Náklady na bazén

3313
22.2.20 15:41

Náklady na bazén

Zvažujeme koupi bazénu na zahradu. Přemýšlíme o oválu Azuro (3,7×5,5), případně kruh cca 4 m. Ceny bazénů jsou poměrně nízké, ale potřebovala bych vědět, na kolik ta sranda vyjde dohromady se vším? :think: Bazén by byl napůl zapuštěný. Chtěli bychom dobrou filtraci, ohřev vody, zatím nezastřešený.
Budu ráda, když napíšete, kolik vás stálo pořízení bazénu celkově (bez zastřešení), abych měla alespoň nějakou představu. Předem díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2845
22.2.20 15:50

No tak si najdi na netu, kolik stojí filtrace, my máme obyc pískovou a malý bazén to s přehledem vyčistí. Dal potřebuješ vysavač, ten stojí obyčejný pár set, roboticky je dražší a za mě propadák, fungoval vždycky půl hodiny a pak nic. A solární ohřev taky není žádná pálka, mají solární panely a pak takovou jakoby pyramidu na zem, ta je lépe umistitelna. Plus chemie, ale to si nevzpomenu, kolik ročně stojí. Kupujeme ji před sezónou v Mountfieldu, mají vždycky velmi příjemné slevy.
Edit. A ještě se vyplatí koupit ohrivaci plachtu, má vzduchové bublinky a vodu taky hezky ohřeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
22.2.20 16:02

U nás bych vše kolem bazénu vyčíslila na 50 000,–. Je v tom výkop díry na bazén, vybetobovani spodní desky, ztracené bedneni kolem, solární ohřev, filtrace, schody, osvětlení, vysavač, solární plachta… Ve finále byla cena bazénu mnohem vyšší, než jsem si laicky myslela. Ještě to nemáme upravené kolem, to bude taky ještě stát peníze. Máme bazen 5×3×1,5. Ale za tu pohodu v létě to stojí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
22.2.20 16:06

Foto ještě pridavam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
22.2.20 16:09

@silvie1978 Díky. Montáž vám dělala firma?

Příspěvek upraven 22.02.20 v 16:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33190
22.2.20 16:13

Bazen

Vse kolem tak 60.vykop, odvoz hliny, beton, okoli. pocatecni prace jsme udelali sami.vse tak 350-400ale uz si moc napamatuju. Ale treba domek na filtraci jsem si postavili, elektriku dovedli sami, kopali jsme kus diry.

Příspěvek upraven 22.02.20 v 16:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
22.2.20 16:14

@silvie1978 to vás vyšlo nějak levně, ne? Nebo jste si vše dělali ve vlastní režii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
22.2.20 16:16

@jkra kde to chodíte na ty sumy?? :lol: Vždyť jen korpus něco stojí, co tam máte za filtraci? Sousedé dělali, cca 6×3×1,5 a 300k jen tak zahučelo, včetně zastřešení teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
22.2.20 16:17
@jkra píše:
Vse kolem tak 60.vykop, odvoz hliny, beton, okoli. pocatecni prace jsme udelali sami.

Díky. Hm :think:. Mně se přávě do výkopu moc nechce. Zapustila bych ho jen napůl, nebo vůbec. Manžel by radši zapuštěný, ale nevím, jestli to stojí za ty prachy a práci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33190
22.2.20 16:18
@neila píše:
@jkra kde to chodíte na ty sumy?? :lol: Vždyť jen korpus něco stojí, co tam máte za filtraci? Sousedé dělali, cca 6×3×1,5 a 300k jen tak zahučelo, včetně zastřešení teda…

Ja uz to doopravila, neni to levna sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
22.2.20 16:20
@neila píše:
@jkra kde to chodíte na ty sumy?? :lol: Vždyť jen korpus něco stojí, co tam máte za filtraci? Sousedé dělali, cca 6×3×1,5 a 300k jen tak zahučelo, včetně zastřešení teda…

No, nevím, ale kdybych počítala, že za super zastřešení dali 100 táců, tak se mi cena 200 tisíc zdá nereálně vysoká - bazén těchto rozměrů teď mají za 19 tisíc. Přece je nestál výkop a ty věci kolem cca 180 tisíc? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
22.2.20 16:23
@jkra píše:
Ja uz to doopravila, neni to levna sranda.

no proto :lol: já už se divila, kam to čumím, když mi to vždycky vyjde 400k minimálně… my do toho taky chceme jít, ale asi až příští rok, až to můžeme dát hradit cash. Zatím musí stačit menší, volně stojící :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33190
22.2.20 16:25
@Adrasteia píše:
No, nevím, ale kdybych počítala, že za super zastřešení dali 100 táců, tak se mi cena 200 tisíc zdá nereálně vysoká - bazén těchto rozměrů teď mají za 19 tisíc. Přece je nestál výkop a ty věci kolem cca 180 tisíc? 8o

Nas bazen ted 19 nestoji:). Na bazenu samotnem muzes usetrit.my mame protiproud, salinator… cenu jsem si nechavala delat na 3×, nez jsem byla ochotna to koupit. Azuro je to zakladni, mivali jsme pred timto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
@Adrasteia píše:
No, nevím, ale kdybych počítala, že za super zastřešení dali 100 táců, tak se mi cena 200 tisíc zdá nereálně vysoká - bazén těchto rozměrů teď mají za 19 tisíc. Přece je nestál výkop a ty věci kolem cca 180 tisíc? 8o

tak záleží jaký bazén… ono i v tom jsou rozdíly, když chceš, aby ti něco vydržel, neloupal se, nepraskal. Dávali lepší filtraci, salinátor, ohřev, osvětlení, zastřešení. Výkop, odvoz firma.

Příspěvek upraven 22.02.20 v 16:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
@silvie1978 píše:
U nás bych vše kolembazénu vyčíslila na 50 000,-. Je v tom výkop díry na bazén, vybetobovani spodní desky, ztracené bedneni kolem, solární ohřev, filtrace, schody, osvětlení, vysavač, solární plachta… Ve finále byla cena bazénu mnohem vyšší, než jsem si laicky myslela. Ještě to nemáme upravené kolem, to bude taky ještě stát peníze. Máme bazen 5×3×1,5. Ale za tu pohodu v létě to stojí :)

To je fakt divný, když v dalších příspěvcích se tady hází sumy ve stovkách tisíc. Nechám si asi udělat kalkulaci ceny přímo u firmy. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama