu… :think:

Příspěvek upraven 19.07.21 v 01:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat