Najednou vybzikaný kocour

Anonymní
24.9.20 20:03

Najednou vybzikany kocour

Ahoj prosim anonym kvuli rodine, mame temer petileteho britaka, nekastrovany. Vzdy byl spise takovy introvent, vetsinou spal a max hodinku byl nejak vice aktivni. Vzdy mel vsechno na salamu, hodne se schovaval za nabytek ale stacilo zasustit a pribehl. Jediny zvuk co mu nejak extra vadil je vysavac, ale zalezl si a po uklidu vylezl. Ale ted? Boji se uplne vseho, i zazvoneni telefonu, rychlovarky, najezi se zasyci a zaleze a pul dne nevyleze na zadny podmet. Pak stavi kdyz bouchnou dvere a zaleze. Minuly tyden jsme nechali dost penez u vet na komplex vysetreni a dnes mi vola, ze ze zdravotniho hlediska je v poradku ze to bude podzimni deprese a at se vyvarujeme hlasitym zvukum..no ale to by jsme museli zit asi ve vakuu. Mam objednane nejake harmonizujici kapky ale moc tomu neverim… nejaky napad jak kocicaka hodit do klidu? Trapim se za nej a nevim jak pomoci :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18511
24.9.20 20:11

Podzimni deprese u kocoura :mrgreen: :mrgreen: neporadim, ale pobavilo, to se priznam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
24.9.20 20:16

Bachovky na míru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 20:16

Chudinka malá, je mi ho líto

teda nedovedu si představit že by reálně kocourek měl mít podzimní deprese 8o
spíše ho jen něco vyděsilo, ne? nevylekal se něčeho? neproběhl tam nějaký randál?? nebo na ulici u domu??

já ty britský miluju a je to můj tajný sen mít jednu doma, tak snad se někdy dočkám
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
24.9.20 20:18

Procházíme s kočkou něčím podobnym :lol: Docela pomáhá kozlík nakapany na nějaký hračce, koupíš v lékárně. Případně nasusena santa kočičí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
24.9.20 20:18

@Hanka1 ehm tomu kocourovi muze mozek na ubytek svetla reagovat uplne stejne jako lidskej. Nas retrivr prodelal takovy nervovy onemocneni a klesl mu jeden koutek. Na nem bylo vylozene videt, jak je nestastnej, ze kdyz se jde napit, padaj mu drobky ze zradla z huby do vody. Nakonec se naucil ten koutek drzet a momentalne ho ma vejs nez ten zdravej. Ale byl opravdu nestastnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50543
24.9.20 20:21

Jestli se netrapi, ze neni kastrovany, ze je sam? My mame Britaka. Ted ma 6,5r., je od 10 mes. vykastrovany, prestoze pouze domaci. My jsme nechteli, aby znackoval doma.
Boji se chlapu, ktere nezna. Kdo k nam chodi casto, tak jsou jeho kamaradi.
A je zavislak na detech. Provokuje je, at si s nim hraji a litaji. Kdyz ma hravou, tak s nim litame vsichni. Kdyby nas nekdo videl, tak si bude myslet, ze patrime do Kromerize. Ted v sobotu to bude druhy tyden, ze mame kocicaka miminko (obycejne kote, ktereho se zbavili). Napred trucoval a koteti nadaval 2-3 dny. Sycel. Ted bez sebe ani krok. Litaji, hraji si. Nekolik let jsem muzi povidala, ze kocour potrebuje k sobe partaka. Tvrdil, ze ho zakousne. Ono to ten prvni den i vypadalo, ze to tak bude. Nastesti jsou uz kamaradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18511
24.9.20 20:21

@Tarjei tak to abych zacala sledovat naseho dvouletyho borderaka, zatim je veselej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
24.9.20 20:22

Proc vam to prijde tak nepravdepodobny? Deprese neni lidska choroba pro nobl jedince, je to rozhazena biochemie v mozku, a savci maj taky mozek a serotonin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
24.9.20 20:23

@Hanka1 ne, kazdy zvire tim neni ohrozeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188
24.9.20 20:26
@Hanka1 píše:
Podzimni deprese u kocoura :mrgreen: :mrgreen: neporadim, ale pobavilo, to se priznam…

Možné je, že kocour uż Má ty podzimní „deprèse",tak zrovna teď bych řešila prioritne kocoura :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14432
24.9.20 20:46

Umožni kocourovi posilovat jeho pocit teritoriality v bytě.

1. před tím, než mu dáš nažrat, tak ho nech lovit něakou hračku - najděte takovou, která ho zaujme - peříčko, udice, provázek, laserové ukazovátko, myš se šantou a podobně.

Pokud kočka loví a běhá (alespon 10 minut čistého času, klidně i déle, cílem je kocoura unavit a nechat vybít přebytečnou energii) a pak se nažere, simuluješ tím přirozenou činost a posiluješ tím pocit - tady je moje teritorium, tady lovím, taky je to moje.

2. v pokoji, kde trávíte jako lidi nevíc času mu vyrobte alespoň sezení ve výšce - minimýlně ve výšce očí nejvyššího člena domácnosti - tím simuluješ sezení na stromě a vhodné pozorování okolí- opět to posiluje pocit teritorality a klidu.

3. přidej drogy - zkus mu do žrádla přidat kozlíkové kapky a nebo šantu. REspektive vyzkoušej obojí, uvidíš na co bude reagovat lépe.

Jestli zvládneš anglická videa, tak nakoukej Jacksona Gallaxyho, má spoustu dalších praktických tipů.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama