Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Prosím moc o radu. Nyní se stěhujeme do baráčku a co se týče mytí oken jsem nešťastná. Nejdou pořádně umýt. Mají na skle zbytky silikonu a všelijaké lepkavé čmouhy, které nejdou dolů. Už si nevím rady. Ocet s teplou vodou, jar s vodou, clin prostě nic nepomáhá. Ikdyž to dané místo stále drhnu několik minut, nic. Nevím jestli se může na sklo u okna použít líh? Má někdo vyzkoušeno?
@dajdy A proč by nešel líh použít? Ale jinak se tedy obávám, že zbytky silikonu leda žiletkou a na zbytek bych zkusila technický benzín.
Lih se pridava bezne v mrazech, aby sla umyt skla, takze v pohode lihem. Priklanim se ale k navodu od @j.a.n.i1, lih na to bude kratky.
Co zkusit odlakovač? Nevím jak na ten silikon, ale na různé čmouhy po rekonstrukci pomohl.
Nějak se mi na stránkách nenačetl. Prosím ještě jednou j. a.n. i1
@dajdy píše:
Návod od j. a.n. i1 se nezobrazuje
Hned druhý příspěvek této diskuze…
Silikon a podobné chuťovky jedině žiletkou, na stavbě jsme okna nejdřív odrbali žiletkou, pak myli několikrát houbou se stěrkou, aby se to trochu odmočilo a až nakonec leštili ironem. Technický benzin funguje taky.
@j.a.n.i1 píše:
@dajdy A proč by nešel líh použít? Ale jinak se tedy obávám, že zbytky silikonu leda žiletkou a na zbytek bych zkusila technický benzín.
jeste jednou viz vyse.
Tak já to vyzkouším a doufám, že něco z toho bude fungovat. Jinak nějaky speciální přípravek asi neexistuje ![]()
@dajdy Určitě existuje, ale musela bys přesně vědět od čeho to je, jsou ředidla různých typů, odstraňovače nátěrů a další srandy, ale blbě se hledá to správné. Ale na ten silikon neznám nic.