Mykoplazmatická pneumonie

868
31.12.14 17:12

Mykoplazmatická pneumonie

Ahoj,
dcera (5let) měla teď 10 dní ATB Klacid, na RTG byl nález na pravé plíci, bronchopneumonie. Po 2 dnech byla bez teplot, teď dobrala, byli jsme dnes na kontrole kvůli přetrvávajícímu suchému kašli a prý to má stále na plicích a má mykoplazmata. Takže další dávka Klacidu na dalších 10 dní. Máte s tím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1758
31.12.14 17:38

Jojo, ségře bylo asi 15, když to chytla a doktorka jí řekla, že to je chřipka, takže nedostala ATB. Rozjelo se jí to tak, že nechodila do školy skoro 2 měsíce. A je to nakažlivé, dostala jsem to pak já, horečky cca 39, ale bylo mi dobře, jen jsem se dusila a měla šílené záchvaty kašle. Ale už věděli, co to zřejmě je a tak jsem ATB dostala po cca týdnu, kdy jsem dojela domů z intru. Já se z toho vylízala za cca 3 týdny. Nakonec to dostala i máma…skákala okolo nás 2 měsíce tak jí to nakonec skolilo taky a byla doma snad 2 měsíce taky. Jsou to pěkný prevíti. Už si bohužel nepamatuju, kolik těch ATB jsme dostali, já asi jen jednu dávku, ségra myslím víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
31.12.14 18:37

Dcera (6 let) si loni mykoplazma přinesla z nemocnice (kde ležela z jiného důvodu) - kašlala strašně dlouho, ale byla bez teplot - brala taky Klacid, taky jí ho dr prodlužovala, protože stále poslech nebyl v pořádku. Celkem ho brala 16 dní. V rodině to nechytl nikdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15269
31.12.14 19:08

@crazymisha
My to meli tez, klacid 10 dni a pak v polovicni davce na dalsi 2 mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
1.1.15 00:32

@crazymisha
Léčba atypických pneumonií probíhá standardně 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
1.1.15 09:44

Jenže - když to dceři začalo, tak měla fakt dávivý suchý kašel, horečku, zimnici, zvracela. Na pohotovosti jí po vyšetření RTG a poslechu předepsali Klacid. Po dvou dnech jí bylo fajn, po dobrání jsme šli na kontrolní poslech k naší dětské a ta řekla, že jde o mykoplazmata a že dáme ATB na dalších 10 dní. A k mojí hrůze mi řekla, že dcera byla těch prvních 10 dní poddávkovaná, jelikož jí v lékárně namíchali 125mg a dali jí to po pouhých 2,5ml po 12h, místo toho, aby brala 5ml po 12h. Nechápu, jak se to může stát, to neumí lékárník přečíst recept od doktora? :zed: Takže teď bere těch 5ml. A je mi záhadou, že skoro nekašle, kašle tak 3× za den a to jen tím suchým kašlem, nevykašlává.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.15 13:56

Ahoj dcera prodelala tento bakterialni zapal plic fvakrat behem pul roku.Pri prvnim to bylo silene. Porad jsme se podobu tri tydnu vraceli k doktoru.Mala byla bez teplot, ale prokaslala mi dny a noci.Pri tech davyvych zachvatech z kasle zvracela. Kolem pusinky mela kouty, byla bledoucka. Poslechove pokazde cista, rentgen vporadku. Takze nam po dobu tri tydnu jen menili sirupy na kase. Doslo to az tak daleko ze mala dpsla v sede celou noc prochrchlala a prozvracela. Takze jsrm se nastvala a dokopalaho k testum.Kde byly pozitivni mykoplazma.Atb na tri tydny.Po 14 dnech teprve male zlepseni.Pul roku byl klid.Pak opet kasel.Ale nebylo to nijak hrozny.Opet provedeny testy a vyslo stopy na mykoplazma.Opet atb na tri tydny.Jsou to pekny previti, tyhle bakteri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat