Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Našel by se tu prosím někdo kdo dělal obývací pokoj.? Mám v plánu ho předělat. Takze podlaha světly dub dveře tmave kontrastní. Obývací stěnu nechci jen takové ty skříňky besta na zavěšení ideálně černou a bílou. Mam tu i jídelní stůl který je též černý a bílý. Sedačka je sedá. Napadá vás něco čím to třeba oživit? Jaké doplňky? Chci i dlouhé závěsy až po zem. Takze pokud mate některá z vás fotku obýváku byla bych za ni moc rada. Dekuji.
Za mě oživí prostor květiny, knihy, zajímavý obraz nebo i obrázky od dětí, mám ráda, když je to domácí prostor a je z něj vidět, kdo tam bydlí. Kytky u nás trpí, tak to doháníme knihami a obrazy, a závěsy (mám závěsy s decentním potiskem podle ročních období, takže měním 4× ročně, teď zrovna se těším, až tu zimní krajinu vyměním za jarní květiny). Já bych v černobílém pokoji trávit čas nechtěla ![]()
V obytném prostoru potřebuji mít zelenou barvu, uklidňuje mě, takže když ne kytky, tak obrazy nebo fotky z přírody, zelené polštářky nebo koberec apod. Známí mají poměrně strohý a moderní obývák v šedobílé, ale na jedné stěně mají fototapetu (podobnou téhle ) a kupodivu to vůbec nevypadá kýčovitě, ale je to tam moc hezký.
Dobrý den, pokud jste kamarádka s počítačem tak zkuste internetový program www.homestyler.com Tam si zadáte míry svého pokoje a můžete si v něm vytvořit 3D model i s veškerým vybavením. Mě to při plánování vždycky moc pomáhá. Ať se dílo daří ![]()
@zrcadlo píše:
Za mě oživí prostor květiny, knihy, zajímavý obraz nebo i obrázky od dětí, mám ráda, když je to domácí prostor a je z něj vidět, kdo tam bydlí. Kytky u nás trpí, tak to doháníme knihami a obrazy, a závěsy (mám závěsy s decentním potiskem podle ročních období, takže měním 4× ročně, teď zrovna se těším, až tu zimní krajinu vyměním za jarní květiny). Já bych v černobílém pokoji trávit čas nechtěla
V obytném prostoru potřebuji mít zelenou barvu, uklidňuje mě, takže když ne kytky, tak obrazy nebo fotky z přírody, zelené polštářky nebo koberec apod. Známí mají poměrně strohý a moderní obývák v šedobílé, ale na jedné stěně mají fototapetu (podobnou téhle ) a kupodivu to vůbec nevypadá kýčovitě, ale je to tam moc hezký.
Ty závěsy to zní zajímavě asi si nepamatuješ odkud je máš?
sháním závěsy už docela dlouho a zatím nic mě dostatečně nezaujalo ![]()
@Ravedd píše:
Ty závěsy to zní zajímavě asi si nepamatuješ odkud je máš?sháním závěsy už docela dlouho a zatím nic mě dostatečně nezaujalo
Mně je přivezl manžel ze služebky v Německu asi před 8 lety (do telefonu jsem mu říkala, že vybírám závěsy, ale žádné tam nebudou pasovat ve všech ročních obdobích, no a on úplnou náhodou někde narazil na obchod, kde viděl ve výloze závěsy čtyř ročních období a koupil mi je, jen jsem je trochu zkrátila) a nikde jsem podobné neviděla (na netu nemůžu najít ani stejné), je to jako fotomotiv, ale decentní, na jarních jsou dole tulipány a jinak jsou zelené, na letních moře s písečným břehem a stébly trávy a modré nebe, na podzimních padající barevné listy a na zimních zasněžená krajina v přítmí.
Ja se teda tesim, az ty zavesy az na zem vymenim za rimske rolety. Mam uz jednu v kuchyni a bozi.
@zrcadlo píše:Škoda to musí vypadat fakt pěkně
Mně je přivezl manžel ze služebky v Německu asi před 8 lety (do telefonu jsem mu říkala, že vybírám závěsy, ale žádné tam nebudou pasovat ve všech ročních obdobích, no a on úplnou náhodou někde narazil na obchod, kde viděl ve výloze závěsy čtyř ročních období a koupil mi je, jen jsem je trochu zkrátila) a nikde jsem podobné neviděla (na netu nemůžu najít ani stejné), je to jako fotomotiv, ale decentní, na jarních jsou dole tulipány a jinak jsou zelené, na letních moře s písečným břehem a stébly trávy a modré nebe, na podzimních padající barevné listy a na zimních zasněžená krajina v přítmí.
@lolink píše:
Ja se teda tesim, az ty zavesy az na zem vymenim za rimske rolety. Mam uz jednu v kuchyni a bozi.
My máme venkovní rolety ale když mě se to líbí jako dekorace
a přes den je většinou zatahovat nechci to by stačil závěs
akorát když pak koukám na net a vidím ty šíleně křiklavý závěsy tak mě přechází chuť vůbec něco kupovat
![]()
@Ravedd píše: Škoda to musí vypadat fakt pěkně, já právě koukám a hledám ale všechno mi přijde hrozně křiklavý
Zimní - tento
Podzim - není to foto, ale decentní je třeba toto
Jinak souhlasím, vybrat bytový textil není jednoduché (a taky je to dost drahé, ještěže byl tenkrát manžel ještě tak zamilovaný
)
@Ravedd píše:
My máme venkovní rolety ale když mě se to líbí jako dekorace![]()
a přes den je zatahovat nechci to by stačil závěs
akorát když pak koukám na net a vidím ty šíleně křiklavý závěsy tak mě přechází chuť vůbec něco kupovat
![]()
Ja mam z ikea, zatemnovaci, sedy. Rolety budu kupovat taky sede. Mam rada tyhle veci v neutralnich barvach. Kuchyn mam ale neutralni a roletu horcicovou. U nas je to tak, ze od podzimu do jara mi sviti do obliceje jak na gauc, tak u jidelniho stolu, takze mne staci zatahnout jen tretinu. Proto rolety. A i se mi to libi. Je to cisty design. Mam takovy ty jednoduchy, rovny, zadny volanky.
@zrcadlo píše:
Zimní - tento
Podzim - není to foto, ale decentní je třeba toto
Jinak souhlasím, vybrat bytový textil není jednoduché (a taky je to dost drahé, ještěže byl tenkrát manžel ještě tak zamilovaný)
Super díky
![]()
@lolink píše:
Ja mam z ikea, zatemnovaci, sedy. Rolety budu kupovat taky sede. Mam rada tyhle veci v neutralnich barvach. Kuchyn mam ale neutralni a roletu horcicovou. U nas je to tak, ze od podzimu do jara mi sviti do obliceje jak na gauc, tak u jidelniho stolu, takze mne staci zatahnout jen tretinu. Proto rolety. A i se mi to libi. Je to cisty design. Mam takovy ty jednoduchy, rovny, zadny volanky.
My máme obývák dřevo a světle šedou tak by se mi právě hodilo to rozbít něčím klidně i se vzorkem už jsem uvažovala i že nakoupím látku a udělám si z ní závěsy a povlaky na polštářky ať to ladí ![]()
@Ravedd
Tak mi to nedalo a pořád hledám, co se nejvíc blíží těm našim závěsům (čistě ze zvědavosti, jestli na to narazím), podobný styl je asi toto: Podzim - tady - ale máme listy menší a část jich padá
jaro - mám tulipány a trochu níž, ale jinak podobné.
Zimu jsem na těchto stránkách našla podobnou, ale s obřím Měsícem, to už mi připadá kýčovité, já mám jen tu krajinu. No a léto tam je všude hrozně křiklavé, to jsem nenašla nic, u čeho bych si řekla „podobné mám“. Švagrová má podobné těmto vypadá to taky hezky - mají bílo dubový obývák.
Ale ty ceny ![]()