Na kolik vás vyšlo lino?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
romca2102
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.09.17 09:49
Na kolik vás vyšlo lino?

Ahoj,
chtěli bysme dát místo koberců lino, ale zajímalo by mě kolik to tak stojí? Chci ho do chodby, kuchyně a obýváku… Obývák máme asi 25m a kuchyň i s chodbou tak 20m (čtverečních). Nedávali jste někdo poslední dobou a kdybyste mi, prosím, mohli napsat na kolik vás vyšlo i spokládkou :kytka:, abych měla nějakou představu :) děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 02.09.17 09:54

@romca2102 Pracuju v podlahářsví. Kvalitní zátěžové PVC koupíš tak za 350,– až 400,–Kč á m2. Celková cena včetně úpravy podkladu (stěrkování), montáže PVC i lišt vychází cca na 700,– Kč á m2. Je potřeba počítat i s prořezem materiálu, málokterá místnost má ideální rozměry na šíři rolí.

Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 02.09.17 09:54

Závisí na firmě ale i kvalitě lina, my pokládali lino pro extrémní zátěž (dva velcí psi) a vyšlo nás i s pokládkou cca na 300 za metr.

Patie
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 02.09.17 09:58

My máme lina za cca 250 Kč/m2, ale je pravda, že jsme dost koukali po ceně - nechtěli jsme investovat víc do bytu, ve kterém budeme jen pár let. Jinak do kuchyně určitě zátěžové - co jsme koukali, tak cena většinou kolem 400 Kč/m2.

romca2102
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.09.17 10:08

Díky, tak koukám, že to jsou docela rozdíly :think: Asi si tady obejdu pár firem a uvidím, musíme se vejít do určitého rozpočtu, tak jsem zvědavá

Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 02.09.17 10:11
@romca2102 píše:
Díky, tak koukám, že to jsou docela rozdíly :think: Asi si tady obejdu pár firem a uvidím, musíme se vejít do určitého rozpočtu, tak jsem zvědavá

Nějaký živnostník ti udělá lepší cenu. Nemá prodejnu, zaměstnance..Nicméně počítej s tím, že teď před vánoci (ano, u nás v práci už máme před vánoci) bude mít dobrý podlahář práci na dlouho dopředu nasmlouvanou. My jsme teď schopni zákazníkům slíbit nejdříve začátek listopadu..

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 02.09.17 10:50

My jsme platili za plochu cca 64m2 celkem kolem 62-65tis včetně práce (strhávali i předchozí koberec co tu byl). Jenže my jsme si nechali udělat i tu stěrku pod lino, bez toho nám to vůbec nedoporučili kvůli nerovnostem. Plus samozřejmě lišty a prahy.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2167 příspěvků 02.09.17 10:53

Záleží na stavu podlahy na lino musí být absolutně rovný a hladký povrch. My jsme chtěli lino do dvou místností a dali bychom před 10 000 jen za vyrovnání podlah, z toho důvodu jsme se rozhodli pro koberce.
Jinak záleží na kvalitě lina. Za pokládku počítej skoro jednou tolik co za lino samotné, aspoň tolik nám nacenili. Je to dražší než pokládka koberce, je tam více lepení.

romca2102
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.09.17 11:07

@Paoloska my to chceme až po Novém roce, ale radši zjišťuji dopředu, abychom co nejvíce ještě dali stranou
@fidorka56 ty jo, tak to je už dost :think: Já myslela, že by se dalo vejít tak do 30 tis :roll: ale my máme teda na chodbě a kuchyně beton, takže to je rovný… V obýváku jsou prkna a ty by měly být taky rovný. Právě kamarádka mají taky lino na takových prknech a žádný nerovnosti tam nemají, tak doufám, že to půjde i u nás
@BlaZenkaB koberce právě máme a jsou v katastrofálním stavu se dvěma dětma. Pořád jen čistím nějaký fleky a už se na to nemůžu koukat.. Cokoliv rozlitýho - flek, drobečky zašlapaný, no prostě koberce už nechci :roll:

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 02.09.17 11:22

@romca2102
Určitě si nechte poradit od odborníka. Nám přišla podlaha taky na první pohled rovná, je to byt cca 20 let starý. Pak nás teda vyvedli z omylu. Chtěli jsme, aby to plnilo svou funkci a něco to vydrželo, tak jsme si raději připlatili :-)

nedline
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 02.09.17 12:22

Já můžu jen poradit, ať si připlatíte..nedávno jsem kupovala lino do technické místnosti, v akci za asi 180,– za metr čtvereční a je úplně na prd…

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2167 příspěvků 02.09.17 12:24

Hele klidně už teď můžete zajít do prodejny, předběžně si vybrat lino a zamluvit termín po novém roce.
K nám takhle zadarmo přijeli, koukli na podlahu a udělali komplet kalkulaci, co vše bude potřeba. Pak se můžeš rozhodnout a když nesložíš zálohu, tak ti maximálně propadne termín a můžeš klidně pak poptávat levnější pokládku jinde.

warita
Extra třída :D 11792 příspěvků 02.09.17 12:32
@romca2102 píše:
Ahoj,
chtěli bysme dát místo koberců lino, ale zajímalo by mě kolik to tak stojí? Chci ho do chodby, kuchyně a obýváku… Obývák máme asi 25m a kuchyň i s chodbou tak 20m (čtverečních). Nedávali jste někdo poslední dobou a kdybyste mi, prosím, mohli napsat na kolik vás vyšlo i spokládkou :kytka:, abych měla nějakou představu :) děkuji

proc lino? Proc ne nejakeou lepsi plouvouci podlahu? Lino je opravdu hodne nesympaticky material.

Sojkka
Závislačka 2618 příspěvků 02.09.17 12:46

@romca2102 mít beton neznamená mít podlahu rovnou. Neřeši se jenom rovinntost, ale samozřejmě i sprašnost betonu.

Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 02.09.17 12:46
@romca2102 píše:
@Paoloska my to chceme až po Novém roce, ale radši zjišťuji dopředu, abychom co nejvíce ještě dali stranou
@fidorka56 ty jo, tak to je už dost :think: Já myslela, že by se dalo vejít tak do 30 tis :roll: ale my máme teda na chodbě a kuchyně beton, takže to je rovný… V obýváku jsou prkna a ty by měly být taky rovný. Právě kamarádka mají taky lino na takových prknech a žádný nerovnosti tam nemají, tak doufám, že to půjde i u nás
@BlaZenkaB koberce právě máme a jsou v katastrofálním stavu se dvěma dětma. Pořád jen čistím nějaký fleky a už se na to nemůžu koukat.. Cokoliv rozlitýho - flek, drobečky zašlapaný, no prostě koberce už nechci :roll:

To, že máte beton, neznamená, že máte rovný a hladký podklad. Beton je třeba téměř vždy vystěrkovat. Prkna můžou být v pohodě, ale taky nemusí. Opravdu je potřeba, aby se na to napřed přišel podívat podlahář. Zaměření a poradenství na místě dělá slušná firma zdarma, stejně jako rozpočet.
Jinak ceny, které uvádí @fidorka56 a @BlaZenkaB jsou naprosto reálné, pokud chceš kvalitní materiál i práci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama